Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос  
Авторpoзa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 16:19



Болест ли е дисоциативното личностно разстройство?



Тема Re: Въпроснови [re: poзa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.09.08 17:54



При дисоциативното разстройство са налице психични симптоми като нарушения на съзнанието, дизориентация по отношение собствена личност и околна среда, смущения на паметта, поведението. Възможно е то да възникне като резултат от преживяна травма. Макар и потискани, преживяванията остават за дълго време.
В сравнение с контролна група, пациенти с дисоциативно разстройство са по-склонни да живеят емоционално и финансово независимо от родителите си, както и да проявяват по-малко социална активност.
Редовно посещение при психиатър бих те посъветвала, там най-добре ще те насочат.




Тема Re: Въпроснови [re: jana]  
Авторpoзa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 18:28



Именно от психиатъра не ми стана ясно какво точно е, а и не е длъжен да ми обяснява подробно научните си основания за диагнозата, макар че впоследствие си позволявам да не се съглася докрай с нея. Поне половината признаци за това разстройство при мен са наопаки. Но все пак, не съм професионалист...Четейки из нета се обърках още повече. Имам предвид разликата между психози и неврози и причисляването на личностните разстройства към последните. Болест ли е? Че е отклонение от нормите, ясно е, но как го класифицира науката в този смисъл, не открих.



Тема Re: Въпроснови [re: poзa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.09.08 21:20



Според мен трябва да го обсъдиш този въпрос с психиатър, като го помолиш да ползва думички, които би разбрала не да борави с медицински термини (това ме влудява), незнам мисля, че той/тя би трябвало най-добре да знаят състоянието ти




Тема Re: Въпроснови [re: jana]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано19.09.08 19:45



Пo определение за да се постави тази диагноза мозъка ти трябва да е 100% здрав -така е при неврозите .При психозите има нарушения мозъчните структори или хормони .
Провери на Хистерия , това е старото и име .
И лечението е само психотерапия .



Тема Re: Въпроснови [re: socratt]  
Автор blood2 (минаващ)
Публикувано21.09.08 19:49



по принцип всeки човек е изграден от множество болести и вредни за него взаимодеиствия,
самата дума болест е обричаща,

някои хора нарочно подсилват болестта си за да са по-силни и по-умни





Тема Re: Въпроснови [re: blood2]  
Авторpoзa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 19:12



Мислиш ли, че някои се кичат с болестите като с бижута?!
Може и да има такива, но на мен не ми е весело, изпитвам мъка и умора всеки ден, защото този ми проблем промени коренно живота ми не към добро. Но разбирам хумора ти, наистина! И благодаря за опита да ми дадеш свежа гледна точка върху нещата. Уви, артистичното отношение към нещата и опита да не се взимаме насериозно в някои моменти не помага. Когато нямам препятствия за преодоляване и аз съм много весел човек, но появят ли се дори и сравнително малки, не невъзможни, но травмиращи по някаква причина за мен, тогава нещата са като лавина и не мога да се справя с нищо.

Исках да знам доколко е въображаемо, временно или не това.
И все пак открих заболяването или разстройството( все още не знам дали има знак за равенство между тези две понятия като медицински термини, иначе разговормо можем всякак да си ги изговаряме, но ..) в "Международниата статистическа класисфикация на болестите и проблемите свързани със здравето".

http://www.nchi.government.bg/download/mkb_v1_part1.pd



Тема Re: Въпроснови [re: poзa]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано08.12.08 17:47



В последната класификация (МКБ-10) се използва думата "разстройство" за всички психични р-ва. Избягва се умишлено думата "болест", защото не е точна. "Дисоциативно личностово р-во" няма, има "Дисоциативни (конверзионни) р-ва" - F44 или "Хистрионно личностово р-во" - F60.4

Първото е вид невроза, а второто - вид характер (е, доста опростено казано). И двете не са болест.

Не е въображаемо, а доколко е временно - зависи какво, само по диагноза (при това неточна), не може да се даде отговор. Това е предмет на дълъг разговор, който би могла да проведеш с някой психотерапевт.

П.П. "не мога да се справя с нищо" звучи по-скоро като нещо временно.

Не всяка кал е лечебна.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.