Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 14.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Уморен съм!  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 22:35



Уморен съм от всичко! Не е депресия! Просто съм много уморен! Живота ми е безличен! Полагам невероятни усилия за да съм във форма! Нямам минало, не виждам и бъдеще!
Искам да се разпадна за миг и да се слея със земята! Не искам никой да си спомня за мен, както и аз не искам да помня никого!
Някой ден ще се самоубия! Ще натъжа временно няколко човека финансово зависими от мен!
Имаше ли смисъл изобщо да се раждам!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.10.08 23:48



Веднага ще ти кажа - има да! Всеки се ражда, за да създаде или направи нещо, няма нищо напразно на този свят - нещо се случва защото така трябва. Ако щеш го мисли за равновесие, мисия и т.н. И ти си имаш призванието, просто трябва да го намериш. Няма нищо фатално, ако се случи нещо лошо - така е трябвало, след него винаги идва доброто, а така по-лесно и го оценяваме. Повярвай в себе си




Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор numbers (непознат )
Публикувано24.10.08 13:13



За да си в такова състояние, трябва да има причина, каква е тя...ти си знаеш. Аз предполагам, че е някакво разочарование, от нещо, което си искал и за което си се борил.
Тези, който са финансово зависими от теб, се надявам да не са децата ти, защото това е непростимо. Бях на 12 години, когато майка ми съобщи, че не и се живее и утре ще умре. Това никога няма да го простя.
Съжалявам за острия език, но ти си си виновен, че не ти се живее, смисъл винаги има, света не се върти около теб, така че, ако се махнеш, ти ще загубиш, другите ще свикнат с липсата ти.
Прави нещо, осмисли пътя си, труди се ( тежък физически труд, така ще спреш да мислиш за глупости! )



Тема Re: Уморен съм!нови [re: numbers]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 14:48



Първо казваш с гняв - "Светът няма нужда от него", питам се, що ли да остава да ви пречи?!

После всички празнословци като теб "лекуват" всичко със спорт и ТРУД (физически, то умствен в такава депресия е абсолютно невъзможен). Затова ли искаш да остане - да ти работи и да ти дава пари???!
Ами ако е напълно парализиран?! Ако няма ръце, крака и очи?! Не само не може да ти работи, ами и пречи на вас да си живеете живота???!

Много знаете винаги - "всеки сам си е виновен"... Ами ако точно ТИ си му отсякла краката?!... Всеки да си се оправя?!

Обичайното за Обществото - захвътрля тия, които не му работят и ги измъчва зверски я в лудници, я в затвори и други подобни концлагери...

Съжалявам, че също пиша с малко гняв, но поне СЪМ ОБЕКТИВЕН и МИСЛЕЩ за разлика от вас!!!

И пиша това, не за да насърча самоубииството му. Напротив, защото 'ТАМ' Е НАИСТИНА МНОГО ПО-УЖАСНО, затова по-добре агонизирай тук, колкото се можеш по-дълго, вместо да влезеш в оня безпределен и вечен УЖАС (а едно самоубииство ВИНАГИ води ТАМ)...

Иначе, пиша, защото съм в същото състояние на този, който е отворил тая тема. И да, едва ли има семейство... Тъй, че не се притеснявай за децата му... Децата си изоставят само мъже развратници или френетични жени, алкохолички (кариеристки, развратнички)...



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.10.08 15:50



Ние не мислиме ????
Никой не отрича, че света е трудно и понякога много гадно нещо, но си се родил, за да се бориш с него, да покажеш какво и колко можеш и наистина да оставиш следа след теба. Ако се самоубиеш какво? Какъв изход е това? Да няма да се мъчиш ти, но теди около теб, какво причиняваш. Най-големият келепир да накажеш тези около теб, дори и света (зависи на кой си точно ядосан) е да живееш пълноценно и щастливо, напук на всички и всичко. Поне можеш да пробваш, да не съжаляваш после. Ако не стане давай, слагай са въжето, но поне ще си опитал.






Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор numbers (непознат )
Публикувано25.10.08 19:09



Застъпваш се за него, защото и ти си бил в такова положение... ами приятелю, ти си този, който не мисли, не аз. И това ваше положение на "жертви" вие сте си го спечелили, защото сте свикнали да бъдете само консуматори, защото не сте си самодостатъчни, защото сами себе си не искате, не харесвате и искате някой друг да ви покаже, че сте значими. На всеки му е трудно, но никой (нормален) няма за цел да вгорчава живота ви ей така за собствен кеф. Изход винаги има, а що се отнася до евтаназията съм твърдо да, ако и духът ви си е отишъл и с евентуалните крайници. Продължавайте да се оплаквате и нещата ще се оправят сами!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: numbers]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 19:28



За такива, като теб, в Библията пише: "Внимавай, ти, който стоиш, защото Бог е, който те държи." Бездната е под теб! Нищо НЕ си постигнал/а сам/а! Всичко ти е подарък!

Възгордееш ли се - Умираш! Факт.

Самочувствието ти се крепи единствено на повтарящотот се предимно добро мение на ХОРАТА за теб. Това НЕ е твоя заслуга! Роден си с дадености. И както е писано "кой от вас ще прибави и сантиметър на ръстта си"? Днес въпреки прехвалените и самодоволни лекари, не са способни дори на най-малката от детските мечти да реализират!

Кой си ти??! Та от къде толкова Гордост, че знаеш всичко?! Може ние да сме работили и да работим много повече отколкото ти някога, може да сме спасили десетки човешки животи... Прочети историята на Йов, пак там в омразната ти Библия. Но там пише не за самодоволни празни съшества, които имат ли пари са "щастливи"...

ТОВА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ГРЯХ НА СЪВРЕМИЕТО - ВМЕСТО ДА ВЯРВАТ КАТО ХРИСТИЯНИ - В ЕДИН БОГ, ТЕ ПОТЪНАХА В ЕЗИЧНИЧЕСТВО ДО ТАКАВА СТЕПЕН, ЧЕ СЕ ИЗВРАТИХА В КРАЕН ПОЛИТЕИЗЪМ - СЧИТАТ ВСЕКИ СЕБЕ СИ ЗА ЕДИНСТВЕНИ БОГОВЕ!

НО ЕТО ИМА САМО ЕДИН БОГ, и Той е, който движи световете - не ти, малко човече, не твоето "положително мислене" и "мотивация", не твоята "амбиция и кариеризъм"; ти си никой, прашинка, която в гордостта си е жалка. Силата ти сега иде от Тълпата, която споделя извратеното ти мислене, а не от изворът на Истината!
Помисли за животът си - какво ще оставиш - Откритие?, Произведение на Изкуството?, ЩАСТЛИВИ Деца със сигурно ДУХОВНО бъдеще?, къщи, коли, пари?
Да продължа ли??? По-добре не, понеже ако има останал Ум в теб, ще се депресираш повече от нас... а ако стоиш в безумие, нищо няма смисъл за теб, не познаваш Животът ("яж и пий душо, понеже утре ще умреш...").



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 19:50



И още - само БЕЗУМЕЦЪТ СИ Е "САМОДОСТАТЪЧЕН" сред Хората. Животът е живот, когато има поток на енергия - поток на ЛЮБОВ от Бог през Човек към Хората!

Сам си НИКОЙ!

Защото и Мъдреците, не са самодостатъчни в общението си с Бог, но се събират в Свети събрания!

И така, каква е "философията" на тълпата -> обвинение ("сам си си виновен; не знам, оправяй се; стегни се; бори се; за всеки влак си има пътници")... Безброй клишета имащи една единствена цел:
- да успокои съвестта на съвременния средностатистически човек - краен егоист без личност и цел;
- да даде пълна власт (материална) на Властниците, който оставят кучетата (тълпата) да се изпояждат едни други, вместо да се обединят като братя и да възстанат срещу Робството.

А парведния, когато е в страдание нека вика, понеже "гласът на праведния е чут" и "ако не с друго, то поради упоритостта си ще бъдеш чут", и пак "който търси, намира; който хлопа - ще му се отвори". Сам не можеш да сториш нищо - затова е Бог и Хората, които Го обичат (макар, че днес е чудо да срещнеш такива)!

