Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 13.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чисто психологически..  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано18.02.09 00:36



Имам такъв въпрос. Ако работиш в банка и до сега ти се е налагало да продаваш успешно кредити защото си създал правилната стратегия за това, как може да се създаде правилната стратегия и за депозитите.
В този форум питам за това, защото нагласата за това е чисто психологическа. Ако клиента по често идва като го агитираш да си вземе кредит, то когато искаш да бръкнеш под възглавницата му и да го накараш да направи спестявания, не се получава същия ефект. Не всеки иска да се довери. Реално много хора се пазят да не им се разберат спестяванията. Но ако вземат кредит и пак ги направят на спестявания, или и да не ги направят -отново се смята, че те разполагат с определен авоар от средства.
Та въпроса ми е, как или по точно с каква стратегия трябва да се подходи към човека, за да добие доверие освен да взема от една банка, а и да иска да влага и инвестира. Като, че ли цялото ни общество не е научено да спестява. С какво може да се мотивира. За кредита -ясно-мотивацията съм я намерила. След като съм успешна досега. Но сега когато банките предпочитат да не дават кредити а да правят депозити-мотивацията за клиента каква трябва да бъде. Аз се сещам само за една- да му кажа директно, че парите дават спокойствие, сигурност и самочувствие. Но при кредитите търсех варианти, откривах нуждата,разсъждавахме заедно-за какво точно ще използва тези пари. Докато -при депозита е различно-не винаги когато има човек спестени пари-с лека ръка може да вземе решение да ги разпилее така бързо. Да не говорим, че ако при кредита се пазарят за по ниската лихва, то при депозита-и най високата да им дадеш, все им се струва недостатъчна.


Редактирано от kozi на 18.02.09 00:42.



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: kozi]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано18.02.09 23:33



Ами първо, повечето хора нямат достатъчно пари за да депозират. Те ако имаха, нямаше да теглят смешни кредити от по 500-1000 лева. Колко кредитни компании си направиха бизнеса именно от това? Че повечето хора не могат да спестят достатъчно, за да си купят една печка или телевизор, та им се налага да теглят кредит... Следващите пък по доход ще теглят кредит за кола или имот. Изобщо лихварството е бизнес с древни корени и сигурно бъдеще просто защото е необходимост от която никой не може да избяга. Тъй, че - не ти си успяла да продаваш успешно кредити. Хората сами са ги изтеглили, защото няма на къде...

Депозитите от друга страна са нещо доста по-различно. Първо - трябва да имаш пари, второ - трябва да си решил, че искаш да ги вложиш в това. След историята с кредитните милионери и загубените депозити на толкова хора заради фиаското с лева, банкрутиралите банки, съмнението на хората в подобен тип инвестиции не е нещо трудно разбираемо. Ако има повече пари, човек по-скоро би предпочел да си купи/инвестира нещо. Или пък да си открие допълнителен пенсионен фон, тъй като това уж се води най-сигурнното... Ние не живеем в стабилна и нормална държава, че българинът да може наистина да се почувства сигурно. Истинка ДСК вече няма, та дори и тая (илюзиорна) сигурност я няма... Той винаги ще се съмнява, а дори кешът вдъхва повече доверие от някакво си число в банковата сметка. Идва и проблемът в каква валута ще е то. Би ли рискувал с левове или с играещия щатски долар... Вероятно когато България също премине към еврото и стане нормална европейска държава, манталитетът на хората ще започне да става като този на запад, но до тогава просто...



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: kozi]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано19.02.09 18:32



спокойствие, сигурност и самочувствие-----

Ние се мотивираме от чувства .Какво ни дава дебита?
Според мен правилно си го преценила .Разширявай само насоката.

В смисъл - спокойствие, сигурност и самочувствие-----Кога ,Къде ,как , защо тогава а не сега ,с кого и за кого .Изгради цялостна картина и я продавай,като наистина знай че продаваш чувства.Но в конкретни моменти и при конкреетни обстоятелстава .



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: socratt]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано21.02.09 20:14



Конкретни моменти и конкретни обстоятелства. За това ми трябва голям мащаб от знания и много добри психологически данни. Т. е и опит психологически с хората, за да гадая или за да открия какво точно му дава самочувствие и сигурност0на един нотариус например. Реших от там да започна. Това са най умните и най обиграните хора за мне. И незнам защо но от 5 дена, мислене върху този въпрос конкретно-още не ми е дало куража да се пробвам. за мен това са най умните и обиграни хора. Там успея ли, занчи не съм за изхвърляне. и много ме амбицира мисълта.
Моляте напиши ми още нещичко по въпроса.



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: kozi]  
АвторRFin (Нерегистриран)
Публикувано23.02.09 16:54



Ти да не работиш на процент?!





Тема Re: Чисто психологически..нови [re: kozi]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано24.02.09 14:25



Единсвеният начин е да получиш няколко урока в областта на комуникацията.



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: socratt]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано24.02.09 21:15



И от къде да получа уроците.



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: kozi]  
АвторeVa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.09 19:21



Kozi поздравявам те.Дано и институцията в която работиш, те оцени като кадър.Днес се среща рядко човек, който желае да мисли и търси начини да подобри работата си.На прав път си, съгласна съм че ключа за сейфа е в доверието и възможността да покажеш нагледно с цифри как вложените днес Х лева/евро утре ще дадат възможност на клиента да направи това което желае.Успех



Тема Re: Чисто психологически..нови [re: eVa]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано05.03.09 18:54



Да ама не. Отвори форума финанси и ще ми прочетеш темата. Няма да повярваш, че работя на граждански договор-нали. И няма да повярваш, че към същата банка вече близо 3 години само искат от мен и то нови клиенти а от създадената от мене база, аз нищо не печеля след това. И много много други неща заради които от половин месец пускам автобиографията си навсякъде. Просто ми е болно и обидно, че никой не ме оценява, че за близо 3 години имам над 150 клиента с кредити и то с доста добра кредитна история вече в банката ми работодател. И така, не ми се говори, най гадното нещо на света е да се усетиш ОГРАБЕН. Имаш идеи-прилагаш ги, а на среща ти-една лъжа. И сигурно вече се очудващ , че същия човек е писал по горе.
Сега решението ми е едно да намеря институцията и по точно човека, който да ме наеме, пък ако ще и от най ниския пост да е, да ми даде шанса да се науча на мнооого неща и да се доказвам. и все още смятам, че има такива работодатели в България.
Ти много кураж ми вдъхна мила Ева и тази твоя преценка ми дава куража да повярвам още повече в себе си и да продължа да гледам с ясно съзнание напред. Нека БОГ те пази и много успехи същи ти желая.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.