Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дали може зрял човек да превъзпита себе синови  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано20.04.09 20:48



интересно ми е , защото по себе си съдя , че ми е много трудно да премахна вредните навици , които според мен всеки има .Има много литература с техники ,но мисля ,че това само временно оправя нещата .Има нещо много по -силно от волята и това е дълбокото намерение към нещо . Ясно ми е ,че зрял човек е почти невъзможно да се моделира , освен ако не го направят тежки събития в живота му . А дали няма и някакви залъгалки .Какво ли не съм пробвал , но непостоянството срутва всичко,така е при мен поне.
-ето едно примерно механизъмче -демонче


Цел - мотивация - действие- резултат - непостоянно поддържане - бездеиствие - демотивация- изходна позиция . и така механизма се повтаря -от едната крайност в другата

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.

Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: TheEagle78]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано20.04.09 22:29



"Цел - мотивация - действие- резултат - непостоянно поддържане - бездеиствие - демотивация- изходна позиция "

Способностите не падат от дърветата.Или умееш нещо или не го умееш.А ако не го умееш ще умираш бавно,ден след ден.Годините ще минават и всичко около теб ще ти вика силно,умирай,умирай гадино щом не го умееш.

И ти ще гаснеш и умираш,докато остарееш и не станеш един от милионите безнадежно загубени.
Спасение няма.
Основната движеща сила на света не е любовтта,а смъртта.
Всеки се бори да развее своят байрак над останалите,докато и той не бъде свален.
Твоят байрак никога няма да се развее и да дочакаш свободата.Само ще гледаш как другите развяват свободно байраците си във висините и се наслаждават на вятъра на свободата.
Чао,ти си обречен още при своето рождение.




Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 20.04.09 22:32.



Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: blood2]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано20.04.09 23:10



интересно...
Способностите не падат от дърветата.Или умееш нещо или не го умееш-
всички се раждаме едни и същи ,с чисто съзнание, съзнанието се пълни с какво ли не ,за да се изградим и осъзнаем като личности.. умееш това ,което ти е направило впечатление още като бебе,дете за да се захванеш слад време със същото и да го развиваш
мисля, че подходящ за теб е форум -Окултизъм,нищо лично,просто разбрах за теб много от това и други твой мнения, но си имаш свободата да си навсякъде и никъде , жив и умрял , с байряк и без, в рая или в ада

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: TheEagle78]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано20.04.09 23:45



"умееш това ,което ти е направило впечатление"

Умееш това което е заложено в теб.Само 2% промяна на гените в ДНК и щеше да си маимуна.

"всички се раждаме едни и същи"

Всички се раждаме едни и същи ако сме клонирани успешно. Няма клониране,няма еднакви гени,няма еднакви способностти.
Ти въобще знаеш ли колко са различни бебетата по характер и гени?

И всички хора си патят заради това че родителите им са имали неподходящи гени.За всяко нещо което не можеш да направиш са виновни родителите ти,защото носиш тяхните несъвършенни и зле мутирали гени.



"жив и умрял "
Точно така се чувствам наполовина жив защото знам как моята тъпа и несъвършенна ДНК ми е отнела свободата.Мразя моята ДНК.


Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 20.04.09 23:48.



Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: blood2]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано20.04.09 23:53



разбирам , че си се убедил в нещо и то ръководи меслите ти ,деиствията ти ..живота ти .
И всички хора си патят заради това че родителите им са имали неподходящи гени.За всяко нещо което не можеш да направиш са виновни родителите ти,защото носиш тяхните несъвършенни и зле мутирали гени--- тук спрямо моите представи си прав. но темата е в друга посока

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе си [re: TheEagle78]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано21.04.09 00:49



Ами мотивацията е много важна. Може би е фиктивна и измислена щом в последствие се размива. Но принципно човек, когато е щастлив е по-способен. Тъй че работа в сфери, които са със съвсем друга насоченост, може да повлияе уж косвено и върху целия този процес - да засили мотивацията, да подкрепи действието и постоянството на резултата.



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано21.04.09 00:49



Наистина не се раждаме съвсем еднакви. Има разлика в генетичните заложби. И тези разлики в един смисъл задават някакви рамки на развитието на човек и оформянето на характера му. Разбира се уникалните събития в живота на всеки конкретен човек имат огромно значение за личността и характера му. Но не е това всичко. Също както е различна ретината на окото на всяко бебе (даже и да са еднояйчни близнаци), по същият начин, че и в по-голяма степен, се различават и мозъците им.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: little red riding ho]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано22.04.09 17:26



мисль , че човек в много редки моменти е щастлив , защото не оценява това което има , а ламти за още и още. процеса се спира с дълбока осъзнатост и много сравнения

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано22.04.09 17:28



въпросът е кой подрежда живота-нещо или ние , по принцип винаги си мислим ,че сме ние

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Дали може зрял човек да превъзпита себе синови [re: TheEagle78]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано22.04.09 17:31



"по принцип винаги си мислим ,че сме ние"

Нещото подрежда живота ни.

Науката ни доказва че физиката контролира света,религията ни доказва че Бог контролира света.Външното контролира света,голямото контролира малкото.Ако не приемаш въздух или храна,какво ще стане с теб?Благодарение че приемаш конкретен въздух,храна и лекарства ти се оформяш такъв какъвто си.

А иначе аз си вярвам че "Богинята на всичко" контролира света и ме кара да съм свободен когато я обичам достатъчно.


Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 22.04.09 17:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.