Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 26.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: Numberous]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.04.09 17:01



Нямам енергия да продължавам дискусия "от нулата".

Последните ти вярвания (защото теротиите за еволюцията, големият взрив, съзнанието, като продукт на материята - мозъка и т.н. са фанатични, противни на здравия разум СУЕВЕРИЯ) ми показват, че пред теб стои изключително дълъг път докато последваш ИСТИНАТА. Пожелавам ти го и дано Бог по чудо ти се разкрие.



Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: :)]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано11.04.09 17:37



В този свят няма абсолютна истина.Светът се основава на лъжата.Еволюцията и развитието на разума се основават на лъжата.
Математиката,логиката всичко е лъжа.
Човешката фантазия няма край.
Човек интерпретира света така както му е изгодно.
Най-тъпото нещо е да кажеш че нещо не съществува.

Философията няма обяснение защо едно нещо съществува ,а друго не.
Има неща които са над математиката,над физиката и дори над логиката.

Тези неща са неразбираеми.Защо?Защото ние се лъжем че знаем нещо като използваме науката и наученото.А ние нищо не знаем за абсолютните неща.

Всичко е илюзия и същевременно действителност.Как става номера?Питаите Бог.

Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.


Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: :)]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано14.04.09 02:19



хехе, така ще кажеш...

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: blood2]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано14.04.09 02:20



Нищо не може да дойде от нищото.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: K.]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 13:55



Прочетох това и ми се струва... А можете ли да й помогнете със съвет?





Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: Kpacи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 16:33



СТИГААААААААААААААА

Рекламата е смъртен грях!



Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: K.]  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано23.04.09 00:51



"Струва ми се, че разните личностни отклонения се отключват и виреят най-добре именно в атмосфера на социална изолация и от тази гледна точка поддържането на социален живот и запознанството с нови хора е важно..вие как мислите?"

Това ще е така, ако социалната изолация те мъчи искаш да избягаш от нея, но не можеш. Ако си ти е кеф повечко да си сама, няма да имаш проблеми, докато не стане наистина толкова силен навик, че ти стане кофти с околните. Така че от време на време като избираш да споделяш с другите онова, което си четеш или гледаш или там правиш, когато си сама, всичко ще е идеално.
Мисля, че интровертните не правят онова, което ще им е приятно с околните и за тва се изолират. Иначе интровертността не е някакъв бъг според мен.



Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: SiainoNebe]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано23.04.09 01:33



В контекста на човека като социално животно, интровертността е бъг.

В контекста на човека като същество, разумно само по себе си, интровертността е необходимост.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: Numberous]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано23.04.09 10:21



Хората имат голям бъг,те мразят другите хора несъзнателно,те не ги обичат.
Защо да дружа с хора след като знам че ме мразят,след като усещам и чувам от тях че ме мразят.

И аз след като съм малко по-различен от другите хората ме мразят още повече.Да дори на улицата,и млади и стари само псуват и мразят.
Когато се съберат в една компания на едно място хората пощуряват и полудяват.
Беше направен един експеримент с домашни кучета затворени в едно пространство.Скоро те свикват едно с друго и живеят щастливо.
А затворените хора колкото повече време минава толкова повече полудяват и изкарват гнева си върху добрите хора.В хората има скрита лудост,която им избива отвсякъде.Някои казват че това са комплекси , предръсъдаци.

Не това е заради един факт.Хората се мразят.Хората не изпитват любов един към друг.Това е разковничето на човешкото щастие да изпитваш любов към всички.


Хората нямат физически или умствени недостатъци спрямо животните.
Единственият им недостатък е че не могат да обичат.

Само да добавя че бозайниците понякога са наи-жестоките животни на света.Човекът трябва да се раздели с проклятието на хормоните при бозайниците,трябва да израстне над тази физическа предопределеност към агресия към себеподобни.
Представете си че сте тъпи риби и плувате в океана на човешкото щастие.Рибите не говорят много не обиждат и не правят гримаси на сплашване,нито ръмжът,не показват колко са мускулести .




Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 23.04.09 10:37.



Тема Re: Доколко водите социален живот?нови [re: blood2]  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано23.04.09 10:36



Ми не, по-скоро хората инстинктивно се страхуват един от друг. На улицата две кучета като се срещнат и може да почнат да се душат веднага (което е твоята теория), ама може да почнат и да се хапят и давят (демек повече и от хората се мразят).

Хората сякаш се боят един от друг, отклоняват поглед уплашено, когато погледа ни се срещне с чужд... Тоя страх и срам е от край време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.