Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 13.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Dowerie  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано06.03.09 12:05



Vinagi sum iskala pritelia mi da e niakoi, na kogoto da chuvstvam che imam doverie. Ot dvete strani da ima izkrenost ne samo kato lipsa na luja, no i kato edna otkritost na obshtuvaneto - da useshtam, che moga da buda sebe si s drugia i toi e sklonen da me priema kakvato sum.

Naskoro obache pak se zamislih - imam li az samata doverie v sebe si po sushtia nachin? V smisul, che useshtam, che kogatoimam niakakvi lichni jelania, no prisustva i konflikt na interesi v izvesten smisul, vinagi ostava v men niakakvo sumnenie za tova dali moite jelania sa opravdani, dali vsushtnost ne proiaviavam povurhnostnost, egoizum i razni drugi skriti vliania ot dulbinite na egoto?

V tozi moment se useshtam che tursia potvurjdenie otvun...ako go nameria izvednuj osuznavam, che sum bila prava...no siakash purvonachalnoto subektivno chuvstvo nikoga samo po sebe si ne mi e dostatuchno... Vinagi su bila samokritichna i sumniavashta se v tova dali sum napravila i usetila neshtata dostatuchno adekvatno.

Tova obache govori za niakakva neuverenost, siakash e lipsa na samostoiatelno mislene i lipsa na uverenost v sobstvenata precenka.

Vie kak se chuvstvate v tova otnoshenie?



Тема Re: Dowerieнови [re: K.]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.03.09 12:38



Ще те помоля да пишеш на кирилица, както всички останали





Тема Re: Dowerieнови [re: K.]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано06.03.09 19:36



Много ми харесва какво си написала.

Казвал съм го и друг път - съмнението е майка на мъдростта. Не се притеснявай, че се съмняваш в себе си, а се гордей с това.

Голямата увереност е признак за глупост.

Колкото до егоистичният момент в желанията - той е принципно неизбежен. Самите желания призтичат от егото



Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.

Тема Re: Dowerieнови [re: Numberous]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано06.03.09 23:34



Благодаря ти за подкрепата. Притесняваше ме този момент на инстиктивно търсене на потвърждение *отвън* на стойността на позицията ми. Но може би това е един от елементите на истината...субективното усещане е другият неизменен.



Тема Re: Dowerieнови [re: K.]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано07.03.09 21:39



Разбира се търсенето на потвърждение отвън не бива да се издига до лицемерие. Не бива никога да считаш мненията на когото и да било друг за по-валидни от своето собствено по въпроси, които така или иначе са съмнителни. Тук естествено се абстрахирам от това, че на накой друг понякога може да са му известни факти, с които ти не си запозната.

Не знам дали говоря достатъчно разбираемо. Имам предвид, че по въпроси засягащи самата тебе, но в който и ти се съмняваш, не бива да приемаш ничие чуждо мнение за авторитетно.

Естествено това са характеристики на силната личност. А не всички сме такива



Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.