Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Срамно ли е да нямаш гадже?нови  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 01:16



Защо 98% от хората казват, че си имат някого, а в същото време по форумите анонимно се оплакват, че са самотни? Изводът е, че много от хората считат срамно да си без гадже. Явно е много фешън да си имаш гадже. А да ходиш с някого само за да не ис сам ми е чуждо и идиотско. Сигурно голяма част от тези, които отговарят, че си имат гадже всъщност казват това, което искат, а всъщност нямат гадже.



Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: Пич]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 08:32



Колкото до чата (и в значително по-малка степен във форумите), там хората влизат защото имат някакъв проблем. Ще изброя за пример:

- скучна, еднообразна, монотонна работа; Плащат ти за "работно време", не можеш да се надяваш на развитие (духовно!). Просто нямаш избор. Такива професии са административната работа, счетоводство, програмисти на пълен работен ден и т.н.

- непреодолим личен проблем - "грозен и беден"; Самотата те измъчва, но нямаш избор



Така че, не само не е правилно да се "учиш" от чата и форумите, но е и изключитлено вредно!

При клубовете е по-различно, защото те са разделени по интереси. Обикновено са полезни за водене на дискусии. Затова dir.bg ми е единственото "любимо" място в Интернет (още повече, че е на български с кирилица, нещо рядко и изключително ценно!).

Повечето хора днес са обезверени; или пълни идиоти или апатични интелектуалци (оставени без шанс, както писах в другата тема). Масово хората НЕ мислят и НЕ искат да мислят. Задоволяват се с наркотици - алкохол, цигари, телевизия, ядене (ако им падне) и Секс...
Затова им е важно да имат "гадже".

Не търсят ИСТИНСКИЯТ партньор, затова и не се женят - задоволяват нагона си като животни и тичат към нова цел (т.нар. "чалга философия"). Не вярват в категории като "Любов", никога не са изпитвали усещането "влюбване" и т.н.

Мъдрецът знае, че по-ценно е заниманието с Духовни неща - Вяра, Наука. Но ако избереш тоя Път, то е Път на самота (особено в днешни времена, особено в БГ), така че не чакай да имаш разбирателство с тълпата. Проблемът е, избрал тоя Път, можеш ли да стигнеш до някъде, имайки предвид ужасните условия, в които сме поставени.

Е има Хора, при които не е предоставен Избор - например "грозните и бедните" - достойно е за тях да се стремят към Духовното, независимо дали за целият си Живот ще успеят да направят и Една малка крачка само.

Едно е сигурно - обвързването с човек БЕЗ Любов те обрича на адски мъки и нещастие - тъмнина в душата, която ще те задушава завинаги!!! Значи това не е правилен избор, независимо, че тълпата го е избрала в своето крайно невежество.



Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: Пич]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.09.08 19:00



Едно е да имаш гадже, друго е да си сам, трето е да си самотен. Това са три различни състояния




Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: jana]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 10:44



Аз като съм сам съм самотен. Имам спешно нужда от дурги хора. И да говоря много.



Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: Пич]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.09.08 20:26



Но само с познати (заради страха от непознати в другата тема)? От самотата сам можеш да избягаш, излез, слей се с тълпата, води социален живот, като се обградиш с приятни и положителни хора. Така няма да си самотен, дори и сам






Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: jana]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 20:45



Просто не знам как да се сприятелявам.
Например не върви на първият срещнат "Хайде да бъдем приятели?"
Същото е и с момичетата.
Не знам дали трябва да ги заговарям.
От няколко години съм много пасивен и чакам те да ме заговарят.



Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: Пич]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.09.08 20:58



Затова си сам.
Въпреки пословичната еманципация има още доста жени, чакащи да бъдат заговорени.
Приближаваш се към някой и с евключваш съвсем приятелски към разговора в зависимост от ситуацията. Аз ли сега да те уча

Всичко се решава на момента, с жените по-добре пробвай първо с тайнствена почерпка, ти филми не гледаш ли? Плагиятствай




Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: jana]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 22:36



А момиче в градския транспорт и парка?



Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: Пич]  
Автор blood2 (член)
Публикувано28.09.08 14:51



То си трябва наръчник за тази работа,ако някои го има да помага





Тема Re: Срамно ли е да нямаш гадже?нови [re: blood2]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.09.08 15:05



Малко изобретателност винаги върши работа







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.