И накрая - НЕ е срамно да викаш за помощ, да се гърчиш в страдание, но да пазиш ДУХОВНИТЕ принципи в сърцето си.
СРАМ Е ДА СЕ БОРИШ, ДА ВЪРВИШ НАПРЕД С ЛАКТИ, ТЪПЧЕЙКИ БЛИЖНИТЕ, САМОДОВОЛЕН В ЕГОЦЕНТРИЗМЪТ СИ, ВОДЕН ЕДИНСТВЕНО ОТ ГНЕВЪТ И СТРАСТТА ЗА ОТМЪЩЕНИЕ, БИЛО ТО ПОРАДИ ЗВЕРСКОТО ОТНОШЕНИЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ТИ ИЛИ БЕДНОСТ, ИЛИ БОЛЕСТ...

Приятна вечер!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.10.08 22:07



Като изключим религиозните ти слова (а те ми идват в повече), кажи как предлагаш ти например да помогнеш на този човек




Тема Re: Уморен съм!нови [re: jana]  
Автор blood2 (член)
Публикувано26.10.08 11:42



1.Регистрираи се в форума и пиши със собствен user name

2.Ако може не само да пускаш темата, но и да отговаряш на останалите

Редактирано от blood2 на 26.10.08 11:43.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: jana]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 12:22



Аз ако можех да предложа нещо, сам щях да съм достигнал Щастието си.

Ти добре отговаряш - общо-успокоително и неангажиращо. Един безвреден и дори леко-благотворен подход, но в основата си - абсолютно безполезен.

Аналогично, Аз мога да кажа "Бог е дал Талант и Мисия на всяко Новородено. Открий ги! Като имаш Цел, трудностите не се забелязват...". Обаче на практика тая Истина трудно се прилага. Това е заради общото НЕ-духовно състояние на Човечвеството, поради което в Духовната борба, Индивидът е лесно побеждаван от Мрака.

Затова адресирах думите си не към теб, а към дрругия, типа "всезнайко" и "строг наставник", който съвсем НЕ предлага решение, а само достъпква и без друго падналата жертва, без да се замисля, че всеки миг може да е на нейното място и дори несравнимо по-зле.

***

Защо е това агресивно материалистично (АНТИХРИСТСКО) отношение на всички българи?!
Преди бяха езичници - лъжехристияни (отначало заради борбите за власт на варварските си пълководци; после суеверни в едно робство, подобно на днешното). После Атеизмът, т.е. дребните човешки несъвършенства бяха изкарани като основен модел на поведение.
Днес, след социализма, обществото се изроди в похотлива сган, за която няма нищо свято, която агресивно напада (като вълци на овце) всяко СПОМЕНАВАНЕ на ДУХОВНОТО, тълпа, която задоволява единствено низшите си потребности, целяща единствено "материално" благополучие.
Такова съществуване безспортно НЯМА нито Смисъл, нито Бъдеще. Това и обяснява "самозащитният" подход на подобни обезличени същества - агресивен отказ от мислене, милосърдие, състрадателност...

Защо Библията те притеснява толкова. Приеми я като поучителна Притча, щом се страхуваш да не си "демоде", признавайки Бога (и Спасявайки Душата си, а не банковата си сметка).

Но днес дори приказките не са на почит - Вместо Скромната красива Пепеляшка (или Снежанка) с големите си сини очи и дълга руса коса, снежнобла кожа, облечена в бяла или розова рокля, отрупана от цветя, момиче чисто, с душа посветена на красотата и Изкуството, днешната тълпа издига - развратница с боен амазонски "дух" газеща върху трупове към кариерата си, омазана с грим, облечена с черно (кожено) "бельо" и дълги токове на обувките, с изгорена от слънцето черна кожа и ненормално раздути "форми"...
Според мен - интересен паралел, между древните Идеали и днешната Мода на Света.

