Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 18.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема До колко приличаме на родителите си...нови  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано19.03.09 18:44



Здравейте...
Пиша тук, защото малко съм объркана от някой събития, които ме връхлитат напоследък. И имам нужда да споделя и получа съвет.
Живея много далеч от родителите си и рядко се прибирам у дома. Последния път, когато това се случи се учудих... колко лош и завистлив е собствения ми баща. Направи ми впечатление, че той непрекъснато се сравнява с брат ми и се опитва да възпрепядства донякъде неговото благополучие. Сякаш умишлено желае брат ми да се провали в изграждането на собственото си семейство - пречи му, обиждал е жена му... В същото време го избива и на някаква агресия - кара се и посяга на сестра си, на брат ми непрекъснато се опитва да се налага със сила ... изобщо необясними за мен неща (проблем с агресията имаше преди 10 години, но мислех, че тези неща са в миналото вече).
Аз се върнах с ясната идея, че трябва да оправя нещата, но той изобщо не ме слуша... Съгласява се с мен, че е постъпил лошо като е обиждал хората и в същото време мърмори, че "пак той излязъл виновен". А то в действителност си е така...
Гледайки образът на баща ми вече не през "изкривено" огледало... се замислих... до каква степен и аз мога да заприличам на него и си признавам, че се плаша. В дествителност... може да ви прозвучи ужасно, но аз мисля че баща ми се е превърнал в лош и злобен човек, който не се интересува от нищо друго освен от себе си - той постави брат ми пред избор - или родителите, или жена ти и детето ти... изпокара се с всички свои познати ... и непрекъснато страда от усещането, че близките му искат да му вземат всичките пари и на база на това е безумно подозрителен към всички ... За мен... това е ужасно... не искам да приличам на него и ужасно се страхувам, че "генът" може да си каже думата.
Има ли шанс според вас да се преборя с това усещане... и изобщо ако човек непрекъснато се опитва да "заличи" лошите си черти... дали някога ще успее. Благодаря ви.

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...



Тема Re: До колко приличаме на родителите си...нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано19.03.09 19:09



"страхувам, че "генът" може да си каже думата"

Успокои се момиче,няма такава вероятност.Ти си си ти,ти си имаш собствено съзнание и ценностна система.

Усмихваи се по често и си мисли за по приятни неща.Ако можеш да помогнеш на някои добър човек помогни му,но основното е да си останеш така щастлива и изпълнена с оптимизъм и любов.




Страхуваи се от друго нещо.Че средата,хората или постоянната информационна пропаганда могат да те направят зла и лоша.Не вярваи прекалено много на околните,защото рано или късно все някак ще покажат лошата си страна.Затова бъди себе си.



Доброто в хората не съществува.Това е моята мисия.Да докажа тази 100% истина.

Редактирано от blood2 на 19.03.09 19:11.



Тема Re: До колко приличаме на родителите си...нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
АвторK (Нерегистриран)
Публикувано21.03.09 12:53



Веднага се сещам за майка ми, кояте е толкова различна от своята майка. Едната е била властна, контролираща и изискваща, другата е ларж, неналагаща се (макар и да си живее с някой свои страхове и в нвкакво отношение с тях тормози и мен).

Семейството определено ни влияе, но не е единствената ни среда. Важно, според мен, е да развиваме самосъзнание за себе си и да се насочваме в положителна (според усещанията ни) посока.



Тема Re: До колко приличаме на родителите си...нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.03.09 18:30



Ох, аз ако знаеш като родител колко пъти съм си блъскала главата с тази тематика - как да придам на детето си само "добрите" черти то характера си, но не става. Тя е още малка и засега е мое пълно копие по простият факт, че тя копира всичко от мен, аз съм пътеводната светлинка в живота й. Но това е до време - първите 7 годинки. После идва влиянието на околната среда, проблемите с които се сблъсква в живота си и с които се научава да преодолява сама. Аз също съм копие на майка си, но в доста по-добър вид. Факт защото аз имах различни препядствия в живота, които ме изградиха като отделна личност колкото приличаща на майка си, толкова и различна. Доброто го запазих, но придадох и още и още ...


Факт е също, че в много семейства на терор под каквато и да е форма децата растат противоположни на родителите си, т.е. не повтарят грешките на родителите си. Мисълта ми че при репликацията на ДНК-то не винаги всичко се "записва".



Тема Re: До колко приличаме на родителите си... [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано25.03.09 13:42



Предполага се, че ролята на родителите във възпитанието ни, е да ни покажат, какви трябва да бъдем. Понякога се получава обратното - показват ни какви не трябва да бъдем.
Зайче, след като не смяташ баща си за пример за подръжание, няма за какво да се притесняваш...
Боя се, че не можеш да помогнеш в разрешаването на конфикта, само ще си скъсаш нервите. Хората са такива, каквито са... и дори да имат желание, не могат да се променят.

Относно коментара по-горе за генетиката, мога да оспорвам ролята й във формирането на личността.



Тема Re: До колко приличаме на родителите си...нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано25.03.09 17:11



Нямам нищо общо с родителите си и на външен и на "вътрешен" вид

, но пък много успешно копие на баба ми по майчина линия - имала съм късмет или карма живота ми да прилича на нейния и съм станала като нея..., а и двете й дъщери са .... лигли
Получава се компенсиране на недостатъците на родителя от детето! Ако родителя ти е бил оправен и е смогвал да се погрижи за всичко, ти ставаш лентяй Ако родителя ти е гламав ти компенсираш и ставаш организиран и оправен... Това си е моята теория де

Look in the mirror and keep on shining


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.