Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано31.05.09 16:14



Здравейте,
В обкръжението ми има личност, която ме притеснява и аз не знам как да се справя с това. Не съм сигурна дали ми завижда за нещо (това само го предполагам), но непрекъснато като че ли се сравнява с мен. (за да не съм голословна ще ви дам няколко примера: "Защо вие - аз и съпругът ми - имате карта с отстъпка за ползването на този ресторант, а ние нямаме.", аз казвам, че искам някакъв домакински уред и на следващия ден тя отива и си гу купува, флиртува с мъжът ми по скайп, като според мен предполага, че той веднага ще ми каже, купува си същите дрехи като моите и след това идва и ми казва "Извинявай" и още куп типично женски глупости).
Контактите с нея не мога да ги огранича, но съм ги свела до минимум, поради факта че аз и се дразня.
И тук идва най-големия ми проблем - защо и се дразня?

не мога да си обясня.
Не знам как да реагирам... чувствам се притеснена от този факт.... А по принцип съм човек, който не разчита на чуждо мнение... Чудя се защо тази особа така страшно ме притеснява. След среща с нея си мисля половин ден за това какво ми е казала и как се е опитвала да ме засегне и премислям аз как е трябвало да и отговоря "подобаващо".... а обикновено такива хора ги дарявам с безразличието си.
Моля ви за съвет... сигурно ви се струва страшно глупаво и детинско... но за мен това си е проблем. Аз съм позитивен човек по природа, а тази особа предизвиква някакви негативни чувства в мен....
Благодаря ви.


Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано31.05.09 20:02



или я игнорирай или се трови с нея или самата ти промени някой неща в теб ,за да ти допадне тя или и кажи в очите всичко това ,което тук сподели

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: TheEagle78]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано31.05.09 23:02



Благодаря за взетото отношение

.
Не желая да се променям заради нея, а определено ми е трудно да я игнорирам, въпреки че непрекъснато се опитвам.
Мисля, че подсъзнателно я мисля, защото сякаш се страхувам, че тя може да ми отнеме нещо.

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това. [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано31.05.09 23:31



" Мисля, че подсъзнателно я мисля, защото сякаш се страхувам, че тя може да ми отнеме нещо."
Вероятно се страхуваш от това, че тя би могла да отнеме съпруга ти.



Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: dama_spatia]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано31.05.09 23:49



Ето ... точно в това е проблема. Че като се замисля, ако ме питаш на прима - виста... сигурна съм, че не може, не би успяла, а и аз му вярвам безрезервно.
А червейчето в мен си стои и ровичка, и ровичка... и трови... Брррр... невероятно е в какви филми може да се вкара сам човек.
Вие имате ли някакъв начин да се отървавате от такива досадни, натрапчиви мисли?



Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано02.06.09 09:25



" А червейчето в мен си стои и ровичка, и ровичка... и трови... Брррр... невероятно е в какви филми може да се вкара сам човек. "
Ето, ти сама го каза. А що се отнася до досадните мисли, най-добре е да ги отхвърляме, да не позволяваме да ни завладяват съзнанието . Най-добре е да мислим положително и да отхвърляме всякакви черни мисли, които само ще пораждат ненужни съмнения.
А след като имаш доверие на съпруга си и му вярваш безрезервно, няма причина да държиш в себе си това червейче, което те измъчва. А и след като той не ти дава никакви поводи за съмнения, мисли по-позитивно и отхвърли всички негативни мисли, които са те завладяли. Няма причина да се измъчваш.

Редактирано от dama_spatia на 02.06.09 09:31.



Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано25.07.09 05:04



Не желая да се променям заради нея, а определено ми е трудно да я игнорирам, въпреки че непрекъснато се опитвам.

Всяка проблемна ситуация идва, за да ни каже нещо и обикновено изисква да се променим. Ако се промениш, няма да е заради нея, а заради себе си.

Само че тук май имаме класически случай на енергиен вампиризъм. Най-добрата стратегия е пълна изолация, ако тя е невъзможна, може би трябва да се свържеш със специалист.

Какво ще кажеш за идеята да се откажеш от "подобаващото" поведение и да й казваш всеки път какво мислиш - даже и тя да отрича. Пък и на мъжа ти. Вярно - би довело до проблемна ситуация, но опитите проблемната ситуация да се избегне понякога са свързани с натрупване на проблемите до момент, докато станат нерешими или се решават с много по-драстични средства.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор lnsighter (black label)
Публикувано29.07.09 14:42



Много непрофесионален съвет от мене:
- Забавлявай се с нея - кажи и че си си харесала най-грозната дреха в магазина и я остави да си я купи... подбери и най-безсмислено скъпите домакински уреди .. ако схващаш идеята... абе защо аз не съм в такава ситуация



let there be day
let there be speed
let there be FERRARI

Тема Re: Завиждат ми... а аз имам проблем с това.нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.08.09 12:55



Опитвала ли си да инициираш открит разговор, в който да й кажеш какво мислиш за нея? Това не е просто завист, това си е енергиен вампиризъм (както amazonian вече спомена). Тя има нужда от някой като теб, на когото да се лепне и да го тормози. Тя самата е нещастна и това поведение е начин за нея да се почувства по-добре. Такъв начин си е изнамерила, така се е стекъл опитът й. Ако осъзнае, че това е неосъзнат модел на губещо поведение, може и да поиска да промени нещо.


При всички случаи (ако проблемът все още съществува), опитай да промениш нещо в твоето отношение и поведение, свързано с нея. Това ще наруши равновесието и ще я накара също да се промени, за да се нагоди. Създавай и дискомфорт, докато се махне.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.