В Библията пише "плачи с плачещите" и "смей се с радващите се" (но "в събранието на присмехулниците да не стоиш!").
Е, кажи ако детето ти се прибере, разплакано, какво ще сториш - ще го успокоиш със състрадание и помощ или ще го нахокаш, че не е проявило повече сила (а може би, водена от гняв, ще тръгнеш да отмъщаваш). Помисли, от кое то би имало най-голяма полза за Безсмъртната си Душа.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.08 14:02



Не съм професионалист, за да отговярам "полезно", тук съм да вдъхна малко кураж ако мога, останалата професионална част се извършва от специалист, аз не се смятам за такъв. Мога да дам само лични съвети от мои преживявания и заключения. Ако има нужда и иска да се оправи, но не може сам се обръща към съответното мед. лице - психотерапевт, психиатър. Няма нищо срамно или унизително, напротив - помагат да намериш сам изхода на даден проблем (не го решават те).
А ти мислиш, че си полезен с религиозни цитати? Не я разбирам тази помощ.






Тема Re: Уморен съм!нови [re: jana]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 15:36



Казах ти, разбирам те напълно. Но трябва да се отчете факта, че най-вероятно Депресираният се е наслушал на успокоителни думи и ШАБЛОННИ окуражавания.

Ако развием в тази посока темата, ще излезе, че клубовете нямат смисъл и така постепенно нищо няма смисъл - т.е. Пътя, който този, който откри темата вече го е извървял.

Според мен е далеч, по-добро лекарство общуването с "неспециалисти", т.е. с обикновени хора, отколкото със "спецеиалист". Как ще се довериш напълно на "специалист", който най-вероятно е по-зле от теб самият?! Ето още едно от безумията на 21 век - в САЩ се опитват да змаестят с платен психоаналитик древният образ на ДУХОВНИЯТ Учител. Тогава защо се учудваме, че затъват в стрес, синдроми, болести, порочност...
Същото е като с лекарствата - лекуват Душа с Химия. Имам опит. Да, спира острата душевна болка, но... цената е огромна - АПАТИЯ, тиха смърт, слабост, все едно си жив погребан. Няма по-лошо лечение за Душата от това да й отнемат Енергията, само за да е кротка и удобна за обществото. Душата трябва да Гори в Огъня на ДУХА - Таланти, Дарби, Емоции... Само така Човек е Жив.

Ето какво се опитвам аз - да задвижа мисленето. Ти виждаш религиозни цитати (от страх да се замислиш над думите), а истината е - житейски съвети и научни факти. Така Депресираният САМ ще започне да обмисля, ако щеш на едно окултно ниво Смисълът на Вселената и своето място в нея. А и оня критик, може да се замисли, дали не е в ситуацията на безумеца, който в незнанието си се е нарекъл "бог" и твърдял, че знае всичко.

И така, Психологията е Наука, никога не може да бъде търговия, както правят от всичко Американците. Спомни си Юнг и неговата окултна, алхимична Психология. Това е, което действа, понеже то е Истината. Другото е измама.

В личен план мечтая за Духовен Учител. Точно такъв би помогнал и на този човек.
За обществото мечтая да си върне Идеалите, да се откаже от търговията и самообожествяването на телата си.

Всеки трябва да прави за това каквото може.
Тъй както Левски, неспособен да вдигне възстание и да донесе Свобода, просто Викаше, проповядваше на Хората. Така и днес когато обществото е затънало, трябва да се чува гласът на Истината, за да не бъде забравяна и в един чуден ден да покълне в добри сърца и да доведе до Промяната.
Както виждаш Паралелите и Аналогиите са навсякъде, не само в Библията.

Едно е сигурно, не трябва да подминаваме проблемите с машинален заучен шаблон, не трябва да се избиваме; викащият в болката си има по-голяма вероятност да бъде спасен, отколкото тоя, който мълчи за да не притеснява никого.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор blood2 (член)
Публикувано26.10.08 18:47



"Според мен е далеч, по-добро лекарство общуването с "неспециалисти", т.е. с обикновени хора, отколкото със "спецеиалист""

Е като не ще да общува какво да правим в форума



пък и не използва user name



Тема Re: Уморен съм!нови [re: blood2]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 19:02



Точно, защото е загубил Вяра в Хората, понеже ИСТИНА е, че те (съзнателно или не) са го вкарали в Депресия (просто по-чувствителните Личности нямат достатъчно защитни сили), затова ТРЯБВА Хората да го потърсят - той е падналият, той е в ямата, щом е тук, значи ВИКА, значи иска помощ, безпомощен лежи на дъното... ВИЕ Здравите, който имате Късмета все още да не сте паднали, ВИЕ трябва да измислите начин и да го измъкнете.

