Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Връзка с по - възрастна жена!нови  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 22:55



Здравейте,
Скоро разбрах, че приятелят ми има връзка с 24 години по - възрастна от него жена! Направо съм шокирана! Какво е това според вас? Той е на 28, а тя на 52. чак не ми се вярва, но е факт! Колко според вас може да продължи една подобна "нездрава" връзка? Какво е вашето мнение?





Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 23:39



И какво й е нездравото на една такава връзка, би ли ми казала? Страдаш от предрасъдъци.



Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: !]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 23:57



Привет,
Какво му е "нездравото" ли? Ами най-малкото ще си свали сутиена и ще си сложи зъбките в чашка преди лягане. Да не говорим, че човек не е по - силен от природата и ще му се прииска да има детенце някои ден, а лелята се грижи за внучето си. Ще го "задуши" с ревноста си и стремежа си да го отдели от връстниците му (потенциалната конкуренция) и контактите, а все пак, човек е СОЦИАЛНО животно. Хубаво - секс, но на 50 и ... едва ли е сексът е приоритетът и, а и той самият ще се отврати. Той ще заприлича на "младо старче" и ще гледа как по - бързо да се "чупи" от задушаващата го атмосфера, чисто инстиктивно. Това е "нездравото" според мен.



Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 08:20



Според мен приятелят ти ще научи много от тази връзка. Твърде интересно стечение на обстоятелствата.



Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор socratt (минаващ)
Публикувано08.11.07 20:19



Zdrawej , Теди за съжаление в психологията има закон за даването и получаването .Това , че приятеля ти има тази връзка означава, че в нея той получава нещо което не получава от връзката си с теб .Би трябвало спокойно да поговориш с негу си разбереш какво му дава тази жена .След това ако искаш да я спасиш трябва да му дадеш същото .Ако разбира се си заслужава и можеш .Но с каране не става .



Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 17:10



едва ли е сексът е приоритетът и, а и той самият ще се отврати

Тъй като в първия си постинг пишеш, че приятелят ти и въпросната жена имат връзка, би следвало те да правят и секс...? И ако тези мои подозрения са вярни наистина, то той очевидно не се е отвратил, щом продължава да е с нея. Пак в този контекст - има много жени на 50, че и повече години, които са поддържани, изглеждат добре и умеят да се наслаждават на живота.

Присъединявам се към мнението на Сократ.



Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано10.11.07 00:35



Отвратена съм не от възрастовата граница, а от изневярата на приятеля ти. Това е недопустимо! А другото... другото е възможно и да е Любов, а тя не пита. Unfortunately!!!
Аз също имам връзка с мъж с 20 год по-голям от мен и повярвай ми, получавам повече (в смисъл на отношение и разбиране), отколкото може да ми предложи някой на моята възраст. Или съм просто с такава нагласа да търся зрялост и сигурност.
Може и твооят приятел да е така! Мисля, че трябва сериозно да си поговорите!

"Би било добре да се събудим преди да умрем"


Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: !]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 12:33



Здравей, съгласна съм с теб до някъде, но тук не говорим за "поддържана лейди" а за леличка над 50те, която "продава на пазара". Да познавам тази жена, определено и има нещо (може би е от възраста) но не е с всичкия си - точно. Ако това може да се каже "радва се на живота" то е доста изкривено понятието. Може би за мен радостите от живота са съвсем различни, предполагам и за повечето нормални хора. Не е да си седя в мизерната квартира (защото няма пари за по - читава) да чакам "бабата" да се върне от пазара, да я изчука и да се наядат.





Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 15:21



Защо веднага редуцираш чуждия житейски опит? Аз пък се учудвам, че има толкова смели мъже, които могат да кажат не на схващания като твоите. Може би просто му е писнала твоята представа за живота. Или по-скоро се е депресирал и има нужда от някаква опора.



Тема Re: Връзка с по - възрастна жена!нови [re: Teди]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 21:31



Каквато и да е тази жена, очевидно приятелят ти е видял нещо в нея, което го привлича (независимо дали в характера, външността, възрастта и т.н.). Лично според мен, по-важният въпрос в случая е, какво е твоето отношение към изневярата по принцип...Ти още ли си с този човек и какво очакваш от него? Аз не приемам в една връзка да има такова некоректно отношение от страна на някой от партньорите - да избере една от двете и да е само с нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.