Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 01.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Талант и слабохарактерност  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано08.10.08 10:21



Нещо, което ме вълнува- талантът често е съчетан със слаб характер, асоциалност, прекалена чувствителност...има ли наистина някаква установена статистика в тази посока...и въобще какво мислите?



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.10.08 11:16



Примери много, но времето ми е малко.

Едно от хобитата ми е да изучавам подробно биографиите на Великите.
Твърдо съм направил следните заключения (без нито едно изключение в Историята):

Гениите са раздразнителни, НЕПОСТОЯННИ, асоциални, с остра чувствителност, обичат студа, бурята, природата, мразят бизнеса, тълпата...

Обяснява се с това, че Геният е обособена Личност, достатъчно чувствителна към гласа на Бога, който може да се чуе в уединеност и самовглъбяване. Така, откритията им НИКОГА не са резултат от "системен и постоянен труд" (както Престъпните Властници лъжат), а са Изблици, Еуфористични, крайно емоционални!

Властниците искат една тъпа тълпа, безлична и лесна за контрол. И я постигнаха - от повече от половин век Земята не е виждала Гении!
Тълпата, монотонността, улегналостта, планирането убиват Таланта още в зародиш.
Изливането на Хора от калъп, погуби Цивилизацията и скоро няма да има връщане назад.



Всеки Велик е имал Велик Учител. Прекъсването на тая верига, отрастването на един Талантлив Човек (А Човек се РАЖДА с ТАЛАНТ от Бог!) в среда, тъй агресивна към Различните, захвърля Човекът в адски страдания, бедност, присмех и презрение.

Мъжете, бедни, с Депресия, те са били потенциалните Водачи, тези които вие тъпчете всеки ден.

Е Историята, ще покаже дали е добре да се живее по шаблон, на конвейр, без ДУХ!

За Творецът времето НЕ съществува. Ако заставиш някой да прави нещо по план, за време и т.н., както става в днешните фирми - произвежда се боклук - вж. докладите на научните конференции за последните 50 години - обемът им расте катастрофално, но НЯМАТ никакво съдържание, достойно за четене! Това е американската "култура".

Физикът Ферми (един от Великите) бе казал - ако някой ми каже да реша научен проблем за 1 година, няма да успея и за 2. Но ако никой не ме притиска, ще реша проблемът за 6 месеца.

Талантът НИКОГА не прави каквото и да било с практическа Цел. Не може да се твори за Пари и дори за "хората". Твори се от Трансцедентална (НЕМАТЕРИАЛНА, Божествена, Духовна) "тръпка".

Затова и Едисон - предприемачът "изобретател" не може да влзезе в редиците на Великите, както идеалистът с младежки ентусиазъм, бедният и отхвърлен Майкъл Фарадей, на когото дължим основна част от човешкият прогрес...

...

Историята се пише от Личности, НЕ от нации!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.10.08 11:25.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.10.08 11:23



Има и нещо друго - малко са Великите, успели сами.

Много от тях успяват заради закрилата на Висшата Аристокрация (някога за Управниците е било чест да "отглеждат" Учени в кралския си двор; не както сега Власнтниците да са обикновена Мафия).

Мнозина са успявали заради подкрепата на своите половинки - обикновено млади крехки невинни мили грижовни жени. (нещо, което боя се, вече също не съществува). Тия жени са вярвали безпрекословно в съпрузите си и са ги подкрепяли във всички главоболия и мизерия, в които са живяли (нещо немислимо за една българка).
(Това е заслугата на Нежният пол за Прогресът. Може да не са директните осъществители /двигатели/ на Науката и Изкуството, но са абсолютно необходими за успешното им осъществяване).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.10.08 11:28.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Авторoutlawz (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 10:29



Абсолютно съм съгласен с мнението на sci относно подкрепата на половинките в миналото и днешния консуматорски мироглед на българките (и не само те).
Да не говорим, че ако изпаднеш във финансово затруднение в днешно време е абсурд да срещнеш подкрепа от подобен тип жени, а точно обратното-веднага ще се нахвърлят срещу тебе с обидни квалификации и още повече ще те изцедят психически.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: outlawz]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано10.10.08 17:11



явно много ви вълнува това...друго питам...
а консуматорската нагласа си е масово световно явление- все жените все са ви виновни...



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.08 09:55



все жените все са ви виновни...
Ама точно




Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано12.10.08 16:10



Жените ги споменах като факт само мимоходом. Не можех да не спомена и причините за срива на цивилизацията с началото на 21 век (липсата на идеал, консуматорското общество, което е проблем на целия свят, именно затова е така зловещо и опасно явление).

