Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как избягвате споровете?  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 16:59



Как избягвате глупавите и безсмислени спорове и скандали?





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
АвторБeзcмиcлeн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 23:02



Ами..не ги избягвам


Може да са глупави, но да оставя някой да ми се качи на главата под предлог, че по-умният отстъпва - не мога!
Сигурно е въпрос на самоконтрол в крайна сметка.
Но, ако трябва да сме по-точни - кои спорове, кои скандали, кое считаме за тлупаво...?



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Бeзcмиcлeн]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 17:37



Ами аз предпочитам или да не споря просто или да ги пребия. Защото винаги губя в скандалите и си късам нервите само. А с бой лошите емоции излизат от мен. Но това е крайна мярка, иначе изобщо избягвам споровете, не съм кофликтна личност и избягвам такива. Движа се със самоуверени, но уравновесени хора.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторДoмakин (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 22:31



.......или да ги пребия. А с бой лошите емоции излизат от мен. ...??...не съм конфликтна личност...???

И как така не си конфликтна личност а си склонен да мислиш за пребиване??
И както изглежда не само да мислиш, а и да го правиш???
Пък аз като прочетох заглавието мислех, че става дума за някой миролюбив, добронамерен човек......



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 01:07



Абе, приятел, ти като не можеш да спориш и налиташ на бой!
Ако ти си неконфликтен, аз съм Майка Тереза, бе брато!
Що не се земеш в ръце като мъж и да не си изпускаш лошите емоции ами малко да мислиш, вместо туй, пък току виж си успял в спора.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 15:12



Споровете и скандалите са за идиоти. За мое щастие съм зодия Телец - ние сме неконфликтни. Обаче ако някой натрапник прекалява си показваме рогцата. Така се прави. Аз казах, че боят е като крайна мярка, но кой да ме чуе - някакви безделници ли?





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
Авторaбe нe ми e paбoтa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 16:39



Приятелче,

Опитай да откриеш какво е "автогенен тренинг на Шулц" за емоциите и понаучи що е то асертивност!
Няма готови отговори.....................





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 10:52



Виж, брато,
не е моя работа какво правиш и защо, обаче ти обръщам внимание на нещо - от 3 реда отговор имаш вече 2 крайно негативни обръщения - и така, ако си мислиш за спорещите като за идиоти, а за някои други като за безделници, какво очакваш?
Че ти самият вече си се настроил враждебно към тези хора.
И наздраве да ти кажат, ще го приемеш като провокация.
И ще стигнеш до крайния случай.
Краен случай е ако някой ти налети - е, няма да стоиш като дебил да те троши. Ама всички друго НЕ Е КРАЙНО и ако си печен, ще намериш начин да се справиш.
Щото всяка горила може да се бие, ама това не я прави мъж(най-много мъжка горила

)



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 12:01



Бе аз исках да кажа, че не обичам и най-малките степени на провокации и конфликт, обаче, ако хората срещу мен просто не разбират от игнориране и безразличие предпочитам вместо да си хабя нервите да им набия шамарите. Нали разбираш, в споровете ме боли душата, а чрез боя се успокоявам. Но боят не е винаги - тоест много рядко, като крайно решение. Много ясно, че няма да стоя като п*тка, я. Иначе предпочитам игнорирането и безразличието пред омразата, но споровете пораждат омраза. Боят - той може и да я засили, но може и да я намали. Аз веднъж търпях, търпях и търпях и накрая се сбихме с един съученик в училище, но не кретенските изпълнения - аз ще викна еди-кой си, ами само двамата, както трябва и разрешихме конфликта. Никой не победи, а и двамата победихме. После, ако не приятели се отнасяхме доста по-добре един към друг. Но просто му доказах, че и аз имам достойнство. А в спора как да го защитя, като има гадни хора, които всичко обръщат в своя полза. Не мога да споря и не обичам да споря.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 21:39



Абе за това си прав, има и такива случаи, естествено.
Обаче пак си мисля, че има и друг момент. Казваш, че споровете пораждат омраза - ама защо? Секи си защитава мнението - защо трябва да мразиш някой, че има друго мнение или - защо ти се чувстваш мразен, от това че не приемат мнението ти?
Помисли за това, брато, ако искаш - това дето е в тебе и те кара да се чувстваш зле в споровете. И дали наистина е така зле или това си е нещо твое.
Говоря за спорове де, не да се псувате на майка





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 23:59



А защо трябва да се интересуваме от чуждото мнение на първо място?



