Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля ви помогнете ми....  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 12:08



Изнасилиха ме като дете. Вече съм голямо момиче, но не престава да боли. Имам страхотни родители, приятели, работа, прекрасен живот. Все си мисля, че всичко вече е свършило, че съм го преживяла, но не се получава. Знам, че няма да забравя, не се и надявам вече. Искам просто да се науча да бъда щастлива понякога, като другите хора, да мога да се радвам на живота си.



Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: nobody]  
Авторhistoric (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 17:46



преживяла си голяма психическа и емоционална травма, но е минало доста време, защо просто не дадеш свобода на себе си и не бъдеш щастлива. само ти можеш да решиш това.



Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: nobody]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.06.08 22:46



Знам, че даването на личен пример е доста досадно понякога, но ... преди 5 години преживях драма, трагедия, както искаш го наречи и сама не успявах да излезна от нея. Хората, които ме обичаха опитваха, но всичко зависеше изцяло от мен, а не знаех как. Потърсих професионална помощ, без грам срам и успях да вдигна глава. Наистина усилията от моя страна бяха големи, но трябва да го искаш самата ти, външната намеса е само за помощ. Реши се и се бори, защото живота е пред теб и не бива да се пропилява, колкото и да е трудно. Бори се, за да бъдеш щастлива и да живееш нормално.
Успех




Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: nobody]  
АвторEнcлъp (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 01:24



Гледай филма "Earthlings". Може да е жестоко, но така добре ще осъзнаеш колко незначителен и предразсъдъчен е личният ти проблем.
Може би е по-добре първо да изгледаш документалния на Ив Енслър, за "световният консерватизъм" - филмът "The vagina monologues". Може би ще се почувстваш неудобно, но той ще те накара да се замислиш за неща, за които не си смятала, че може да разсъждаваш.



Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: Eнcлъp]  
Авторmariana (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 18:23



Извинявай, но с тая мазохистична логика можеш само да допринесеш за по-дълбокото и` затъване,а не да и` помогнеш да изплува.


Как мислиш че се чуства един човек, чийто вътрешен свят е смазан толкова грубо от външен човек и разрушен от такава болка? НЕ, никак не съм съгласна, че Решението на Проблема е неговото Омаловажаване и свеждане до нещо просто и незначително.

Решението е да споделиш на иститнски професионалист, който да те изслуша приятелски, и да започнеш да преодоляваш един по един проблемите породени след тази случка.. с ясна мисъл и до колкото сам можеш да понесеш, постепенно. Да си помогнеш не на сила, а с колкото се може повече вяра и търпение, че ще успееш. Повече настилие не е нужно!

А самата Случка не може да се омаловажи, забрави и заличи. И също не е необходимо. Просто болката ще се притъпи, когато наредиш вътршния пъзел.



Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: mariana]  
АвторEнcлъp (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 22:24



Обичайна практика е определени кръгове в общество да се стараят в предпазването на спокойните създания от излизане извън проходилката, в която са ги напъхали. Винаги им показват "опасността", която ги грози ако се опитат да ходят сами. Естествено, страшните примери ги правят предпазливи и ги отклоняват изобщо от по нататъшни опити. Но също така е вярно, че само този, който се самопросвети, няма да се страхува от сянката си. И трето - някои хора превръщат страха си в средство за манипулиране на другите. Това е само зов за внимание и това е, което се крие зад фобията.

Предложих едно възможно решение, но справянето с генофобията или конкретният проблем е в ръцете на самите проблематици.



Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: Eнcлъp]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 19:35



"И трето - някои хора превръщат страха си в средство за манипулиране на другите."
Тъжно е, но понякога се хващам че правя точно това. За всичко лошо, което ми се случва обвинявам миналото и хората, които не ме разбират. А на хубавите неща не мога да се радвам пак заради същото. Винаги съм мразила позата на жертва, а ето че сега правя точно това. И вероятно пак ще го направя, въпреки че разбирам, че е глупаво. Благодаря за мненията, отново ми напомнихте , че всичко зависи от това, дали искам да се справя с проблема. По какъвто и да е начин.



Тема Re: Моля ви помогнете ми....нови [re: nobody]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.06.08 19:37



Наистина всичко зависи от теб, за съжаление това е единственото решение на проблема.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.