Но мисля, това вас измъчва на подсъзнателно ниво, щом реакцията ви е толкова рязка и неконструктивна.

Относно Гениалнистта (Талантливостта) няма точен количествен Критерий. Количествените критерии постепенно намаляват в Биологията, а после - Психологията... Но това последните не ги прави по-малко Науки. Напротив, доказва, че Математиката, като Език (НЕ НАУКА) е способна да описва (отчасти) само простите системи (физика, химия) и губи тия си възможности пред сложността на Живота и най-вече - Човешкият Дух.

На какви критерии за гениалност, разсеяност, слабохаракетраност ... очакваш статистически (числен) анализ?
Не знам, аз поне не съм срещал нещо подобно.
И ако се появи такова, аз ще го приема както тестовете за интелигентност - една пълна глупост, която дава случайни резултати, а служи единствено за търговията с хора на власт имащите.
Аз например имам едни от най-високите резултати на 2-3 такива теста, но съм далеч по-нещастен от селския пияч например и шансовете ми да направя откритие са по-малки от тези на СВОБОДНО овчарче в Индия...

---

Все пак ще споделя още нещо по темата.

Гениите трудно се концентрират. Те са енциклопедисти, които не се задържат върху даден проблем, а търсят ЦЯЛОСТНА картина на Света.
Т. е. американската "екипност" и тясна специализация са само думи прикриващи пълната им некомпетентност и цинизъм в превръщането на Науката в търговия, с което обричат човечеството на идиотизъм



Ето ти примери - двамата "най-Велики":

Нютон - създава Висшата математика и Физиката за една лятна ваканция и... ги зарязва (публикувани са от приятелите му много години по-късно). Самият Нютон целия си живот прекарва в търсене на Бог, на Абсолюта, описващ ВСИЧКО СЪЩЕСТВУВАЩО! Официално - няма резултати.

Айнщайн - завършва класическата Физика, след него няма открития, няма и наука (въпреки американо-японската реклама на технически изобретения, произведени за окраса с ПарИ). "Откритието" си Айнщайн прави за няколко години (основно развива една детска своя фантазия за около година). После жял живот търси Теория на ВСИЧКО - хармонично описваща Вселената като ЦЯЛО! Официално - няма резултати.

---

Въпреки патоса в даването на оценка на събитията и положението на Света днес, мисля давам едни обективни данни за живота на Талантливите, базирани на техните възгледи и дела.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано12.10.08 19:40



sci, реакцията ми не беше към теб, а иначе мен всичко ме интересува...и нищо

и на съзнателно ниво.
На какви критерии за гениалност, разсеяност, слабохаракетраност ... очакваш статистически (числен) анализ?
Не в такъв смисъл, а дали ВИНАГИ талантът е съчетан с посочените качества- има ли и какъв процент таланти и с "нормално" държание, в този смисъл статистически...



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 09:47



Вярно, не си се обърнала към мен, нищо поне си изливам душата



А да, мисля всички тия "отрицателни" качества се наблюдават в една или друга степен във всички Творци - Хора на Науката и Изкуството.

Итерено е, че аз също ги притежавам. Преди да започна работа (за пари ), бях наричан от всички много талантлив.
Днес не виждам светлинка в тунелът

Но ако направя откритие някой ден, може да те поканя на среща

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.10.08 09:57



И аз съм забелязала, че талантливите хора са доста асоциални, предпочитат уединението.




Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано13.10.08 12:20




ееех, sci аз пък съм самоук талант и не ходя по срещи- но имам вроден трети разряд строител- бояджия може да ти направя някой ремонт.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 13:39



Ехе

, Бог ме опазил от ремонти!

Ами желая ви на вас предълги години пълно Щастие...
пък аз ще продължавам да го търся моето.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
АвторFry (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 21:03



Хммм и аз напомням малко на описания персонаж, за добро или лошо...
Да, наистина геният има нужда от свобода, свобода от ежедневните грижи най-вече... от материалното, от мисълта за насъщния...
Ако има съвременни гении, то това са тези, които си намират многомилионни ниши в обществото. Те не са велики мислители, просто експлоатират системата, същата тази, която експлоатира останалите, включително потенциалните гении на нашето време.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Авторnima (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:52