Това е. Който го приема, приема.

Надявам се, че чете, че обмисля и ще опита да примени нещо. Вярно е, че само БЛИЖНИТЕ му (тия около него) могат да го измъкнат. Ако е сбъркал - изобличение, разкаяние и поправление. Ако го мразят по независещи от него прични - не знам... Хората като цяло, като общество трудно се променят към добро.

P.S. До колкото те познавам от клубовете, ти също имаш нашият злочест опит. Можеш да споделяш за методите на твоето лично Спасение.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.08 19:21



НЕспициалистите сме събрани тук (поне една част от нас де) и наистина е трудно да се помогне на човек, които незнае какво точно му има, какво точно иска, и изобщо не е намерил целта на пребиваването му.
Наистина е добре и похвално всеки опитал се да помогне с каквото може - аз с личен опит, ти с разтеглени религиозни "локуми" с духовен замисъл, професионалиста с изслушване и намиране на правилният път на преоткриване на това "защо съм тук". Честно не обичам извадки и цитати ала Исус, точно защото не всичко там се тълкува като духовно учение, повечето неща са объркани, за мен дори, какво остава за объркан човек, които не намира пътя към себе си и околните.




Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.08 19:24



Хората са го вкарали в депресия!!!! Не той сам навлиза в нея (дори и на подсъзнателно ниво) защото не си знае мястото, не знае кой е, защо е тук, изобщо каква е целта на своята поява и Защо самоубийството не е решение.




Тема Re: Уморен съм!нови [re: jana]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 20:25



Според собствената ми "теория", Депресията винаги се причинява от НЕДОСТАТЪЧНА Любов. Значи Хората задължително имат "нещо общо".

А ако, както очаквам, поставиш въпросът, че депресираният не е давал достатъчно Любов, затова не е получил, то... какво пак се връщаме на Християнската идея за простителността. Иначе трябва да приемем, че депресираният е толкова лош, че е започнало наказанието му и адските мъки още на тая Земя.

Но защо примери за депресирани хора са: бедни, чувствителни, емоционални, талантливи, по детски приемащи света, незлобиви, раздаващи се хора...
А радостни и проспериращи са интриганти, безкруполни, безчувствени, егоцентрици, престъпници...

И отново се опираме на крайъгълният камък на Християнството, което те плаши заради лъжехристияните, които го популяризират в света. Иначе мисля, не "разтягам локуми", а се изразявам доста конкретно. Опитвам се да обхвана различни аспекти на темата, което смятам, че е полезно за един интернет форум, наред с помощта по конкретния случай.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.08 21:30



Значи ако правилно съм те разбрала обществото трябва да дойде, да почука на вратата и да предложи любовта си, за да е чисто по християнски????


Иначе с теорията ти, че депресията отчасти е поради липса на любов, но и отчасти от различни други липси. Лошото е, че доказването на даване и получаване на любов се учи първите седем години, там ако е пък прекомерно натрупана се получава обратен ефект - страх от самостоятелно доказване, стар от грешки .......... това е друга тема.
А възможно ли е тази липса на любов да е чисто и просто неразпознаването й?




Тема И още нещонови [re: ll]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.08 21:33



Защо този юзър не написа нищо повече по темата, или е поредният нелогнат, който хвърля въдица и гледа сеира за разнообразяване на черните му дни???




Тема Тогава си почини....всеки се умаря отвреме навременови [re: ll]  
Автор милeйди (sugar&spice)
Публикувано26.10.08 23:43



Това какъв ще е животът ти зависи само от теб.

