Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как избягвате споровете?нови  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 16:59



Как избягвате глупавите и безсмислени спорове и скандали?





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
АвторБeзcмиcлeн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 23:02



Ами..не ги избягвам


Може да са глупави, но да оставя някой да ми се качи на главата под предлог, че по-умният отстъпва - не мога!
Сигурно е въпрос на самоконтрол в крайна сметка.
Но, ако трябва да сме по-точни - кои спорове, кои скандали, кое считаме за тлупаво...?



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Бeзcмиcлeн]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 17:37



Ами аз предпочитам или да не споря просто или да ги пребия. Защото винаги губя в скандалите и си късам нервите само. А с бой лошите емоции излизат от мен. Но това е крайна мярка, иначе изобщо избягвам споровете, не съм кофликтна личност и избягвам такива. Движа се със самоуверени, но уравновесени хора.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторДoмakин (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 22:31



.......или да ги пребия. А с бой лошите емоции излизат от мен. ...??...не съм конфликтна личност...???

И как така не си конфликтна личност а си склонен да мислиш за пребиване??
И както изглежда не само да мислиш, а и да го правиш???
Пък аз като прочетох заглавието мислех, че става дума за някой миролюбив, добронамерен човек......



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 01:07



Абе, приятел, ти като не можеш да спориш и налиташ на бой!
Ако ти си неконфликтен, аз съм Майка Тереза, бе брато!
Що не се земеш в ръце като мъж и да не си изпускаш лошите емоции ами малко да мислиш, вместо туй, пък току виж си успял в спора.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 15:12



Споровете и скандалите са за идиоти. За мое щастие съм зодия Телец - ние сме неконфликтни. Обаче ако някой натрапник прекалява си показваме рогцата. Така се прави. Аз казах, че боят е като крайна мярка, но кой да ме чуе - някакви безделници ли?





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
Авторaбe нe ми e paбoтa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 16:39



Приятелче,

Опитай да откриеш какво е "автогенен тренинг на Шулц" за емоциите и понаучи що е то асертивност!
Няма готови отговори.....................





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 10:52



Виж, брато,
не е моя работа какво правиш и защо, обаче ти обръщам внимание на нещо - от 3 реда отговор имаш вече 2 крайно негативни обръщения - и така, ако си мислиш за спорещите като за идиоти, а за някои други като за безделници, какво очакваш?
Че ти самият вече си се настроил враждебно към тези хора.
И наздраве да ти кажат, ще го приемеш като провокация.
И ще стигнеш до крайния случай.
Краен случай е ако някой ти налети - е, няма да стоиш като дебил да те троши. Ама всички друго НЕ Е КРАЙНО и ако си печен, ще намериш начин да се справиш.
Щото всяка горила може да се бие, ама това не я прави мъж(най-много мъжка горила

)



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 12:01



Бе аз исках да кажа, че не обичам и най-малките степени на провокации и конфликт, обаче, ако хората срещу мен просто не разбират от игнориране и безразличие предпочитам вместо да си хабя нервите да им набия шамарите. Нали разбираш, в споровете ме боли душата, а чрез боя се успокоявам. Но боят не е винаги - тоест много рядко, като крайно решение. Много ясно, че няма да стоя като п*тка, я. Иначе предпочитам игнорирането и безразличието пред омразата, но споровете пораждат омраза. Боят - той може и да я засили, но може и да я намали. Аз веднъж търпях, търпях и търпях и накрая се сбихме с един съученик в училище, но не кретенските изпълнения - аз ще викна еди-кой си, ами само двамата, както трябва и разрешихме конфликта. Никой не победи, а и двамата победихме. После, ако не приятели се отнасяхме доста по-добре един към друг. Но просто му доказах, че и аз имам достойнство. А в спора как да го защитя, като има гадни хора, които всичко обръщат в своя полза. Не мога да споря и не обичам да споря.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 21:39



Абе за това си прав, има и такива случаи, естествено.
Обаче пак си мисля, че има и друг момент. Казваш, че споровете пораждат омраза - ама защо? Секи си защитава мнението - защо трябва да мразиш някой, че има друго мнение или - защо ти се чувстваш мразен, от това че не приемат мнението ти?
Помисли за това, брато, ако искаш - това дето е в тебе и те кара да се чувстваш зле в споровете. И дали наистина е така зле или това си е нещо твое.
Говоря за спорове де, не да се псувате на майка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.