не разбирам какво общо има геният с женската подкрепа на мила женичка...ку-ку...тва кво общо има...гениите нали били самотни? или не, чакай да се досетя, жените трябва винаги да са послушни слугини, а самите те гении не, а защо? защо? жорж санд и шопен са били двама чудесни гении заедно, без да е имало това, което така старателно описваш...гениите винаги са оцелявали със или без подкрепата на властта...много просто геният не се нуждае нито от нея...нито от нищо, нали чува гласа на Бога, виж тълпите може би се са нуждаели от гласа на гения, но не и днес, може би милите женички бленуват за гении...по-скоро, някого за когото да оправдават своето слугинство, защото нямат смелостта сами да бъдат такива



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Авторnime (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:57



ех, иначе добре ги описваш гениите, чудя се откъде ги познаваш толкова добре





Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nima]  
Автор sci (ученик)
Публикувано15.10.08 09:15



Шопен умира едва ли не още като дете. Факел, изгорял с ослепителен пламък, но твърде бързо. Пример за най-тъжния човек на Земята, печален, болнав, депресиран... Защо ли?
Добър пример даде!

Ами жените защо не станат гении, откакто "отвоюваха свободата си". Знам жени войници (убийци), жени бизнесменки (робовладелци без сърце), политици (да не говорим)... НО ЖЕНА ГЕНИЙ? Няма! Факт.
Дори примерът от древността - върхът на еманципацията - племе само от Жени - Амазонките. Но имали ли са жреци, наука, култура - НЕ, просто едно диво войстващо племе.
Ами хубаво, която иска да е такава, да е, нейна си работа.
Нямам ни най-малко намерение да променям някого.
НО НЯМА да променям и собствените си възгледи за да угодя (да се подмажа лицемерно някому, което е един от най-големите грехове според Христос). Просто не харесвам подобни същества и ги избягвам. Всеки да си живее живота. Проблемът е, че тия отклонения от Божия Път не си живеят живота, а провеждат агресивни демонстрации - терористични актове на секти, гей-паради, цинична телевизия, дискриминационна политика в полза на циганите и т.н., и т.н.

Нямам нищо против жените. Отдавна мъжа не се нуждае от жена, нито за секс (чувал съм, че за 20-30 лева можеш да си позволиш разнообразие и красота

за удовлетворяване на низките си "мераци"), нито за домакинстване (за около хиляда лева, ще се переш, миеш и чистиш с машини).
Така, че поне сменете оправданията. Феминизмът си стои на нивото от преди век и не мърда

Еднакво не бих се ръкувал с жена и с мъж политик, войник, бизнесмен... Има недостойни занимания и полът тук за мен е без значевние.
Губите си времето, ако си мислите, че ще се заям на сексистки или расистки теми. Те са ми чужди, точно толкова, колкото "чувството" 'завист' е чуждо на мъжете изобщо!

Чудя се защо ли феминизираните жени винаги прокарват по някоя гейска историика за мъжете. Мисля, че съм прав - гейското падение води началото си във феминизма, който пък е чисто лесбийско движение.
Боя се, че самите тия борби на жените само доказват по-особените им интелектуални способности спрямо тия на мъжа.

Все се борите, все държите да се доказвате. За вас няма нищо Свято. Вървите с вирнати носове - след вас потоп. Точно като мъжете мутри - без смисъл, вървят, мелят и пукат като низши животни!

Срам! Срам за Човешкото достойнство.

Един Гении изобщо не го вълнува хорското мнение. Не се доказва пред никого. Работи за Бог. Дава всичко от себе си. НЕ Е НУЖНО ДА СИ ШОПЕН ИЛИ АЙНЩАЙН ЗА ДА СИ ВЕЛИК! ВЕЛИК СИ, АКО СЛЕДВАШ ПРИНЦИПИТЕ, КОИТО ТЕ СЛЕДВАХА, НЕЗАВИСИМО КОЛКО СИ ПОЛЕЗЕН И ПРИЕТ ОТ ХОРАТА!!!
Например, Айнщайн отдавна е нарицателно за гений. Но точно неговите теории до сега нямат никакво практическо приложение и никой не очаква някога да имат (освен писателите фантасти).

---

Но Човек е СОЦИАЛНО същество. За това се говори в Библията:
Адам бе най-богатият - имаше ЦЯЛАТА ЗЕМЯ, СЪВЪРЕНА, ЧИСТА. Имаше мощта да контролира и владее ВСИЧКО! Имаше за събеседник САМИЯТ БОГ!!!
НО...
Адам бе тъжен, не му се живееше. Нещо му липсваше. Не знаеше какво дори. Но се зарадва, защото се оказа, че Жената е тая част, която му липсва за да стане Цял, Завършен, СЪВЪРШЕН. Мислиш ли, че Ева не е почувствала същото?
Сам Бог казва, че видя, че това е Добро. Защо, защото имаше по-добро общение с вече завършения в своето съвършенство и хармноия Човек!

