Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 07.07.25 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема защо е таканови  
Автор nadi42 (непознат )
Публикувано22.12.09 11:25



Здравейте,
Имам един въпрос,койтоот много време ме измъчва.Нали когато започнеш да обичаш някого това е свободно,несъзнателно,ненарочно предизвикано чувство,което само си влиза и развива в някого? Даже смятам,че когато вече разбереш,че обичаш някого това чувство се е появило много преди това,преди да гоосъзнаеш.Не си направил нищо нарочно,не си си наредил да обичаш или не този човек.Как тогава можеш да се предпазиш от отхвърляне и да се надяваш,че твоите чувства няма да са в графата "несподелена любов"?
А когато преживееш такава несподелена любов повече от един път в живота без никога да е била и споделена,когато минават години от живота ти за да лекуваш тази рана и винаги си сама а си на доста повече от 20 години,какво е това?Защо се получава винаги само това след,като не си нареждам аз кого да обичам?Нещо в мен ли не е наред,че никога не срещнах взаимност?



Тема Re: защо е таканови [re: nadi42]  
Автор jewel78 ()
Публикувано22.12.09 12:46



Мога да ти кажа едно - поне не си сама, и аз съм като теб. Чудя се и продължавам да се чудя как се среща взаимната любов и как на 100% от познатите ми им се случи, а на мен - не, при положение, че както казваш, не си избирам аз кого да обичам, а то става подсъзнателно. Как тогава другите успяват да накарат и отсрещната страна да ги заобича така силно (т.е. да се вмъкнат в подсъзнанието й), а ние не можем? Струва ми се, че трябва да имаш голяяям късмет. Или просто да лъжете, че се обичате - и себе си, и околните?



Тема Re: защо е така [re: nadi42]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано23.12.09 21:47



Любовта е в нас , тя се провокира от определен изграден с времето от нас типаж на срещуположния пол или....

както и да е..Когато се появи точно този човек ,а той неминуемо ще се появи , защото той ще е причинно следствен резултат от точно тези наши помисли ,мечти .Той не е само външност , а по скоро излъчване и съвкупност . Във всеки един момент от живота ни този човек е някъде около нас ,но е въпрос на време да се срещнем и усетим . Ние усещаме в такъв човек подсъзнателно голяма част от нас самите , а любовта изключва егоизъм , ето защо рядко има човек ,който е егоистичен към себе си


Еволюция е да предаваш най-доброто от себе си ,а егоизъм е да го запазиш за себе си.

Тема Re: защо е таканови [re: OcA3нaт]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.12.09 22:06



"а любовта изключва егоизъм , ето защо рядко има човек ,който е егоистичен към себе си"

Смъртта винаги побеждава животът,защото не сме влюбени в животът и в себе си ,а в нея.Това е истинската любов.Всичко останало е глупост.



Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия.

Тема Re: защо е таканови [re: blood2]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано23.12.09 22:23



те не водят война .
-не знам кръста ти какъв е

Еволюция е да предаваш най-доброто от себе си ,а егоизъм е да го запазиш за себе си.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.