Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 31.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема страхнови  
Авторжйтap (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 21:59



как да се избавя от страха.страх за децата ми,побарквам ги.званя и проверявам сина ми на 25 год.всеки ден сутрин и ве4ер,маика ми,дaштеря ми.не мога пове4е ако не ми зване по4вам да пла4а,представям си стра6ни сцени.изпадам в паника.
Пих ципралекс не помага.Маика ми е на 70 год.и все е с антидепресанти все се оплаква,страх ме е да не се слу4и нешто с нея.Все се враштам да проверя дали сам спряла пе4ката тока или др.Какво му липсва на тоя мозак,за да живея и аз нормално.Какво ште ме посаветвате



Тема Re: страх [re: жйтap]  
Авторпcиxъp (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 19:12



Магнезий!
Мента глог и валериана!
Шоколад!
Комедии и вицове!
Слънце! Слънце! Слънце!
Движение! Спорт!
Хоби!
Полезно занимание!
Липса на свободно време, ЛИПСА!

И все пак ако имаш свбодно време - медитирай над - хората в рейса, прозорците на блоковете и предполагаемите им обитатели, бездомните кучета, мравките и мухите. ТЕХНИТЕ проблеми!

ЗАПОМНИ:
никой не живее вечно
никой не живее само и непрекъснато добре
Благодари за всеки ден, в който всичко е наред. Не на мен - на БОГ благодари
и знай че с нищо не ти е длъжен

Миговете които са ни дадени да живеем, са дадени не за да мислиш за неизбежния край и цял живот да се гърчиш

Отвори учудени очички като бебе и възприемай
помирисвай
изненадвай се
радвай се
че си попаднала тук
СЛУЧАЙНО
за малко,
ВСИЧКО Е ЕДИН ФИЛМ ИЛИ ИГРА
и само един дъх ти стига
за да си кажеш

ЧУДО БРЕЙ!



Тема Re: страхнови [re: жйтap]  
АвторДиoreн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 20:13



Беше ли на лекар или сама си взе това лекарство?
Лечението на тревожните разстройства(каквото изглежда е твоето състояние) може да бъде медикаментозно най-добре в съчетание с психотерапия. Лекува се, много е тежко като преживяване, но от гледна точка на диагностиката не е тежко заболяване. Просто (макар и трудно за осъществяване) се заеми целенасочено с лечението си - издири добър психиатър, за да ти предпише лекарства, придържай се към схемата(нужно е време, за да подействат) и намери добър психотерапевт, с който би се чувствала добре за да работиш....И не се плаши!!! Знам колко ти е тежко, но..е напълно преодолимо...само трябва да събереш сили и без да се отказваш да работиш за себе и за това да се почувстваш по-добре. Като допълнение на лечението, много добри са препоръките от предишния отговор.
Винаги първата крачка е най-трудна. Но МОЖЕ..и ти МОЖЕШ!!
Успех!



Тема Re: страхнови [re: жйтap]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 14:19



Мина ми през ума, че може би си започнала критическата възраст - не знам на колко години си та това може и да не важи за теб. Споменавам го защото когато аз започнах тая възраст имах страхови паники - и мина доста време докато се усетя че причината е хормонално базирана. И сега ги имам чат пат (вълни от страх, често нерационалини), но понеже знам какво са - е по-лесно.

Иначе съм съгласна с много от нещата дето другите ти пишат тук.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.