Геният не може да гори дълго, без да постигне това Съвършенство.
Напротив, ЧУВСТВИТЕЛНОСТТА на Гения го подтиква към търсене на пълна Хармония. Точно те копнеят истинско чисто съвършено семейство, семейство, в което двамата са ЕДИН - един стремеж, цел, мисъл, действие, молитва...

Нищо не разбирате, нали? Е така е, съжалявам? Насила не става. Ако искаш, ще научиш, ако не - ще се изгаряш от празнотата, пошлостта, безсмислието, невежеството и... накрая ще умреш, борейки се за нелепостите на модата на тълпата!

И, вярно е, че Геният се стреми към съвършенство независимо от Обстоятелствата. Апостол Павел, казва, че по-добре да си само с Бог (защото семейството, отнема от вниманието и времето чрез земни занимания). Но казва, че е добре, който не му е дадено да може сам, да се жени! Дори апостолите са имали съпруги, а не като лицемерните свещеници днес, които си налагат човешки "закони" само за да съгрешават пред Бог...

P.S. Целият ви проблем е, че не се замисляте за нищо, а на готово се отдавате до край да воювате за низостите на модата на тълпата. Днес е прието, че реализирал се човек е оня, който има коли, имоти, пари, жени; от когото хората се страхуват и т.н.
Е, ГРЕШИТЕ! Точно тоя тип "хора" са най-пропадналите и жалки същества и ще горят в Ада.
И тък като ви е страх до смърт от вярващите (инстинктивно, като животните, понеже поради невежеството си нямате знание и Бог ви е нещо неизвестно), ще ме обвините в сектантство (въпреки, че не посещавам никакви събрания).
Но ще ви кажа, можете ли да изброите 5 президента на САЩ? Сигурно не. Нищо, че били едни от най-проспериращите по горните критерии хора. Само, че такива като умрат, биват забравяни от облекчените хора.
Христос го помнят, защото го обичат, както Той обича Хората!!!
Буда, ако бе останал принц в богатия си дворец, вместо да иде да страда сред най-бедните хора, сега нямаше НИКОЙ да го помни!
Затова Любовта е по-силна от всички оръжия и пари, Любов саможертвена, вечна и безусловна!!!
( В инфантилността си тоя Свят, официално отрече Любовта. Жал ми е за вас, тъй както Бог скърби за погиващите ).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nime]  
Автор sci (ученик)
Публикувано15.10.08 09:25



Запознат съм с гениите, защото по някаква причина от дете ми е приятно да изучавам биографиите им. Имам може би най-добрата колекция от различни биографии на всички велики личности (в найката и изкуството, монарси и бизнесмени, както разбираш НЕ ме вълнуват).

Та съм си правил заключеията от много и различи писнаия, спомени, ако щеш и легенди за тия велики мъже. Мисля изложеното от мен е обективно.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Авторnima (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 20:36



на мен ми се струваше, че именно ти оправдаваш мъжете по някакъв начин, а ето че се оказа, че има перални, миялни и какво ли не? всъщност не ми е целта да споря, но някак ми стана обидно...

нямат оправдание нито един от двата пола... да, може би жените още по-малко, но истината е, че жените, както и всяко друго робско племе (не броим амазонките и "робовладелките") имат и робски манталитет и не могат да надскочат себе си, а може би никога и не са желали, освен единици...станали феминистки...а може би всъщност те изобщо нямат и свобода, поне не истинска...за да покажат възможностите си, ако въобще ги имат... (това и мен ме съмнява понякога)...

мен пък ме ласкае жените като ми казват "ти си гений", правят го често, и да, прочитам се в твоите писания

, но ми става жал, че никоя от тях не ще дори да се опита да излезе от посредствеността и робското в себе си... с едно-две изключения

всъщност да си гений май е доста самотно занимание като цяло

но пък ми харесва, че си чел толкова много за гениите, някак си ми помогна да разбера себе си...може би

като казваш, че не обичаш да се ръкуваш с жени, аз не обичам да се ръкувам с мъже...това е мъжкарски жест, един вид "смирение между иначе войнствени мъжкари съперници", "побратимяване на мъжкари", предпочитам целуването на ръка между два пола (или gеnder-а, за да можем да включим всички възможности тук)

относно връзките на феминизма и лесбийството си прав, но истината е, че гейове винаги е имало и винаги ще има.... впрочем, доста често те са силни застъпници на феминизма

ЧУВСТВИТЕЛНОСТТА на Гения го подтиква към търсене на пълна Хармония.

