Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема нещонови  
Авторcтpaxливa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 13:43



В един момент си дадох сметка, че не ми е приятно да живея сама и заживях с мъж, за когото след време се омъжих.
От години живея със съпруга си в чужбина, нямаме деца и не изключвам възможността един ден да се разделим. Независими сме финансово един от друг, имаме общи интереси и теми, но времето минава и мисля, че започнах да му омръзвам. За мен омръзването не е проблем, не изпитвам нужда от други мъже и знам как да се чувствам добре с моя. Усещам в себе си страх да остана сама, а това понякога ме кара да си мисля, че е една от причините да съм със съпруга си. Улавям се, че мисля за алтернативи и се опитвам да предвидя бъдещето развитие на нещата. Обръщам внимание на това, тъй като преди не съм го забелязвала в себе си - страх, несигурност и чувство за обреченост на самота. Неприятно е, започна да ми пречи да се отпускам и ме кара да се чувствам сякаш съм забравила или пропуснала да свърша нещо важно, изнервям се безпричинно, променям се по начин, който не ми допада. Не знам какво става. Защо е тоя страх? Когато мисля трезво мога с логика да стигна до заключението, че разделите са нещо нормално и живота продължава, но страхът остава. Веднъж се опитах да поговоря с него за това, но реакцията му беше "никой не знае какво го очаква в бъдеще и т.н.", а, мисля, имах нужда да чуя нещо затвърждаващо значимостта ми за него... Залутвам се в мисли за това как не съм незаменима и това ме потиска (въпреки, че знам - незаменими хора няма)...
Та така - проблем няма (никой не иска да се разделя с мен), но аз се тормозя и не мога да спра, въпреки че все още съм способна да си противореча разумно. Имам чувството, че в един момент ще потъна изцяло в страха си.
Има ли име това състояние? Как да се взема в ръце? Моля, коментирайте.



Тема Re: нещонови [re: cтpaxливa]  
Автор chimera_ ()
Публикувано16.12.07 17:30



Самата ти обичаш ли своя съпруг?

Редактирано от chimera_ на 16.12.07 17:31.



Тема Re: нещонови [re: chimera_]  
Авторcтpaxливa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 17:59



Да.



Тема Re: нещонови [re: cтpaxливa]  
Автор Nice kid (непознат )
Публикувано18.12.07 19:39



А ето и един много силен материал по темата:





Тема Re: нещонови [re: cтpaxливa]  
Автор ataraxia (непознат )
Публикувано19.12.07 09:05



Известно е че има кризи, които настъпват след определени периоди на съжителство. Струва ми се, че усещаш някаква самота и непълнота в брака си. Това те кара да разсъждаваш философски за ситуацията. Не мисля, че това е нещо ненормално, напротив по-ненормално щеше да бъде ако човек никога не си задава подобни въпроси. Съвет не се наемам да ти дам освен най-разпространения - да си намериш нови занимания, чрез които да се запознаеш с нови хора - танци, фитнес, йога. Въобще новотата ще измести акцента на мислите ти в друга посока, защото ти в момента си фиксирана върху тях. Събирания с приятелски семейства може да ти помогнат да сравниш вашите отношения с техните и да си дадеш сметка къде сте.



Тема Re: нещонови [re: cтpaxливa]  
АвторSCH (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 23:32



Здравей,
Струва ми се...има твърде много и не съвсем прости неща зад думите ти...и отговорът не може да е еднозначен - не, че има еднозначни отговори.
Омръзнало ти е да живееш сама и си се омъжила...струва ти се, че започваш да му омръзваш...това не те притеснява...обичаш го...Може би от всичко по малко и все пак...Наистина ли го обичаш? Как? Доколко? Това ли е всичко, от което имаш нужда? Кое те кара да чувстваш, че му омръзваш?Кога се случва това? - може би си струва да "разнищиш" мислено тези ситуации, за да разбереш какво точно става. Кой на кого омръзва?
Никой не мисли да се разделя с теб...Но ти мислиш. ...Кое те навежда на тази мисъл?





Тема Re: нещонови [re: cтpaxливa]  
Авторmnda (Нерегистриран)
Публикувано29.12.07 21:10



nqma da si samotna.
veseli praznitsi i na teb



Тема Re: нещонови [re: cтpaxливa]  
Автор lazlskam (непознат )
Публикувано02.01.08 11:16



Здравей и за много години! Прочетох споделените ти мисли и горните мнения и си дадох сметка, че ... е нормално! Всички жени сме такива...Искаме света, но ако може и той да и иска. Когато за първи път почуствах страх за себе си, беше на 9-тата година от брака ми! Осъзнах, че други жени харесват съпруга ми по начин, по който аз не го харесва. Изпаднах в депресия, защото аз не го желаех сексуално, но въпреки всичко не исках да го деля с друга/и. После се втурнах да работя много и забравих страховете си. После, съвсем естествено се появи друг мъж и така забравих страховете си! Сега се страхувам за другия, все едно съпругът ми е даденост! Животът е гаден, когато си влюбен! Кара те да се съмняваш в себе си, в другия, да плачеш без причина и ...



Тема Re: нещонови [re: lazlskam]  
Авторcтpaxливa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 13:35



За много години на всички!


"други жени харесват съпруга ми по начин, по който аз не го харесвам"

Ето, това е нещо, което не ми дава мира.

Понякога е причина да се чувствам глупава - случвало ми се е да си създавам интереси само и само да мога да комуникирам за неща, които преди това е можел да обсъжда само с други жени. И в същото време не изпитвам ревност, а по-скоро безпомощност - някак не съм достатъчно съвършена за него и наваксвам

.
Друг път си внушавам, че някои жени (с лош вкус, естествено) го привличат с нещо, което аз недвусмислено съм осъдила, заклеймила като погрешно и достойно за порицание - да, ама на някои жени им отива и аз умирам от мъка. Нима той не оценява фината ми настройка (каквото и да значи това)?! - защо с тези жени е такъв, какъвто аз не го харесвам? - за да им се хареса, очевидно е! Така съм се измъчвала (сега като го пиша ми е смешно, но никак не е докато се случва), че съм развила почти идеалния неосъждащ стил на говорене, та да не се ядосвам после и да си мисля, че той нарочно понякога ги споменава с добро.
Ужасно е! Още по-ужасно е, че знам, че не съм права!



Тема Re: нещонови [re: ataraxia]  
Авторcтpaxливa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 13:57



"новотата ще измести акцента на мислите ти в друга посока"

Имам го предвид и работя по въпроса, макар че, за момента, ми е почти невъзможно заради работата. Отделно, изпитвам чувство за вина когато се забавлявам без него. Насилвам се да го правя, не знам защо се получава така (не мисля, че той има "вина" за това), просто не ми е интересно. Не съм наясно как да го преодолея, освен чрез насилие над себе си, а така страничното занимание се "получава"/случва само временно и после пак ми омръзва и не ме влече.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.