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 15:32



Ами поне 2 страни има този въпрос. Ако някой иска да ти се меси в живота и да ти казва какво да правиш - естествено ще слушаш себе си, а не него.
ОБАЧЕ, даже и тогава не е много зле да чуеш какво мисли и защо така го мисли. Колкото и да си готин, печен, як и пр. едва ли могат да ти хрумнат всички мисли и всички възможни гледни точки за даден въпрос, така че всяко друго мнение може да те обогати, без да е нужно да се съгласяваш.
Второ - защото по тази логика - защо пък трябва някой да се интересува от твоето мнение? Да, ама на теб ще ти е кофти, ако на никой не му пука и въобще не е.ава ти какво мислиш и какво искаш. И тогава въобще няма да си общуваме, ами ще гледаме да стоим далеч един от друг и ще се зъбим като се разминем.
И трето - не ти ли е любопитно - просто така - гледаш го тоя, че е много различен от теб и ги мъдри едни дивотии и си викаш не Е.ати глупостите, ами си казваш - Чакай бе, защо е така? Тоя не е тъп, не е луд, що пък така го мисли?





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 17:33



Да, но зависи от интересите. например за сериозни неща не говоря с приятелите си. Аз искам "леки" приятели, в смисъл да са прозаични и да не ме натоварват с проблеми като политиката и др. По проблемите има клубове по интереси и така на татък, обаче не ми трябва да знам всяса гледна точка. Пример - харесвах БГ трамваите, но понеже повечето хора не ги харесват, престанах да ги харесвам и мъча себе си така. Ето това имам предвид - нужно ли е да знаем всичко? Аз мисля, че не. Защото ако ти харесва нещо не би искал то да ти падне в очите.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 19:12



Добре де, ти като си ги харесвал, защо спря? Другите са си други, ти като им знаеш мнението трябва ли да го следваш?



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 21:45



Като им знам мнението ми става гадно, че аз не съм като другите. А и е гадно да видиш как нещо, което харесваш е оплювано по най-долен начин. Остави трамваите, ами виж простотията, ширеща се масово по форумите. Като им непишеш тема за любов - те викат: "Любов? Няма такова нещо. Все пак живеем в 21 век." Е как да не се ядосаш човек. В случая имат право на лично мнение, но защо поставят под общ знаменател с "живеем в 21 век, вече няма любов". Ако за тях няма, за мен може и да има примерно. Дразнещо е. А и ми писна все да гледам другите, да пренебрегвам себе си заради тях и техните мнения. Алал да са им, вече няма да ги слушам. Затова мисля, че е по-добре ако не да спра, то поне да огранича времето си по форумите, понеже ми писна така да се водя от чуждото мнение. И нещо интересно, нищо, че май не е по темата - писна ми от въпроса Каква музика слушаш. Странно защо вече ми го задават често? Е, аз вече, за да се измъкна ще казвам просто: "Ми всякаква." Много ме дразни този въпрос, може би защото харесвам повече киното и телевизията. Или защото искам разговор, а не човек-лексикон. Вече ще казвам всякаква музика, че слушам. Така ще им показвам, че за мен тя не е много важна, а просто забавление. Така няма да ми лепват етикети като "чалгар", "метъл" или "ретро-маниак" вече.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 23:32



Абе що да няма любов. Тва са простотии, бе приятел. Ти си си съвсем прав. Тва че хората са го ударили на чукане, не значи че няма и други, за които любовта си е важна.
Като те слушам, ти си мислиш разумно и си чувстваш нещата и въобще си си готин пич, обаче много се връзваш на някакви глупаци. (е, може и да не са де

) По-скоро проблемът е, че се чувстваш неуверен, трудно ти е да си различен, сигурно си малко по-чувствителен или поне по-мислещ от тях.
Обаче целта не е нито да ги слушаш и да се съгласяваш, нито да не ги слушаш, нито да ги биеш, целта е да се научиш да си стоиш с твоето мнение, нищо, че тяхното е различно и пак да ти е гот.
Ама тва иска време, аз едно време много се връзвах, обаче успях да се променя и сега ми е по-спокойно да ти кажа. Просто решаваш и "работиш върху себе си" Става.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Kaлин]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 00:49



Добре, ти като си отстояваш мнението, дори да е различно от на повечето хора, как така не ти се противопоставят? Говоря основно в Интерент, понеже в живота не съм срещал такова противопоставяне. В живота има и скандали, разбира се, обаче по-често срещам хора с мнение като моето по повечето въпроси - явно в Интернет сменят позицията.