аз се чувствам точно така, но мислех че Гениите всъщност се стремят към науката, която не е непремено Хармония и Съвършенство (всъщност все още съм почти убедена в това)

кефиш ме като те чета и съм съгласна с това, което казваш, като изключим чисто мъжката ти гледна точка на бял хетеросексуален, която не ми е присъща - все пак съм склонна да дам на жените като цяло възможността и потенциала за гениалност или умност, както и на негрите такава.

Според мен гениалността започва точно там където свършва шовинизма и егоцентризма, впрочем, защото те натоварват ума и те отдалечават от хармонията :Р

но аз съм За това на жените да се признае възможността не просто да бъдат "умнички", "интелигентни", но и да бъдат гении защото иначе те са затворени в кръга на посредствеността, ... от тях се очаква "нещо" и всяко друго тяхно поведение е повод за "умопомрачение", объркване, изумяване, едва ли не революция... всичко това пречи на изявата, а както казваш ти, изявата на гения е именно необходима



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nima]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано15.10.08 21:48



все пак съм склонна да дам на жените като цяло възможността и потенциала за гениалност или умност, както и на негрите такава.
Според мен гениалността започва точно там където свършва шовинизма и егоцентризма


Я си прочети собствените писания, ама бавно...

Мъжете и жените се равни същества, индивиди, човеци- имат право на равен шанс и избор. Аз смятам, че имам правото на избор като всеки мъж с какво да се занимавам, да имам семейство или не и т.н.
Това какво са постигнали или не като цяло се корени точно в натрупаното в психиката им от традициите и опита.
Жените в миналото са се отказвали от правата си в името на защитата правата на децата и семейството, изявата им е била в тази защита и съответно в зачеркването на индивидуалните си права, жената не може да се усамоти, да мисли за себе си, да има спокойствието за творческо мислене. А изявата на мъжа по задължение е извън семейството, като личност, затова е имал възможност да се усамотява, да разсъждава, да мисли за свои си неща и да измисля.
Алгоритъм дошъл от биологичната предопределеност- мъжкия е по-силен, за да се бори за женска, след намирането й трябва да осигури прехрана, докато тя се занимава с потомството- той измисля начини да я намери, тя гледа да предпази и отгледа поколението с цената на живота си дори.
И разликата с животните е, че мислим- което не винаги си личи, сравняваме, стремим се и т.н.
Стига говорихте глупости и без това скапахте темата- не става въпрос за някакви крайности, феминизъм, ала-бала, а за равен избор.
И докога някой, който не може да се разбере и пребори със собственият си характер или затова, защото някой не му е пуснал и т.н. ще обощава и търси виновни жени, мъже, негри, индианци и марсианци?!?
А понеже стана дума за Шопен- аз пък съм фен на Жорж Санд и на Фрида Кало също, не защото съм феминистка, а защото не са се съобразявали с тъпите правила на обществото и са създали страхотни неща...
"Не е нужно да знаеш всичко, достатъчно е да разбираш."

Редактирано от PreslySt на 15.10.08 22:17.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nima]  
Автор sci (ученик)
Публикувано16.10.08 09:03



С тази забележка, че много от гениите са расисти по днешните стандарти (Карл Линей, Дарвин, например). Не могат да се отричат ФАКТИ.

И да, Геният се стреми към Хармония, както казах, а не към частен научен проблем. Тесните специалисти са обикновени работници или кариеристи.

Геният е тоя, който не се вълнува от прости битови неща. НЕ, че не ги върши! Но го прави между другото - например изяжда сандвич докато преглежда някоя нова книга, а не като един от тълпата - сяда и по цял час и повече "благоговее" пред трапезата.

PreslySt се сърди, обяснява, как гениалността на жените е блокирана от дългите години "тирания", но не обяснява защо са постигнали висоти в цинизма, интригантството...
Мисля, че се получава същото, като по закон - след дълго налагано робство, тълпата озверява като лъв, изтърван от клетката си - излиза и помита всичко, без капка разсъдък. Така мислители, реагираха след отнемането на властта на Католиците - един Русо, който хули и развратничи, а изисква уважение???!
Точно Християнството спасява разсъдъка в подобни случаи!

