Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема НЛП -опасно ли е или не  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано13.03.09 15:20



Вече 2 г. се занимавам с него. Наблюденията ми са , че да ,то променя личността , но на съзнателно ниво, то затова си е и програмиране. Когато го спрях ,личността ми се върна ,но явно персоната ми се измени откъм излъчване. Това , човек да прави неща , с цел ползвайки знанията си като оръжие не го прави по хитър или умен от изманипулирания. Всички знания ,поднесени ни по лесен начин и изкушаващи ни ,че чрез тях ще се издигнем над другите са неиздаржали практикума. Затова е казано , че най истинската книга и винаги отворена за човека е животът.Според мен човек преди да се захване с нещо е добре да претегли въпроса "защо",заради себе си или за другите . Ако му хрумне думата другите ,значи нещо не е наред.Явно НЛП привлича хора , които целят да управляват други .

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано13.03.09 23:13



Наблюденията ми са , че да ,то променя личността , но на съзнателно ниво, то затова си е и програмиране----

Нещо не си разбрал, няма пограмиране на съзнателно ниво- за това и не си успял .



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано14.03.09 08:25



на подсазнателно ниво попива , да , но спре ли да се набива всичко се връща , демег всеки човек си има програма по рождение и това на сила с такива програми може да го доведе до лудост

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано14.03.09 10:56



Нека минем на компютърен език .Имаме една базова операционна система – Линукс , Уиндолс и т.н..
При човека базовата система се нарича темперамент. При компа имаме различни програми – Скайп, Флаш гет, и т.н..
При човека програмите се казват убеждения. И при компа и при човека те се ,,инсталират ‘’допълнително и в никакъв случай не са вродени.
/Тук не броя инстинктите – хранене , размножаване и т.н./
Например ти имаш програма която те кара да пушиш, аз имам програма която ме кара да не понасям цигарите .Ти имаш програма която те кара да харесваш руси жени, а аз чернокоси.
Тези програми са придобити в резулатат на социума.При мен е формирал едни убеждения при други хора съвсем различни.Въпроса е, че тези програми или убеждения не са нещо твърдо и неизменно .Напротив те се изменят, но се изменят пак без план под вличние на соц .среда.
НЛП е начин да изберем и направим тези промени планово .Така както ние mislim, че ни е нужно.
Тук обаче идва проблема с опитността на този който извършва програмирането.Вчера аз 2 часа си играх и не можаш да инсталирам една програма въпреки, че изглеждаше елементарно.
По – късно мой приятел го направи за десет минути и ми каза да не се занимавам с неща от не разбирам.За това си имало специалисти.
Нямаше как да не се съглася , загубата на 2 часа и сумата му нерви бяха много убедителни.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано14.03.09 16:39



Напълно си прав . Не ме разбирай погрешно- в началото нлп ми беше много интересно , по някое време идва момент на дупка, когато нищо ново не се забелязва на хоризонта .Явно имам допир с хора лидери ,които посещават разни курсове с ясната цел да влияят над "простолюдието" . Лично на мен ми допада хипнозата и механизмите в различните пластове на духа . Има и друго, хора ,които препредават знания ,придобити от книги не помагат с нищо ,а просто си хранят егото , те се усещат . а тези ,които чрез практиката в реални ситуаций опитват да прилагат примерно нлп ,те са тези , които еволяират .

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано14.03.09 19:21



TheEagle78, я разкажи малко повече че ми стана интересно.

Как да еволюираме и да сме хамелеони,я даи инфо.Много интересно.Нуждая се от коренна промяна на живота ми,как да стане.



Редактирано от blood2 на 14.03.09 19:21.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано15.03.09 07:27



Майка ми много се интересува от нлп. Аз почти нищо не разбирам.

Но пък знам други, много интересни и изцяло практични упражнения, чрез които могат се да постигнат много интересни резултати. Не става въпрос само да си планираш там разни неща и да промениш взаимоотношенията си в обществото. С тези упражнения може да се постигне далеч повече. Например: повишаване на умствените възможности; добиване на по-абстрактна, по-обща представа за пространствено разположение на тела; по-ефикасно използване на потенциала на тялото и т.н. Самоче тези упражнения са за смели и търпеливи хора, които схващат, че "няма лесен път до мястото, където си заслужава да стигнеш".

Едно такова (простичко) упражнение е да се научиш да си въртиш двете ръце едновременно в различни посоки. Изглежда смешно на прав поглед и е като детска игра, но развива мозъка. Всеки, който съм видял досега да опитва за първи път си върти ръцете все в една посока, самоче една след друга и му се струва, че са на различни страни. Просто отначало съзнанието не е пригодено за такова движение.

