Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да се "отделя" от интернетанови  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано20.12.07 20:54



Значи от 2-3 г ползвам ПС и интернет , напоследък доста често минават часове пред него , а имам доста други ангажименти покрай следването , не мога да го спря нета (има причина) .
Въпроса е как да се контролирам ,няма ден без да не седна пред него няколко часа ?? Имам няколко започнати книги , изпити да взимам ... успех да гоня и т.н. тренировки .
КАК ДА СЕ КОНТРОЛИРАМ ... ПИсна ми !!!



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: alkor1]  
АвторSCH (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 23:24



Иска ми се да ти кажа нещо удовлетворяващо, обаче...сам разбираш - никой не може да спре ръцете ти или да отклони ума ти, няма хапчета за тази цел...само Ти можеш да спреш Себе си. И добре, че е така, нали? Така че - практическите решения са в стил - направи си разписание на задачите, наложи си да го спазваш, награди се с нещо за усилието и успеха в него, психологическите решения...- отдели време за да помислиш какво те привлича и задържа в нета - човек? можеш ли да му обясниш затрудненията си? Нещо друго - какво е то? Бягаш от нещо? Заместваш нещо? Търсиш нещо?

Осъзнавш, че имаш проблем, а това е изключително важно, без това осъзнаване би затънал, така че задръж тази мисъл и продължавай нататък...не се отказвай...бори се ...твоето бъдеще - образование, тренировки, планове, мечти..заслужават





Тема Re: Как да се "отделя" от интернета [re: SCH]  
Авторaлkop (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 15:40



Мерси , и аз си мислех за график :) Ще се преборя ;)



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: aлkop]  
АвторSCH (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 17:22



Успех!!
:)



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: alkor1]  
Авторпcиxoлorия (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 19:16



в този сайт:

www.icp-bg.com

намерих нещо по въпроса ти



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: alkor1]  
АвторЧaт (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 13:33



И аз съм като тебе, в състояние съм да вися с часове в нета. Обикновенно съм се логнал с акаунта си в поне два сайта за запознанства, а отделно чета и пиша по форуми. За себе си като причина съм открил това, че съм доста стеснителен, липсва ми контакт с хора и явно така компенсирам. Но пък чрез сайтовете за запознанства търся възможност да се запозная с хора и евентуално след това да не стоя пред компютъра толкова много. Но при мене и комбинацията е много особена, едновременно съм гей и дървен философ.





Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: пcиxoлorия]  
Автор chimera_ ()
Публикувано11.01.08 08:52



Ако още веднъж си направиш реклама на сайта тук, направо ще ти е за първи път!

Не те ли жегва така нещо от вътре, да виждаш тема, в която човек търси разрешение на някакъв свой проблем и да ползваш това за мек спам. Аман от такива като теб. Не можеш да правиш реклама. Така реклама не се прави.

И като не можеш да помогнеш на човека, поне не вреди.

Редактирано от chimera_ на 11.01.08 08:54.



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: chimera_]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 15:49



И аз имах този проблем. Вече седя пред интернет най-много по час и половина на ден, но не всеки ден. Така и с телевизията. Защото много се привързвам и губя време с тях. Просто си направих дневни планове. Дори си имам определени почивки и часове за закуска и ядене. Само за почивните дни нямам план. Лошото при мен е, че в моя университет получавам задания и домашни по интернет, но се надявам да не е проблем. Просто всичко с мярка.



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: Гocт]  
Автор chimera_ ()
Публикувано11.01.08 19:55



Да, така е. Всичко трябва да бъде с мярка. Интернет е удобен начин за общуване, но не и когато се прекалява.

Това за получаването на информация във връзка с ученето в университет през сайт/мейл е удобно. Особено сега зимата в този няма такъв студ.



Тема Re: Как да се "отделя" от интернетанови [re: aлkop]  
Авторmilen 9 klas sam (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 22:57



i az sam taka cql den pred kompa i to4no vav neta nemoga da spra i samo zaradi towa imam baq lo6i ocenki iskam da se promenq eto idva i 2 riq srok nqkoi da mi obqsni molq kak da se razvedrq ili ne6to ot sorta demek da ne sqdam mnogo mnogo na kompa-neta za6toto 6te stane zle molq vi






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.