Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема контрол на гневанови  
Автор melchete (непознат )
Публикувано20.09.09 00:01



не знам каква е разликата между агресия и гняв, но искам да питам как те могат да бъдат контролирани? в смисъл как да не избухва човек, когато е ядосан? винаги си повтарям, че трябва да се брои до 10 преди да се направи нещо, но все го забравям:-) други хитринки?



Тема Re: контрол на гневанови [re: melchete]  
Автор OcA3нaт (син)
Публикувано20.09.09 08:24



аз го постигнах донякъде чрез медитация и концентрация -като медитацията спира ума /мислите/ , а концентрацията те задържа в определена мисъл- състояние.
-агресията са определени механизми -заряди в нас, енергий подхранвани и събуждани от различни провокатори,обикновено при хора екстроверти. всичко в нас е много навързано и промяната става много бавно ,като трябва да се знае какво се цели и чрез осъзнаване на това което се прави да се наблюдава кога какво настъпва в нас ,от какво, как и т.н. целта е това да се превърне в подсъзнателна компетентност- просто казано в навик
-друга хитринка е да осъзнаеш колко сме нищожни в сравнение с безкрайната вселена,ние хората имаме Его ,което много ни пречи в повечето случаи. Осъзнай че живота е много кратък ,за да се занимаваме с глупости и пилеене на време, и помисли какво имаш в момента ,това са част от група осъзнавания , които ще те откъснат от първосигналите-агресия и гняв

Еволюция е да предаваш най-доброто от себе си ,а егоизъм е да го запазиш за себе си.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от OcA3нaт на 20.09.09 08:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от OcA3нaт на 20.09.09 08:26.



Тема Re: контрол на гневанови [re: melchete]  
Автор Meceчka (hallucination)
Публикувано20.09.09 14:44



По-добре да не го контролираш



Или както е казал Марк Твен: „Ако си ядосан, преброй до четири. Ако си много ядосан — изругай.“



Тема Re: контрол на гневанови [re: Meceчka]  
Автор specular (член)
Публикувано21.09.09 01:04



Марк Твен е умен пич...



Тема Re: контрол на гневанови [re: melchete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.09.09 10:54



Не съм сигурна, че контрола ще доведе до нещо добро, ако го задържиш в себе си ще избие някъде другаде (най-често здравословни проблеми). Опитай с някакъв вид контрол над нервите, малко по-философски гледай на нещата, не се нервирай на дребните неща и над дребните хорица.



Hot stuff

Тема Re: контрол на гневанови [re: jana]  
Автор Kinetica (непознат)
Публикувано23.09.09 18:27



Мда...и аз не мога да подскажа хитринка, но ключът ще да е някъде в глобалната настройка...

Прави ми впечатление, че това дали ще се ядосам или не зависи не толкова от конкретната случка, а от някаква предварителна нагласа, която имам.

Забелязал(а) ли си например, че когато една двойка са заедно отскоро, обикновено са по-толерантни към дребни несъгласия помежду си, които по-късно биха станали повод за раздразнение.

В началото си още с нагласата, че си щастлив изобщо от факта да имаш другия до себе си, т.е. прекалено щастлив си от това, което получаваш, за да допуснеш нещо дребно да го засенчи. Изобщо не ти минава през ум да се ядосаш, защото вече получаваш премного.

Ядът сякаш идва когато се чувстваш ощетен, когато несправедливо те поставят в ситуация на осезаемо ограничаване и ощетяване.... Но донякъде (както виждаме от горния пример) това е и въпрос на гледна точка, нали?



Тема Re: контрол на гневанови [re: Kinetica]  
Автор melchete (непознат )
Публикувано23.09.09 22:49



да, напълно съм съгласна, че до много голяма степен ядосването зависи от предварителната нагласа, която си създаваме. Така е и при новосформираните връзки-в началото, в името на общото щастие, сме толерантни един към друг, но по-късно стигаме някакъв праг на търпимост, при който дори най-дребното нещо може да ни подразни. Та въпроса ми е не как да подтискаме гнева, а как да го контролираме? Когато съм ядосана, мога, най-общо казано, да реагирам по два начина-да повиша тон или да бъда иронична, в зависимост от това кой и с какво ме е ядосал. Но и в двата случая не контролирам гнева. Разбира се, мога и да си замълча, и по този начин да подтисна гнева, но това не може да става твърде често, защото в един момент нещата направо ескалират.
По принцип винаги съм си мислела, че най-голямата хитринка при контрола не гнева, е да се подходи със самоирония, защото в тези моменти рискуваме да кажем неща, за които много съжаляваме. Но дали е така, не знам:-)



Тема Re: контрол на гневанови [re: melchete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.09 09:46



Аз имам същият проблем, но решение още не съм намерила. Хем съм от хората, които не крият чуствата си съответно и гнева си. Когато се нервирам з анещо, крещя, викам, карам се и ми минава след около 10-ина минути. Според мен това е по-добрият начин от това да таиш тази вид "отрова" в теб, защото рано или късно избива.
Съгласна съм, че може би неудоблетворенността, неоценяването може да са признак на такъв вид лесен гняв (нерви за нещо дребно, битовизми). Лечение незнам, опитвам се всячески да не обръщам внимание, когато се нервирам за нещо на любим човек гледам да се сетя за хубав момент, нещо приятно с него ... опитвам вместо гняв да се усмихна ... не винаги минава номера, но опитите продължават



Hot stuff

Тема Re: контрол на гневанови [re: jana]  
Автор melchete (непознат )
Публикувано24.09.09 11:50



По принцип всички хора, или почти всички, казват, че не харесват лицемерието, лъжата и т.н. Обаче, когато някой им каже нещо директно, пък било то и под действие на повечко емоции, веднага бива обявяван за нервен, действащ първосигнално и т.н. И аз, когато съм ядосана не подтискам емоциите много, много и след това ми минава след 10 мин, обаче хората не са така-правят се на сърдити с дни, седмици, че даже и месеци. И това показване на емоциите, когато съм ядосана очевидно ми носи негативи. ще ми се д амога да броя до 10 преди да кажа нещо, но не мога, даже не се сещам да почна броенето:-)



Тема Re: контрол на гневанови [re: melchete]  
Автор blood2 (anti-Godmonster)
Публикувано24.09.09 18:10



Аз пък никога не се ядосвам.Пълен непукист съм.
Дали е нормално?

Всички бяхме насилвани от извънземни благодарение на хипнозата.Да благодарим на Фройд.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.