Той ти е дар от Бога- можеш да го съсипеш с инертност,а можеш и да му се насладиш-с трудните и хубавите му мигове,с цялота му пъстрота.

Представи си умреш-и се озовеш в един стъклен буркан(съзнанието ти)-без усещане за цвят,вкус,болка,мириз и всичко земно-но със спомените за това.Как ще съжеляваш само,че не си оценил всеки миг,който си изпитвал всичко това......

Едно от нещата ,които осмисля живота е да намериш ама наистина сродна душа и да обичаш



Дори самото търсене си струват усилията.Не се отказвай.Като си уморен-почини си-и напред с нови сили.Намери онова нещо,което да те зарежда.Ако сам си помогнеш и съдбата ще ти се усмихне на свой ред.

И помни-съдбата обича и помага на СМЕЛИТЕ!
Бъди смел в начинанията си



Тема Re: Тогава си почини....всеки се умаря отвреме навременови [re: милeйди]  
Автор blood2 (член)
Публикувано27.10.08 15:28



"съдбата обича и помага на СМЕЛИТЕ"

Аз пък все си мисля че съдбата помага на извратеняците,да удължат колкото е

възможно повече своите извращения



Тема Re: И още нещонови [re: jana]  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 18:23



Заключи или изтрий темата и всичко е О.К.!!!
Защо ли ти трябват такива като мен дето само ти нарушават душевното спокойствие и развалят рахата на пичите масали дето искаш да се леят тук?
Съжалявам, че писах!
Има само един човек дето ми направи голямо впечатление! Чакам още негови мнения!



Тема Re: И още нещонови [re: ll]  
Автор numbers (непознат )
Публикувано01.11.08 19:39



Ей ме на! Знам, че точно мен имаше пред вид :))
Не търпиш критика, човеко, това е голям проблем. Искаш винаги да си подкрепян, обгрижван.. Потърси вината за състоянието и в себе си, само така ще можеш да се измъкнеш от безцелното си съществуване, което твърдиш, че не искаш.
Спри да протягаш ръцете си навън за помощ, порови малко в себе си, ако ти сам не пожелаеш, нито лекарства, нито терапевти ще се справят с теб. А приятелите ти ще се отдръпват постепенно, близките ти ще се уморят и ще трябва да плащаш за компания. Казваме ти истината, не за да се обиждаш, а за да ти помогнем да се стегнеш, животът е прекрасен, ако пожелаеш да го видиш.



Тема Re: И още нещонови [re: ll]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.11.08 16:17



Ей ме на и да ти кажа целта ми далеч не е да те засегна, обидя или затворя темата (все още пишем в нея). Но не става ние да умуваме над състоянието ти, да се опитваме да помогнем, а от теб ни вест ни кост, ни жокер. Като сме в някакъв вид диалогично пространство от подадената тема е добре да се присъединяваш, за да знаем най-малкото дали сме на прав път, дали следиш изобщо разговора и писанията или си ги пишем навятъра






Тема Re: И още нещонови [re: numbers]  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 21:20



Не позна!!!
Нямах теб предвид!!!
И не ти харесвам съветите!!!
Аз не протягам ръце за помощ. Аз никога не съм се молил. Никога не е имало на кого да се моля. Аз помагам на другите. Само, че се уморих! И нищо няма смисъл! Живота е само едно съществуване, за някои по-леко и с екстри, за други трудно.
И не разбрах кое е прекрасното на живота?



Тема Re: И още нещонови [re: ll]  
Автор numbers (непознат )
Публикувано02.11.08 22:43



Съвсем отговорно заявявам: ако наистина не ти се живееше, досега да си мъртъв.
Така че, вместо да плашиш, вземи се в ръце и виж какво можеш да поправиш, порасни и си поеми отговорността.