PreslySt , не мисля, че съвсем размихме темата ти. Нормално е, човек не просто да документира минали факти, а да търси приложението им днес, да обсъжда развитието им към настоящия момент...

Относно жените- семейството трябва да стои пред всичко! И да, пак в Библията е писано (невярващите я отричат, без да са я чели, само защото е модерно да си атеист) - йерархията за Мъжа е: Бог -> Жена му -> другите. За Жената не е нищо по-различно - Бог -> Мъжа й -> другите... Ева, когато видя Адам възкликна радостно.
Жалките безлични твари, те са като зверовете, осмиват Любовта и я заменят гордо със "силата" на гнева, войната, експлоатацията. Такива се заличават, слепци, не виждате ли?!

И пак, Библията - Содом бе осъден за делата си. Праведния му гражданин Лот, не бе патриот да иде да им проповядва - ама покайте се, променете се, да спасим града... НЕ. Бог му каза - Вземи Жена си и БЯГАЙ!
Да, патриотизмът ражда само Зло! Ако не си сторил максималното добро на най-близките си, къде си тръгнал светът да оправяш! Нещата са логични. Хората ще те хвалят - празна Слава!!! Тълпата само търси къде да те захапе, целта й е да сее трупове и да се храни с тях. НИКОГА ОБЩЕСТВОТО НЕ Е ДАЛО НИЩО НА ИНДИВИДА. Винаги Личността храни Обществото!
Геният не се подмамва по хорските стремежи, неговата цел е по-висока (Бог)! И такава трябва да е целта дори на новородените дечица!

Какво прави днешното общество - произвежда не мислещи и достойни Хора, а от конвейра сваля роботчета, готови колелца от една безлична машина задоволяваща най-низшинте потребности на биологичния организъм.
Системата се стреми да ни тласне към Животинското. Човек никога не е бил там (Еволюцията е Лъжа), но деградацията го запраща на дъното.

Обучаваме децата си да спортуват, когато най-обикновено шимпанзе без подготовка би спечелило всички медали на една олимпиада.
Човек, защитен и сигурен в едно силно Общество, бива захвърлян в ловните страсти на едно преследвано животно, когато е обучаван за Войник. И никой не се сеща - защо го учат да Убива?! Кого ще убива, ако не родителите, децата си и ... братята си!
Или в Университета те учат да смяташ на Ум. Защо?! Майка ми й забранявали да пише с химикалка, имала си писалка! УМ???! Казват ами в магазина - ами все ще събереш 2-3 числа. Но и там си има калкулатори, все по-удобни. Казват, ами ако свърши Цивилизацията. Да, то тогава само до висша математика ще ми е



Геният обича спокойствието. Не работи под натиск и напрежение. Никога не се състезава (май само по тая черта някои от Гениите са се дънили, като Нютон и Хук или Нютон и Лайбниц, но то е сигурно, защото Нютон станал Банкер на старини, предавайки по този начин Святия си пост).

Така, че стресът, БЕЗУМНОТО, крайно БЕЗСМИСЛЕНО пришпорване с глупави планове и проекти, то е което отнема възможността на Човек да мисли и да се стреми към Идеал, към Хармония, към Бог. И тази атака на Системата е срещу Деца, Мъже, Жени и Старци. И докато се избиваме по между си, "Машината за месо", по думите на една гениална наша певица, ни заличава всички до един...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано16.10.08 10:12



PreslySt се сърди, обяснява, как гениалността на жените е блокирана от дългите години "тирания"
Никъде не казвам подобно нещо, не говоря за тирания-чети и разбирай, не си измисляй, не случайно написах цитата отдолу.
Другото са дрънканици- религията спасява човека от самият него, защото го е страх да погледне в себе си, от това което ще открие и открива, да промени нещата отвътре, затова е намерил помощ и изкупление отвън. Чела съм Библията няколко пъти, ако искаш ще ти разкажа за Серафим Сарофски или за Оптинските страци...
В университета комуникирам точно с хора като теб- ползата е, че започвам да ги разбирам и да свиквам какво ме чака.
Геният първо никога не мисли за себе си като такъв- той действа независимо от обстоятелствата, средата и т.н., геният и талантът са страст, огън, порив, вълна, която трябва да прелее, да се изяви...
А това, че някой смята, че като е неразбран по принцип, е гений е друго.

