Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сама в къщинови  
АвторLuda (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 18:57



Просто искам да излея болката си..едва ли това е важно за някого..но само тук мога да пиша..В къщи съм с мъжа ми и дъщеря ми. Тя е на 5 и от 8 седмици кашля. последно пи антибиотик и това не помогна. вече не знам къде да я водя и как да я лекувам. Имам тревожно разстройство, което се отключи с нейните болести. Непрекъснато ме е страх д.за нея, когато е болна, а когато е здрава ме е страх, че ще се разболее. Мъжът ми не понася страха ми, сърди се и когато най-много имам нужда от топлота и малко близост, той ми се ядосва. Няма на кого да се опра. Родителите ми никога не са ме искали, отраснала съм при бабите, и сега са готови да помагат с пари, но не и с нещо друго. Толкова самотна, отчаяна и нещастна се чувствам. Боря се с това, ходя на терапия, но не ми помага особено. Страхът увеличава самотата и болката, те поддържат страха..Не мога да се измъкна от това. Мъжът ми е чужд за мен човек, не е лош, но е напълно нечувствителен към мен - няма топлота, няма нежност, елементарен интерес. Същевременно самият той не е силен, не поема нищо нито за дома, нито за детето. Знае, че имам тревожно разстройство, но ме оставя аз да се занимавам с лечения и лекари. Сърди се, че изобщо искам от него нещо - той печели пари, това стига. Искам да се разделя с него, не мога да го обичам, боли ме от толкова отхвърляне и неразбиране, но не мога - детео го обича много, а и ако остана сама съвсем ще се скапя и това ще се отрази на детето. Няма на кой да се опра. На никого. Затова пиша тук. Извинявайте. Просто затворете това.





Тема Re: Сама в къщинови [re: Luda]  
Автор welcome_to_hell (DEVIL)
Публикувано12.01.08 21:00



Здравей тъжна история

дано все пак някой ден всичко се промени...това твоето може да се излекува и не е задължителна лекарска помощ само трябва да повярваш в себе си да кажеш "АЗ СЪМ" и да продължиш напред!! Стани оптимист човек но никога и прекалено понеже тогава наистина може да се изгубиш някъде както и да е!! Старателно преглеждай нещата които ще ти предстоят а и не очаквай никога нищо понеже за съжаление може да няма утре но това не трябва да те плаши а напротив!!! Това е най лошо да живееш в студенина от другите да си сам/а но има едно голямо НО различни хора, различни идеали!! Стикай зъби всичко да се нареди рано или късно и разбери няма невъзможни неща!!



Тема Re: Сама в къщинови [re: welcome_to_hell]  
АвторLuda (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 22:35



Не очаквах някой да отговори. Благодаря ти.
Много!!





Тема Re: Сама в къщинови [re: Luda]  
Автор welcome_to_hell (DEVIL)
Публикувано13.01.08 00:19



То и как да очакаваш много се отчуждиха хората в последно време и за съжаление е печална тази истина...

но какво да се прави живота е такъв всеки се е затворил и не иска да допусне друг до себе си или да разбере другия... и все пак дано малко по - малко при теб нещата се наредят!!!



Тема Re: Сама в къщинови [re: Luda]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 04:02



Куросава беше казал: "В един луд свят само лудите са нормални".
Колко жалко, че тази ирония стана нарицателно за днешния начин на живот. На една луда и самотна съвременност, където хората изпитват страх вместо доверие и имат пари вместо сърца!



Тема Re: Сама в къщинови [re: -]  
АвторLuda (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 19:42



На една луда и самотна съвременност, където хората изпитват страх вместо доверие и имат пари вместо сърца!

-красиво казано, макар и тъжно...все пак, малко красота в болката..е по-добре от нищо.....



-благодаря, welkome - to -the hell- ти не можеш да промениш много за мен, но..нещо вече промени...шансът да излея нещо от себе си и някой да го чуе, без да ме отхвърли...да каже човешка дума...просто така...



Тема Re: Сама в къщинови [re: Luda]  
Автор welcome_to_hell (DEVIL)
Публикувано13.01.08 21:40



Нито аз, нито който и да е не може да промени нещо в теб...само ти самата можеш да промениш само да искаш!! НЕ е лесно но и НЕ е трудно само да искаш и всичко вече опира до воля!! Важното е да не падаш духом не всичко става от първия път иска се и търпение!! До скоро!!



Тема Re: Сама в къщинови [re: Luda]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 23:03



Вероятно и от страх даваш антибиотици на детето си. Лекарите в повечето случаи затова ги дават на децата- от страх, за всеки случай..Естествено е да боледува щом често го лекуват така.

Трябва да си намериш лекар който не изписва антибиотици за всяко зачервено гърло или бронхит, или грип. . Трябва да намериш в себе си сили да се справиш с болестта му, когато има висока температура, и без тях. Така детето ти ще си създаде собствен имунитет. Ще боледува много много по-рядко и ти ще си по-спокойна.
Запомни че антибиотици се давата само на гнойна ангина и бронхопневмония и никога не се дават само всеки случай да не го хване пневмонията, никога.

Повярвай ми, знам какво говоря от личен опит. Дете което при всяка вирусна инфекция вдигаше по 40 градуса и веднага го тъпчеха с антибиотици, за нищо. Аз давах, имунната система се подтискаше, след две седмици пак се пазболяваше, естествено, нали е с нисък собствен имунитет.
Докато веднъж реших и казах Край. Не давам повече антибиотици ако не е с гнойна ангина. Като кажат че дробовете са чисти, или че има само бронхит- пак не давам. Карах се с личната лекарка, но не давах. Водех го всеки ден да му слуша търдите, да не би да развие нещо, но не давах. Свалях температурата с мокри чаршафи, но не давах. Зора е първия път да минат трите дни, оттам насетне е лесно.

Кураж и си намери свестен личен лекар който не изписва антибиотици за кашлица.



Тема Какво значи :нови [re: Luda]  
Автор _maycal ()
Публикувано14.01.08 14:12



" не поема нищо нито за дома, нито за детето." при положение, че :"печели пари"? Просто питам?.........
В никакъв случай не искам да предположа, че съпругът ти е на ниво във всяко или в много отношения, но все пак трябва да си дадеш сметка, че в момента ти си с тревожно разстройство, а за един здрав, условно, човек не е лесно да съжителства с нездрав (психоемоционално-в случая)
Съпругът ти и поведението му може би участва като причина за твоето тревожно разстройство, но все пак в каква степен !?В част от случаите, вероятно тревожното разстройство се дължи на съвкупност от причини, някои от които са в самия човек, при това без той да е виновен за тях, така че не се чувствай изрично виновна, но си помисли доколко е справедливо да обвиняваш съпруга ти! Друг въпрос е, че в крайна сметка може да прецениш, че е подходящо да се разделите.Ако това се случи, добре би било да е поради осъзнати ,истински (а не изфантазирани) и сериозни причини!
Бори се с тревожното разстройство, с прекомерния си страх, използвай различни методи, същевременно се смирявай, понасяй....!





Тема Re: Сама в къщинови [re: мaмa]  
АвторLuda (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 15:15



Благодаря ти.
всъщност не давам антибиотици, средно 1 път годишно.
Нейните болести слава Богу, не са били много сериозни, но са много чести.
Затова и говоря за тревожно разстройство при мен - страх ме е от една кашлица, от една хрема..все си мисля че може да се влоши до крайност.
но мнението ти е ценно за мен - първо, защото е човешка подкрепа, второ, защото ми казваш как ти си успяла и това дава кураж все пак - не е теоретичното познание, че хората по света могат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.