Та, как във форуми избягваш скандалите. кажи ми ти, от личен опит. Понеже в който и форум да пиша все напускам с погнуса, защото все ми се нахвърлят. Изразя си мнението, и ако е различно веднага ще се намерят хора, които да говорят простотии. Често пък им отговарям и стават грандиозни скандали, а накрая се чувствам като победен.

Дали не е по-добра тактика просто да не отговарям на мнения с нападки? Защото в една моя тема тук изпробвах това. Един човек беше казал някаква глупост, но аз не отговорих. Следващото мнение вече не беше обидно, а по темата. Дали ако бях отвърнал щяхме да си направим скандала? Защото аз така мисля. Например някой напише: "Говориш глупости." (това е най-цензурния вариант), а ти отговориш каквото и да е, май е наливане масло в огъня.

По-добре ли е ако не се отговоря на подобни нападки или изглежда, че не си отстояваш позицията? Объркан съм тотално. Ако отвърнеш е отстояване на мнение, но пък от друга страна - защо трябва да се поддаваш на човек, който иска да те обори - защо да го оборваш или убеждаваш в каквото и да е?



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 22:38



Зарежи зодиите, тези утвърдени програматори на поведение!
За всеки човек на този свят, е жизненоважно да бъде забелязан, затова ще спори, досажда и налага без значение дали е прав или не. Хората не могат да контролират напълно примитивното си начало и няма нищо неестествено ако налитат на бой, макар днешната културата да го определя за грозно. По цял свят в парламентите са се млатили и обиждали за идиотщини. Ако си спомняш, веднъж Сидеров дръпна болната струна на "мозъка" Росен Петров, наричайки го "Пълен нещастник".
Беше много забавно да видиш как този прост мозък загърби арсенала си от прийоми за в случая и се прояви като наистина модерен неандерталец, предизвикваки Сидеров на ринга.

Хората водят и избягват спорове според общата си култура - тази съвкупност от наученото до момента, затова не пропускай да обогатиш своята.
Да се самосъжаляваш е удобно, но положи повече усилия за постоянното си усъвършенствуване.





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: rocт]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 23:32



Ами, виж, мисля че сам си стигнал до отговора - ако не отговаряш на мнения с нападки, хората се успокояват (по-често). Аз не винаги успявам, говорех за живота повече, но там човек си подбира среда и в това до голяма степен е номерът, в Интернет - хора всякакви, ядосвам се и още как , обаче опитвам едно от двете - или не отговарям, или отговарям учтиво - те пак се дръвчат, аз -пак учтиво и накрая на тях им писва, като видят, че не могат да ме въвлекат в скандала. Обаче да отговаряш на всеки такъв - какъв е смисълът? Като го виждаш, че за него целта не е да мисли и да си разширява мнението, ами да избива комплекси и да се дърви във форума. Та ти какво си му - партньор в простотиите? Имаше един, които е с мания и като му четеш писанията ти иде да му забиеш един, обаче човекът си е луд, казах си - болен е горкият, добре, че не съм на негово място и толкова.
Щото то все пак ключовият въпрос е - да си отстояваш позицията, ама пред кого , и защо ти е нужно. Е, ако си убеден, че човекът е печен, заслужава ти уважението, струва си да се отстояваш, за да заслужиш неговото, ама ако ти е под нивото - тогава защо? Нужно ли ти е неговото зачитане? Ще му слезеш ли на нивото, само и само да ти каже евала? А тогава ти ще се зачиташ ли?
Важното е, да си сложиш центъра на тежестта в себе си - ако ти се харесваш(харесваш мнението си) значи си ОК, ако - не, трябва да помислиш. И да се отстояваш пред достойни партньори - нали знаеш как е било едно време - рицарите никога не са се унижавали да се бият с простолюдието - е, пак е такъв принципът - отстояваш се пред който си струва. Споровете раждат истина, кавгите - само простотии. А колкото и прост да се докараш, пак ще се намери по-голям простак да те "победи" в изпростяването. Ама то тая битка май по-добре да не я печелиш, нали?





Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
АвторПcиxoлorия (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 00:41



Тук има доста по темата: http://www.icp-bg.com/



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
Авторkeт бaлy (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 17:41



Като покажа, че чувам и разбирам каквото ми казват.



Тема Re: Как избягвате споровете?нови [re: Гocт]  
Автор;)) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 02:47



..ако дълго време спориш с идиот,най-вероятно и той прави същото






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.