Редактирано от PreslySt на 16.10.08 10:14.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор blood2 (член)
Публикувано17.10.08 11:24



колкото и до е гениален един човек пак може да е неразумен

Бъдете разумни, а не гениални





Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Авторnima (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 14:04



жените в миналото не са се отказвали от правата си, защото не са имали такива





Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Авторnima (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 14:07



колко кофти, че не си феминистка, аз пък феминистките много ги уважавам





Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: blood2]  
Авторnima (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 14:09



разумността е разнозначна на прагматичния ум по отношение на ежедневието, на сай точно това твърди, че този прагматизъм на ежедневието премахма креативността, разнообразието и размаха на гении, творци и т.н. и прави хората "роботчета" хъхъ





Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Авторnima (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 14:24



не че искам да оправдавам Дарвин, но не зная нищо расистко в неговите научни изложения (може би защото не съм го чела...отдавна), а само в тяхната употреба. в крайна сметка човека наистина произлиза от маймуната, а това че черните имат по-физикални възможности не ги прави по-лоши хора от белите. Все пак черните не са някакъв по-нижсш вид, както се опитват да твърдят някои расисти, те са просто друга раса, те говорят както нас, танцуват (малко по-добре от нас), пишат литература и завършват колежи и то успешно.

ПреслиСт се сърди, защото много "ограничени" жени се сърдят на феминизма и обвиняват него за всичките си неволи, понеже не могат да си обяснят как така някоя жена би се борила за тяхните права (ако знаят какво са права изобщо), тъй като самите те са твърде обусловени от пола и биха се грижили за правата само на един мъж (собствения), но не и за правата на повече мъже, на всички мъже или още по-малко на всички жени, камо ли на всички мъже и жени. Това естествено се нарича ограниченост.

Русо наистина е развратник и дори гнусен по някакъв начин - не го харесвам като автор.

Освен това темите не са собственост на никого, така че какво значение има какво пишем в темата й, нали не си чатим оффтопик, а дори и да го правехме, какво от това? Все още всичко се върти около таланата и....слабохарактерността.





Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Авторнимa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 14:37



религията няма просто функцията да отменя погледа на тръпнещия в желание за (само)изучаване психолог към inside, религията е религия, защото се грижи за душите на хората, евентуално в желанието да постигнат inside, разбиране, нирвана, просветление и т.н., но това не са дрънканици...



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nima]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано18.10.08 23:04



Чатете, таланти, може и да четете за разнообразие...


Щеше ми се някой наясно с материята да даде мнение дали е възможно да се съвмести силно изявен талант с норм. живот, ама нейсе... талантите се оказаха повече.

пп забравих:
казвам каквото мисля, не е задължително да е правилното за всеки

Редактирано от PreslySt на 18.10.08 23:12.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nima]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 12:24



"в крайна сметка човека наистина произлиза от маймуната"

Честно, не те ли беше срам да препишеш тази унизителна глупост!



И жените и диваците вече имат "законово" наложен превес в "правата" пред другите. Но е факт, че не потвърждават тия си права със СПОСОБНОСТИТЕ си.
Просто за мен преуспял човек съвсем не е тоя, които се е сдобил с пари и власт над "братята" си. Уважавам един Човек до толкова, до колкото се стерми да бъде Творец!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 12:30



Ами не, не може хем да е Гениален, хем хрисим и добричък, кротко агънце, което да прислужва с радост на околните. Точно защото Талантът е различен, уникален, сред една самообезличила се тълпа. Няма как да не се възприема в известен смисъл "над другите", понеже това е ФАКТ. Няма как да е "нормален" животът на един Гений, защото животът на безличните от тълпата ("нормалните") е празен, еднообразен; монотонното спокойствие Убива Душата.

Та, не може хем красива хем умна



P.S. Имаш вкус за Музика!
Истината е една и абсолютна.
Целта на дискусиите е да се достигне тази Истина от всички участници в разговорът. А не както сега е модерно - да се размие и обезсмисли в една "толерантна" помия.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано20.10.08 14:22



Няма как да не се възприема в известен смисъл "над другите", понеже това е ФАКТ
Еее, въобще не съм съгласна с това- мисля, че човек, който има някаква голяма дарба и страст е отдаден дотолкова на нея, че просто не обръща някакво съществено внимание на другите, не че се възприема като нещо повече. Интересно ми беше, ако осъзнаваш (защото това е най-същественото) това, дали можеш по някакъв начин да насочиш и вкараш в някакви релси таланта си, така че хем да се изявява, хем да не вредиш на себе си и да си изолиран чак толкова от околните... имаше такава теория на Фройд за пренасочването на агресивността, доколкото помня- но дарбата като се замисля е точно вид агресивност...