Тема Re: И още нещонови [re: ll]  
Автор angel4esladko (непознат)
Публикувано03.11.08 09:56



Здравей,искам да ти кажа,че първо не си сам и не си единствения в такова положение,ако това може до някъква степен да те успокои.
Има много хора,като теб,които само помагат,а на среща НИЩО!
За съжаление психиката на българина така е устроена,че мисли,че щом един човек МОЖЕ и ЗНАЕ справя се сам с всичко в живота, то той е длъжен не само да го прави ами и ВИНАГИ да е на разположение на НЕМОЖЕЩИТЕ,СЛАБИТЕ....
Е да,но и най-синия индивид колкото и да иска се УМОРЯВА, защото е ЧОВЕК не МАШИНА нормално е.
И тук идва поредния български импулс - Ама как така?Той е силен човек.Няма право.Винаги във всичко се справя.АБСУРД

Знам прекрасно как се чувстваш.Знам,че няма да се молиш за подкрепа.Знам,че ще направиш и не възможното пак да станеш на крака и продължиш,но е НОРМАЛНО понякога да си УМОРЕН


Винаги има смисъл.Сега ти е трудно но съм обедена,че има жена,която те обича и се грижи за теб,има дечица,може би,които виждат в твоите очи ЦЕЛИЯ СВЯТ
Това са НЕЩАТА, заради които просто трябва малко да си починеш,поемеш дъх и отново да продължиш напред .Заради тях-защото ТЯ и ТЕ те ОБИЧАТ и искат да си ЖИВ,ЗДРАВ и ЩАСТЛИВ
Заради това само си струва да живееш - ТОВА Е ПРЕКРАСНОТО В ЖИВОТА
ЛЮБОВТА!!!
ДЕЦАТА!!!
СЕМЕЙСТВОТО!!!
Успех!!!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор ataraxia (експерт:))
Публикувано04.11.08 19:00



Включвам се със закъснение по твоята тема и се извинявам ако се повтарям с някого, тъй като нямам достатъчно време да я прегледам. Моите версии по твоя проблем са две. Или страдаш от синдром на хронична умора и изтощение. Или си в екзистенциална криза,т.е. загубил си смисъл на живота. А може и едното да провокира другото.
Имаш ли мотивация за работа? Отиваш ли сутрин с желание на работа? Чувстваш ли се отпочинал сутрин като станеш? Имаш ли незначителни промени в настроението, например сутрин да си по зле, а вечер- по-добре? Може ли нещо да те зарадва? Какво? Трябва да се изясни същността на проблема, за да се търси някакво решение.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 22:48



Ще ти разкажа за ме преди 5 г. ме оперираха от рак на шийката на матката . Трябваха ми 2-3 г. да започна пак да живея нормално да се радвам и на наи малките неща но ето ти изненада бизнесьт ни се срина измамиха ни. Сега страдам от ПР и сьм твьрдо решена да се справя и с това. Не се предаваи живота е хубав . .



Тема Re: И още нещонови [re: angel4esladko]  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 22:59



Ти не си професионал психолог, усещам го.
"има дечица,може би,които виждат в твоите очи ЦЕЛИЯ СВЯТ"
Това ме разби! Защо го спомена?
Една детска сълза може да купи целия свят! А аз не мога да им дам и частица от него, защото зависи от други хора. Дали са хора?



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ataraxia]  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 23:12



Да поспорим, а?
Да, уморен съм!
И отговарям, нямам мотивация за работа защото човек не е роден за да бъде свързан с работата си!
Сутрин ми е най-хубавото време от деня и когато се събуждам мразя всичко отвратително т.е. работата си, мразя и шефовете си дето ги мразят и жените им.
Сутрин не съм отпочинал защото докато не заспя получавам отвратителна информация през всички мои сетива за сегашното и предстоящото.
Дали имам "незначителни" промени в настроението? Да! Искам оръжие!!!
Мъж с оръжие е свободен мъж!
Какво може да ме зарадва? Даааа, знам какво!
Ти психоложке сигурна ли си, че заслужаваш заплатата си?
Докога некачествени хора ще ни "серат" на главите?



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор ataraxia (експерт:))
Публикувано09.11.08 10:34



О, взе да става много интересно. :)
Ще започна от заплатата, не само съм сигурна че я заслужавам, ами дори смятам, че никаква заплата не може да компенсира, това, което съм принудена да понасям в работата си. И аз нямам мотивация за работа, кофтито е, че вече и шефът го разбра. Въпросите, които ти зададох трябваше да изяснят дали си депресивен. Е, споко, не си. Ти си ужасно гневен на нещо в живота си. В първия ти пост агресията беше насочена към теб самия, а в последния - към околните. Ако няма да ми пишеш глупости, можеш да споделиш и на лични. Можем да поговорим за некачествените хора.



