Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Талант и слабохарактерност  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано08.10.08 10:21



Нещо, което ме вълнува- талантът често е съчетан със слаб характер, асоциалност, прекалена чувствителност...има ли наистина някаква установена статистика в тази посока...и въобще какво мислите?



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.10.08 11:16



Примери много, но времето ми е малко.

Едно от хобитата ми е да изучавам подробно биографиите на Великите.
Твърдо съм направил следните заключения (без нито едно изключение в Историята):

Гениите са раздразнителни, НЕПОСТОЯННИ, асоциални, с остра чувствителност, обичат студа, бурята, природата, мразят бизнеса, тълпата...

Обяснява се с това, че Геният е обособена Личност, достатъчно чувствителна към гласа на Бога, който може да се чуе в уединеност и самовглъбяване. Така, откритията им НИКОГА не са резултат от "системен и постоянен труд" (както Престъпните Властници лъжат), а са Изблици, Еуфористични, крайно емоционални!

Властниците искат една тъпа тълпа, безлична и лесна за контрол. И я постигнаха - от повече от половин век Земята не е виждала Гении!
Тълпата, монотонността, улегналостта, планирането убиват Таланта още в зародиш.
Изливането на Хора от калъп, погуби Цивилизацията и скоро няма да има връщане назад.



Всеки Велик е имал Велик Учител. Прекъсването на тая верига, отрастването на един Талантлив Човек (А Човек се РАЖДА с ТАЛАНТ от Бог!) в среда, тъй агресивна към Различните, захвърля Човекът в адски страдания, бедност, присмех и презрение.

Мъжете, бедни, с Депресия, те са били потенциалните Водачи, тези които вие тъпчете всеки ден.

Е Историята, ще покаже дали е добре да се живее по шаблон, на конвейр, без ДУХ!

За Творецът времето НЕ съществува. Ако заставиш някой да прави нещо по план, за време и т.н., както става в днешните фирми - произвежда се боклук - вж. докладите на научните конференции за последните 50 години - обемът им расте катастрофално, но НЯМАТ никакво съдържание, достойно за четене! Това е американската "култура".

Физикът Ферми (един от Великите) бе казал - ако някой ми каже да реша научен проблем за 1 година, няма да успея и за 2. Но ако никой не ме притиска, ще реша проблемът за 6 месеца.

Талантът НИКОГА не прави каквото и да било с практическа Цел. Не може да се твори за Пари и дори за "хората". Твори се от Трансцедентална (НЕМАТЕРИАЛНА, Божествена, Духовна) "тръпка".

Затова и Едисон - предприемачът "изобретател" не може да влзезе в редиците на Великите, както идеалистът с младежки ентусиазъм, бедният и отхвърлен Майкъл Фарадей, на когото дължим основна част от човешкият прогрес...

...

Историята се пише от Личности, НЕ от нации!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.10.08 11:25.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано08.10.08 11:23



Има и нещо друго - малко са Великите, успели сами.

Много от тях успяват заради закрилата на Висшата Аристокрация (някога за Управниците е било чест да "отглеждат" Учени в кралския си двор; не както сега Власнтниците да са обикновена Мафия).

Мнозина са успявали заради подкрепата на своите половинки - обикновено млади крехки невинни мили грижовни жени. (нещо, което боя се, вече също не съществува). Тия жени са вярвали безпрекословно в съпрузите си и са ги подкрепяли във всички главоболия и мизерия, в които са живяли (нещо немислимо за една българка).
(Това е заслугата на Нежният пол за Прогресът. Може да не са директните осъществители /двигатели/ на Науката и Изкуството, но са абсолютно необходими за успешното им осъществяване).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 08.10.08 11:28.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Авторoutlawz (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 10:29



Абсолютно съм съгласен с мнението на sci относно подкрепата на половинките в миналото и днешния консуматорски мироглед на българките (и не само те).
Да не говорим, че ако изпаднеш във финансово затруднение в днешно време е абсурд да срещнеш подкрепа от подобен тип жени, а точно обратното-веднага ще се нахвърлят срещу тебе с обидни квалификации и още повече ще те изцедят психически.



