Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Много зленови  
АвторOпaceн (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 22:41



Много съм зле. Проблемите ми са невероятно големи. Ще ви опиша моля за помощ.
Случва ми се когато съм сам в нас обикновенно, но също когато съм и с приятели.
правя несъзнателни движения вече не се контролирам.
Провя неща и забравявам или пък си внушавам че е станало нещо.
Внушавам си е има подземен свят и когато изкачвам стълби постоянно се плаша че съм другаде. Кавам се и слизам по етен брой пъти за да разбера къде съм. Ако забравя например или си внуша илизам и влизам в стай и през стъбри по 10 15 пъти. Избягвам десетки думи, дори като пиша това връщатрия. Използвам НОНЕ като отрицание за нещо което съм си. Откаамс дни. Изубих приятелката си. Мисляче някой иска дами навреди постоянно. Моля за помощ докато все още съзнавам. Губя приятели мислят ме за луд. ПОМОЩ МОЛЯ ВИ.НОНЕ тва е на моменти като тоя в който пиша не съм добре!



Тема Re: Много зле [re: Oпaceн]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано31.01.08 19:41



Здравей , вземи си направление от личния лекар и отиди на психиатър .Той е специалиста в тези неща .Тък как каквото и да пишеме е ,,наизуст''



Тема Re: Много зленови [re: socratt]  
Авторsch (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 22:07



Много съжалявам, че ти е толкова трудно. Добре е, че съзнаваш проблема си и, докато можеш, наистина - отиди на лекар. Знам, че е трудно да предприемеш такава стъпка и никак не ти се иска, но това е както с всяка друга болест - всички искаме да сме здрави, но когато се разболеем, просто нямаме друг избор освен да се лекуваме. Психичните заболявания са реалност и засягат много хора в съвременния свят - умни, добри, стойностни..- болестта не е позор, а лично страдание, от което трябва да намериш изход и той може да бъде само в лечението й. Има много добри лекарства, симптомите дори и на тежки заболявания се овладяват и може никога да не се повторят. Освен това, има органични заболявания, които дават симптоматика, приличаща на психиатрична - болести на щитовидната жлеза например. Така че първата ти задача е да отидеш на лекар, на нужните изследвания, ако се наложи, за да установиш какво ти е. Втората задача е да събереш информация от компетентни специалисти какво е подходящото и добро лечение и..да се лекуваш. Не можеш да избягаш от болестта, но можеш да се излекуваш.
Силно ти желая успех!!



Тема Re: Много зленови [re: sch]  
АвторOпaceн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 23:07



Значи от малък съм малко луд, но последните месеци вече е много тежко. За първи път ми става така. Осъзнавам че имам проблем от околи 2 месеца е настъпил. Друг път съм имал проблеми но такива никога. Не мога да вървя спокойно по улиците- минаващите коли, премигванията, внушенията че някой ме е накарал да мигна дори, представям си че отивам на друго място например в апартамент подобен на моя в който ме чакат за някаква операция на мозака като заспя си представям и измисвлям си какво ли не глупости и лъжи. Ако забравя дали съм се качил на етажа и съм попаднал на място където да ме преселят другаде. НО НЕ знам докога. Приятелите ми ме познават като твърд човек, и приятелката им и това което правя не го разбират. Опитвам се да осъзная проблема, но реша ли че трябва да проверя къде съм нищо не ме спира. Понякога лягам на леглото и не ставам от огромен страх. А понягога си внуавам че съм направил нещо, което не е станало и се панирам. Или пък отида да се разходя и забравям направо ужас. Осъзнавам че ми трябва помщ



Тема Re: Много зленови [re: Oпaceн]  
АвторOпaceн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 23:10



НОНЕ ще ви кажа че поверявам по 100 пъти дали съм заключил.



Тема Re: Много зленови [re: Oпaceн]  
АвторSCH (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 23:17



Искрено ти съчувствам, както и много други хора сигурно, които са прочели думите ти.
Можеш да споделяш тук и да бъдеш чут, но никой от нас не може да ти помогне практически.
Казваш, че си твърд човек, бориш се с това, което ти се случва и понасяш огромно напрежение и страх...отиди на лекар. Най-вероятно - при психиатър.
Повярвай, дори и не веднага, но лекарствата ще ти помогнат - страхът ще намалее, няма да има нужда да бягаш, приятелите няма да се питат какво тие..на теб самия ще ти олекне...на приятелката ти също.
Докато осъзнаваш, че това което се случва с теб е проблем, защото, ако повярваш в него и започнеш да го приемаш като реалност, ще ти бъде много по-тежко....
Събери кураж..заради себе си..заради приятелката си..заради хората, които обичаш и те обичат..и се лекувай



Тема Re: Много зленови [re: Oпaceн]  
Авторxмм (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 02:40



Може ли да разкажеш как беше преди това да стане толкова лошо? Т.е. като малък какви натрапчиви мисли точно си имал? Опасявам се че и аз съм на същия път. Това със стълбите ми е познато. Дали пък не е верно? ;)



Тема Re: Много зленови [re: xмм]  
АвторOпaceн (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 17:15



Е като малък например правих сичко по нечетен брой пъти- когато мога де, инавах по пътя по който съм си решил да мина такива неща.



Тема Re: Много зленови [re: Oпaceн]  
Автор3,5 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 22:48



Хаха...числата са ми слабост и на мен!

Аз обаче залагам на ЧЕТНИТЕ, тъй като те са много по-сигурни...нечетните обикновено ме безпокоят; изключение правят 13, 17; 9 и 3 също, но невинаги им се доверявам напълно. Най-спокойна съм като отброявам до 4 (това е едно супер стабилно число, тъй като е съставено от две 2-ки, които сами по себе си са добри, надеждни и бързи за броене, стига да съм достатъчно концентрирана, за да си спомня, дали съм преброила правилно до 2), 10 или 12.
От четните - 4, от нечетните - 3: средната стойност се получава 3,5, НО в случаите, когато избирам да прброя до 3,5, дефакто броя само 1,2,3, а 0,5 го отброявам по-наум от целите числа, така де се каже - не си признавам съвсем напълно пред себе си, че го отброявам (в момента на отброяването).



Тема Re: Много зле [re: 3,5]  
АвторOпaceн (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 20:30



Сега в понеделник съм на психолог. Обаче ако му кажа точно кво мисла се страхувам да не ме вкарат в лудница, щото то явно звучи като разкази на луд човек, а аз се надявам че още съм добре. Какво да му разкажа.?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.