Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: faith_fantasy]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано02.03.09 23:05



Защо да не станеш психиатър? Да не мислиш, че вършат някаква друга работа освен да прибират парите?
Аз съм ходил два пъти - седи си пича с гръб към мен, слуша ми проблемите и като ми изтече времето ме изпраща любезно.
После ме срещна на улицата и ме пита защо съм спрял да ходя. Викам му "Котката ми върши същата работа и не взима пари.".


Аааа, веднъж и при друг отидох - той заспа докато ме слушаше.



Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: PHOENlX]  
Автор Kris88 (красив)
Публикувано03.03.09 01:07



Аз не бих могъл да слушам чуждите проблеми, приемам ги много лично и дори ми става тегаво и се сдухвам честно казано.
Даже предпочитам да говоря пред това да слушам другите.





Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: 3лaтинa Caвoвa - Cek]  
Автор Kris88 (красив)
Публикувано03.03.09 02:35



Това ми звучи като "Аз съм тъпа, но се харесвам".


Жено, въобще защо искаш да станеш известна личност по този начин - чрез форумите? И то с такива постове? Да знаеш, че хората те пиремат несериозна като Златка Райкова. Обаче тя поне има по-приятна външност и й прощават, а на теб по-трудно ще простят, ако ме разбираш. Не искам да те обидя, но действително нещо ти хлопа дъската, защо не се посъветваш със специалист?



Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: PHOENlX]  
Автор faith_fantasy (непознат )
Публикувано03.03.09 10:42



:))) Винаги съм си представяла,че психиатъра седи на огромно кресло с тефтер в ръце, а пациента лежи на още по- голям диван. :))) Интересно ми е как започва самия сеанс. Той трябва да е минимум 1,30 h(първият преглед продължава толкова).И психиатъра в никакъв случай да не ''обръща гръб'' на пациента,защото по-този начин се губи връзката..

Какво остава пък да заспи. ...Истинско безобразие.Ако бях на твое място , щях да си взема парите обратно.



Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: faith_fantasy]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано03.03.09 12:53



Като излязох по-рано от кабинета, секретарката му ме пита "Какво става?", аз й казах "Шшшшт, заспа!" - това му стига като наказание - загуби доста пациенти (имаше хора в чакалнята които ме чуха...).



Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: PHOENlX]  
Автор faith_fantasy (непознат )
Публикувано03.03.09 14:11



Ти си го разбил . Има една поговорка :'' Кой на каквото си постеля,на това ще легне.'' Все пак,ако вече не му носи удовлетворение,може да смени професията,нали? Но,може и да се притеснява,че в нищо друго не го бива ( не,че в това е добър ) . Когато виждаш,че вече не си способен да си вършиш работата добре,трябва да имаш и достойнството да си тръгнеш. :))) Сега трябва някой да ме ''наплюва'',че не го познавам и нямам право да говоря за него(винаги има такива) . Предварително казвам,че това са просто хипотези на някакъв модел за подражание.В дадени ситуаций ,човек реагира по сходен и предвидим начин....



Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: faith_fantasy]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано03.03.09 14:28



Аз бих му опростил задълбочения анализ, защото беше възрастен (към 60-те), но пак е голяма издънка от негова страна - щом е бил уморен, да си вземе почивен ден...

Преди време поговорката беше "Каквото си постелиш, на това ще легнеш", но те (както и всички останали лафове), мутират с времето.





Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: PHOENlX]  
Автор faith_fantasy (непознат )
Публикувано03.03.09 14:45



Да,прав си за това.Много му беше анализа.... Винаги съм си мислила,че ако отида на психиатър ще се почувствам много глупаво от факта,че се изповядвам пред непознат. Какво е чувството? Кофти в първият момент и след това не ти пука?



Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: faith_fantasy]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано03.03.09 15:04



Нещо такова - те за тва обръщат гръб и се крият зад облегалките на креслата си - за да не се притесняваш.
Отиваш с предварителната нагласа, че "д-ра" е професионалист - чувал е какви ли не истории и нищо не може да го впечатли - така си по-спокоен... А и би трябвало да има нещо като "лекарска тайна" и това което му споделиш да си остае м/у вас.

Оня дет не свърши нищо, по време на сеансите го питах от вр. на вр. "Слушате ли ме?", той отговаряше вяло "Дааа", но си личеше, че е на съвсем друго място и не му пука особено какво говоря.
За повечето, лечението се състои в това да ти изслушат проблемите (или понее ти си мислиш, че ги слушат), след което да ти олекне от самосебе си и готово - нямаш проблем.





Тема Re: Аз съм пълна, но се харесвам!нови [re: PHOENlX]  
Автор faith_fantasy (непознат )
Публикувано03.03.09 16:05



Със сигурност си мислят че,в момента в който кажеш всичко на глас ,сам ще си видиш проблема...И за това някой взимат пари? Ако реша да отида някой ден (ако ме хване депресията) , ще ида при В.Запрянова,поне я познавам и знам,че е добра(не се опитвам да и правя реклама). Тя е единствения психиатър,когото познавам.Когато идва , понякога я разпитвам за някой проблеми ( кои са по-често срещани,..как ги лекува и т.н.)Та,...ако ме хване депресията,отивам право там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.