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: outlawz]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано10.10.08 17:11



явно много ви вълнува това...друго питам...
а консуматорската нагласа си е масово световно явление- все жените все са ви виновни...



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.08 09:55



все жените все са ви виновни...
Ама точно




Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано12.10.08 16:10



Жените ги споменах като факт само мимоходом. Не можех да не спомена и причините за срива на цивилизацията с началото на 21 век (липсата на идеал, консуматорското общество, което е проблем на целия свят, именно затова е така зловещо и опасно явление).

Но мисля, това вас измъчва на подсъзнателно ниво, щом реакцията ви е толкова рязка и неконструктивна.

Относно Гениалнистта (Талантливостта) няма точен количествен Критерий. Количествените критерии постепенно намаляват в Биологията, а после - Психологията... Но това последните не ги прави по-малко Науки. Напротив, доказва, че Математиката, като Език (НЕ НАУКА) е способна да описва (отчасти) само простите системи (физика, химия) и губи тия си възможности пред сложността на Живота и най-вече - Човешкият Дух.

На какви критерии за гениалност, разсеяност, слабохаракетраност ... очакваш статистически (числен) анализ?
Не знам, аз поне не съм срещал нещо подобно.
И ако се появи такова, аз ще го приема както тестовете за интелигентност - една пълна глупост, която дава случайни резултати, а служи единствено за търговията с хора на власт имащите.
Аз например имам едни от най-високите резултати на 2-3 такива теста, но съм далеч по-нещастен от селския пияч например и шансовете ми да направя откритие са по-малки от тези на СВОБОДНО овчарче в Индия...

---

Все пак ще споделя още нещо по темата.

Гениите трудно се концентрират. Те са енциклопедисти, които не се задържат върху даден проблем, а търсят ЦЯЛОСТНА картина на Света.
Т. е. американската "екипност" и тясна специализация са само думи прикриващи пълната им некомпетентност и цинизъм в превръщането на Науката в търговия, с което обричат човечеството на идиотизъм



Ето ти примери - двамата "най-Велики":

Нютон - създава Висшата математика и Физиката за една лятна ваканция и... ги зарязва (публикувани са от приятелите му много години по-късно). Самият Нютон целия си живот прекарва в търсене на Бог, на Абсолюта, описващ ВСИЧКО СЪЩЕСТВУВАЩО! Официално - няма резултати.

Айнщайн - завършва класическата Физика, след него няма открития, няма и наука (въпреки американо-японската реклама на технически изобретения, произведени за окраса с ПарИ). "Откритието" си Айнщайн прави за няколко години (основно развива една детска своя фантазия за около година). После жял живот търси Теория на ВСИЧКО - хармонично описваща Вселената като ЦЯЛО! Официално - няма резултати.

---

Въпреки патоса в даването на оценка на събитията и положението на Света днес, мисля давам едни обективни данни за живота на Талантливите, базирани на техните възгледи и дела.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано12.10.08 19:40



sci, реакцията ми не беше към теб, а иначе мен всичко ме интересува...и нищо

и на съзнателно ниво.
На какви критерии за гениалност, разсеяност, слабохаракетраност ... очакваш статистически (числен) анализ?
Не в такъв смисъл, а дали ВИНАГИ талантът е съчетан с посочените качества- има ли и какъв процент таланти и с "нормално" държание, в този смисъл статистически...



Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: PreslySt]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 09:47



Вярно, не си се обърнала към мен, нищо поне си изливам душата



А да, мисля всички тия "отрицателни" качества се наблюдават в една или друга степен във всички Творци - Хора на Науката и Изкуството.

Итерено е, че аз също ги притежавам. Преди да започна работа (за пари ), бях наричан от всички много талантлив.
Днес не виждам светлинка в тунелът

Но ако направя откритие някой ден, може да те поканя на среща

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Талант и слабохарактерностнови [re: sci]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.10.08 09:57



И аз съм забелязала, че талантливите хора са доста асоциални, предпочитат уединението.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.