Друго такова упражнение е, да се научиш да пишеш и с тази ръка, с която не можеш (за повечето хора - лявата).Това е вече доста по-трудно от първото и може да отнеме 1-2 години. Аз в момента се уча да го правя. Забележете - няколко милиона години, след като сме започнали да извършваме много по-прецизни движения от животните, все още сме толкова ограничени, че можем да използваме добре само едната си ръка. Това е голямо ограничение за съзнанието. Има свидетелства, че много изключителни личности са можели да пишат еднакво добре и с двете си ръце (Леонардо да Винчи, Наполеон ...). Всеки може да се научи - само е нужно търпение. Но си заслужава.

А след като се наушиш (който и да си) да пишеш еднакво добре и с двете си ръце, защо да не пробваш да пишеш едновременно и с двете? Мозъкът има този потенциал. Всъщност мозъкът има потенциал да извършва несравнимо по-сложни движения от тези с които си служим обикновенно (примерно акробатите и космонавтите).

Друго хубаво упражнение е да се научиш да четеш наобратно. Вземаш книгата, обръщаш я наопъки и четеш. Четенето само от една и съща страна е също ограничение на мозъка.

Има и много други. Всички подобни упражнения помагат на човек да се научи да използва по-пълноценно възможностите на мозъка си.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано15.03.09 08:51



много е важно как човек организира деня си , за удоволствия или за усъвършенстване или разкриване на потенциала си ,освен ако първото не е удоволствие , но няма как да е ,защото съзнанието и разглезено и сякаш малко дете да го излъжем да решава сложни задачи по математика. Поне така съм аз , и затова винаги си определям награда за нещо полезно за мен ,което съм свършил или битка със някакъв страх в мен като ползвам обществото за това ,то няма по трудно за мен. Има проблем в това да каляваме съзнанието си , то очаква винаги нещо в замяна и иска да знае дали си заслужава време , средства .. т.е . очакването за нещо са неясни и това ни демотивира , докато ако знаем , че от фитнес помпаме мускули - храним егото ,тогава зпаем ,че има защо да го правим ,готина мацка ще забележи тези мускули.
При тев какъв е резултатът от тези упражнения за мозъка

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: blood2]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано15.03.09 09:10



Нуждая се от коренна промяна на живота ми,как да стане. - звучиш ми сякаш досега си бил на остров и ти е омръзнал и искаш да отплаваш до съседния ,за да го разучаваш тепърва.
Коренна промяна чрез нлп ще постигнеш , но не обещавам дали ще е трайна. Сигурно е че духът ти ще отсее точно това ,което ти трябва за промяната , но зависи колко силно ти е намерението. Ако си в обикновена депресия ще намериш ново занимание и тя ще изчезне .
Аз правя така , сядам и пиша какво искам от себе си ,живота.. а това е един от соновните въпроси в нлп . Водя дневник и гледам да пиша желанията си там .Както и да изглежда отстрани ....,това работи , защото всяко желание преминава през съзнанието за миг , например ,когато мечтаем провакирани от повдигаща духа любима песен и отшумява , а ако пишеш ,по тази начин го запазваш в пространството ,на белия лист например . Целта е това да се превърне в нещо като ритуал , да се "отгледа" и да порасне ..Така успоредно с желанията си личността ти ще се измени и несъзнателно ще те води точно към онези желания ,записани на белите страници ..Важно е като пешеш всичко да е отвътре ..да има трепет в тялото ти ..буквите да са красиви ..,просто да вложиш фантазията си там .. това е частица от пътя на промяната ,както и път към евольция , но е и плод на нечие съзнание , ако не ти допада имаш потенциала да си сътвориш нещо точно като за теб



след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано15.03.09 15:26



Голяма човек. Аз вкъщи си решавам задачи по математика и ги пиша с лявата ръка, за да се уча. И съм наблюдавал, че докато го правя честотата на философските прозрения (или по-скромно идеи) до които достигам се увеличава в пъти, отколкото е нормално.

То си е чисто биологичен процес - образуват се нови връзки в мозъка. Нови асоциации, нови представи. Чрез тях можеш да достигнеш до понятия, които са били недостъпни преди.

Сега зависи си от човека. На мен тези неща са ми интересни. Аз целя да достигна до по-сложни представи, по-абстрактни понятия. За мен тези неща са съществени и ценни. Много ясно, че който не го е еня не бива да се занимава.

Но просто е интересно да проучи човек възможностите на мозъка си. Да види до къде може да стигне.

Аз смятам, че в бъдеще, благодарение на виртуалната реалност съзнанието ще може да се развие до неподозирани висоти. Представи си да управляваш с мозъка си тяло, което има десетки крайници и може да се движи във всички посоки на триизмерното пространство, и да вижда едновременно на всички посоки. Може да звучи фантастично, но не мисля, че не е постижимо.

На този етап ние сме свикнали да мислим много повече двумерно, отколкото в 3 измерения. Повече си представяме предметите и местата където ходим наредени върху двумерна повърхност. Но смятам, че мозъкът има потенциал за много повече от това.

За нас сега е практически невъзможно да си представим визуално пространство с повече от 3 измерения. Но може би няма вечно да останем така ...

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.