Тема Re: И още нещонови [re: ll]  
Автор angel4esladko (непознат)
Публикувано09.11.08 10:59



Правилно си усетил,аз не съм психолог,а най-обикновен човек,който искаше да ти помогне


Съжалявам,че не съм успяла поне малко,но ми се искаше да ти вдъхна частица въздух и надежда
Може би нямаш деца?
Затова те разбих
Незнам,но за мен ти не си УМОРЕН, а НАРАНЕН
Съжалявам,че го казвам,но пиши каквото искаш,обиждай ме няма значение,важното е тази агресия да излезе от теб,а тук в случая е по-доброто място и начин Успех!!!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор Split-S (непознат )
Публикувано11.11.08 21:08



Такива като ":)" са някакви нещастни същества, крепящи се на цитати, с които замазват липсата си на разбиране за света такъв,какъвто всъщност е. Хора,които живеят мизерно и с малко пари и си мислят,че това е така,защото Бог така е решил,а не защото са мързеливи глупаци.
Въобще човек,който говори нападателно,не може да ме научи на нищо и не може да бъде полезен на никого с нищо. Все едно Петър Дънов да псува и да крещи...смешна работа.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: nqma]  
Автор blood2 (член)
Публикувано11.11.08 22:14



Споко и твоето време ще доиде,дотогава стискаи зъби

За едни сватба за други брадва

На едни е дадено акъл на други вечно да се лутат

Животът не е толкова хубав за да компенсира лошотията на хората





Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 21:51



И аз се чувсвам по подобен начин. За съжаление не мога да ти кажа нищо повече. Защото и няма нищо повече... Освен разбира се глупави бръщолевеници на хора които също не знаят защо живеят, но чийто психика е прекалено слаба, за да мислят върху подобни неща, и компенсират с фразички заучени отнякъде. И въпреки, че "положителносто" мислене е толкова тачено от психолози и ню ейдж удавници, бих споменал един Буда, който цял живот живее охолен и щастлив живот, но виждайки, че съществува страданието, се отдава на аскетизъм, за да разбере ЗАЩО. Защо подяволите човек трябва да се ражда на място като това... Е, явно не всеки може да бъде Буда. Всеки може само да отвори някоя книжка и да заучи някое изречение което ще му даде малко повече увереност защо съществува и какво прави с животът си...



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано23.11.08 00:17



Когато живеем живота си не според това, от което се нуждаем, а според наложени ни още от детството вероятно и сега от обществото и близките критерии за "необходимост", тогава се получава рано или късно това, че се чувстваш използван, употребен, необходим само за парите, подкрепата, но не и ти самия ценен като човешко същество. Добрата новина е, че това не е истина, а така ти се струва. Лошата, че единствено, ако пожелаеш промяна и се постараеш да започнеш поновому от отношението ти към теб самия, през това към другите, работата и света, та и до възприятието ти за твоето място в света на другите, тогава ще се почувстваш значително по-добре.

Това може да се случи и с консултация с психолог, например от Неорайхианската школа.



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано04.12.08 14:13



Самоубийството е бягство от уроците. Тук си с цел да се усъвършенстваш, да градиш. Разбери какво и му се посвети.

Един за всички, всички за един!

Тема Познавам тенови [re: ll]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано22.12.08 18:28



Държиш се ужасно! Просто ужасно..., а хората са те оценили! ...и продължават да те ценят много, но теб те няма!
Искаш да изчезнеш, ама вече си изчезнал...
Мога да иззема всичката ти тъга, всичкия ти гняв и цялата ти болка - вината е моя! Повярвай в това! Аз исках да стане така и за това стана така


...а сега вдигни глава и се прероди - няма смисъл да оставаш тук! Тръгвай

Look in the mirror and keep on shining


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.