не може хем красива хем умна
А интересно как живее човек, който е грозен, глупав- в смисъл не достатъчно умен, сръчен, способен и който осъзнава всичко това...Отдавна са каня да напиша разказ за такъв човек, който въпреки, че не притежава нищо успява да е жив.

п.п. Зная и за мъже имам.
п.п.п. Не мога да разбера- тук пишеш и смислени неща- защо в другия клуб пускаш такива глупости?!?



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 16:20



Всъщност повечето гении са с доста високо самочувствие, което расте с възрастта (докато Талантът гасне с възрастта). (Общо взето Талантът се изявява до към 30 годишна възраст, после остава самочувствието от славата. Така било в миналото, а в по-ново време, капитализмът превръща последните години на Талантите в Ад). Единици са тия, които се смирявали като християни.
Тук можем да продължим с една друга голяма тема - Гениите са в определен смисъл Революционери (в дадена област), и често съчетават в характерите си Свещеният ГНЯВ. Така, че "възгордяването" им понякога е съвсем оправдано (не винаги).
Ще кажеш, че все едно Гениите се занимават с политика. Е не точно, но спомни си Айнщайн и пледирането за атомната бомба, а после - борбата за мир.

---

Ами да си глупав е лесно. Един неук работник леко понася тежкия труд. Той не се и замисля за Великите неща във Вселената. Счита, че това е животът - ядене, пиене, секс и работа. Уморен но доволен. "Блажена простота."

Страшно е ако си Умен, Грозен и Беден. Виж тогава не можеш да живееш. Имам доказателства



P.S. Винаги пиша смислено, но не винаги съм разбран (оказва се, че в Интернет много трудно ми "хващат" мисълта; всеки си говори за каквото сам си мисли; мисля, че директният разговор е качествено различен от текстовия и Интернет нанася тежки поражения върху "еволюцията" на Човек).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано21.10.08 10:39



Съгласна съм, че талантът се изявява до 30 г. Иначе имах предвид това:
Сублимация - трансформиране на неприемливи потребности в приемливи амбиции и действия. Дава възможност в процеса на адаптация човек да измени своите импулси, така, че да ги прояви в социално приемлив израз (мисли, действия). Приема се като единствено здрава, конструктивна стратегия за обуздаване на нежеланите импулси, тъй като позволява да измени целта и/или обекта на импулсите без сдържане на проявлението им: жена със силно неосъзнати садистични импулси може да стане хирург или първокласна романистка. Според Фройд, сублимацията на сексуалните инстинкти е причина за велики достижения в западната култура и наука.
Това е по-скоро да трансформираш разрушителните си импулси в творчество. Много се впечатлих, когато го прочетох за първи път...

Иначе- чакам доказателството. :)

И...казах ти да излезеш- зарежи нета...разходи се, я виж каква красива есен е, Пушкин би се влюбил...



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано21.10.08 12:24



Само влюбване ми липсва



А иначе есента ми беше най-любимият сезон

Както и да е, всичко е сянка!

----

Ти наистина ли вярваш в тази трансформация на енергията. Откровено казано не се интересувам от науката психология, моите интереси са в областта на мистиката. Та, в окултните системи има нещо подобно на описаното от теб. Но нито съм видял доказателства (още не е излязла биография на Йога, превърнал се в Гений), нито съвпада с личните ми разбирания за Таланта, във връзка с общуването с Бог. Може би, затова понякога наричат Знанието, Забраненият Път на Луцифер. А аз знам колко е изкушаващ тоя Път...

Но явно и ти търсиш доказателства за теоретичните постановки в психоанализата. Дисертация ли пишеш?


Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано21.10.08 16:22



За влюбване в сезона ставаше въпрос.

Ммда, вярвам. Изпробвах го върху себе си. Само, че най-трудното е не самата трансформация, а осъзнаването на това, което трябва да трансформираш. Искам да се занимавам с това, макар да нямам много дарба да говоря- изявата чрез творчество укротява доста демони...
Мистицизмът и психологията имат доста общо, мисля.
Не, надявам се да не стигам до дисертация, аз едвам се навих да уча висше, пу, пу практиката е по-важна за мен.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: nima]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано21.10.08 16:55



Правата винаги ги има, независимо от епохата, стига да се бориш за тях и да си ги извоюваш- доказателства, колкото искаш. Няма права дадени наготово.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.