Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да полудея?нови  
Автор *coveka* (*човек*)
Публикувано20.01.08 23:58



Здравейте!
Имам един на пръв поглед странен въпрос, мисля за неща, за които не искам, мога ли да си избия от акъла тези неща?
Какво да направя за да насоча вниманието си другаде и да не обръщам никакво внимание на нещата около мен, а да бъда дълбоко вдлъбен във проблеми, които са от значение за мен и развитието ми?
Как да си изгуба ума във друга насока?

"Бързо,лесно,ясно дори когато си на тясно!"

Редактирано от *coveka* на 21.01.08 00:01.



Тема Re: Как да полудея?нови [re: *coveka*]  
АвторДиoreн (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 00:08



Най-малко 2 насоки на разговор -
- за какво мислиш? Какво е това, което не можеш да оставиш настрани? Как точно се случва?
- а ако не ти се говори за това, тогава, на повърхностно ниво на отговори - медитация. За да "проясниш"съзнанието си, да постигнеш спокойствие, да избереш за какво да мислиш



Тема Re: Как да полудея?нови [re: Диoreн]  
Автор *coveka* (*човек*)
Публикувано21.01.08 00:12



Най-тъпото и най-баналното като тема за мисъл - жени, любов подобни работи, общо взето нищо не се случва, но имам постоянен контакт, който е косвен и не искам изобщо да го забелязвам и да `полудея` за всичко, да изтръпна, аза да не ме интересува тази жена.

"Бързо,лесно,ясно дори когато си на тясно!"


Тема Re: Как да полудея?нови [re: *coveka*]  
АвторДиoreн (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 22:39



Т.е. ти си луд от любов, но искаш да полудееш по друг начин


Не знам какво да ти кажа приятелю, любовта е бреме, което всеки си носи сам, а липсата й - още повече.
Не знам каква е ситуацията и защо те тормози толкова, случвали са ми се години на болезнена, тъжна и несподелена любов и все пак сега, когато са зад гърба ми, понякога съжалявам, защото пък без-любовието не е живот, а вегетиране.

"Лудостта е несъмнено щастие, което само лудите познават"



Тема Re: Как да полудея?нови [re: Диoreн]  
Автор ataraxia (непознат )
Публикувано22.01.08 08:34



Подкрепям Диоген, медитацията може да ти свърши работа. Проблема е, че трябват доста упражнения за да може човек да овладее себе си. И другаде съм я препоръчвала - книгата на Дейвид Харп "Триминутна медитация", като за начинаещи. Ако този "косвен" контакт е по Интернет - прекрати го.



Тема Re: Как да полудея?нови [re: Диoreн]  
Автор *coveka* (*Даниел Павлов*)
Публикувано22.01.08 09:08



Аз ясно помня, че по едно време `изтръпнах` и не ме интересуваше, а и ако знаех, че е нещо качествено бих направил нещо в положителна насока, но виждам, че нещата са от зле по-зле и не си заслужава нито да мисля за това нито да се интересувам.

"Бързо,лесно,ясно дори когато си на тясно!"


Тема Re: Как да полудея?нови [re: ataraxia]  
Автор *coveka* (*Даниел Павлов*)
Публикувано22.01.08 09:11



Значи ще я потърся книжката


Контакта преди беше и през интернет и през другото време, сега е само през времето в което имаме да делим една стая тоест във `школото`.
Аз се опитвам да съм безразличен, но има моменти на много нескопосани коментари от страна на това момиче, които само ме подтискат и започвам чрез тях да си мисля за идиотщини, а това не го искам.

"Бързо,лесно,ясно дори когато си на тясно!"

Тема Re: Как да полудея?нови [re: *coveka*]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 03:26



аааа това вече е друго,след като имате и пряк контакт че и се виждате в ежедневието ще е малко трудно да спреш да мислиш за това.трябва по някакъв начин да прекратиш всякакъв пряк контакт и с времето всичко ще отшуми няма изобщо да мислиш за това.



Тема Re: Как да полудея? [re: didi]  
Автор *coveka* (*Даниел Павлов*)
Публикувано26.01.08 13:17



Май започнах да мисля, по по друг начин, да се забавлявам само при такива видове контакти със некомпетентни дами, като тази, за която говорех.
Благодаря Ви за учтивостта и помощтта

.

"Бързо,лесно,ясно дори когато си на тясно!"

Тема Re: Как да полудея?нови [re: *coveka*]  
Автор ataraxia (новак)
Публикувано26.01.08 16:15



Човек, чак сега прочетох новите ти постове. Просто въпроса ти не е поставен коректно. Няма нужда да полудяваш, ти вече си полудял, защото си влюбен. И медитацията няма особено да ти помогне май. Какво да се прави - младост и неопитност, всеки трябва да го изживее. Ще ти мине от само себе си, но ти трябва време. Човек нито може да се накара насила да заобича, нито може да се накара да спре да обича, приеми го- въпреки призивите на повечето философи, ние си оставаме подвластни на чувствата и разумът ни е по-слаб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.