Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема памет, концентрация и бързинанови  
Автор Lora.a (непознат )
Публикувано20.10.07 01:41



Би ли могъл някой да ми каже възможно ли е да подобря паметта си, възможността си за концентрация и скоростта с която решавам поставени въпроси. Проблемът е, че съм завършила преди 10 години и оттогава не съм имала никакви сериозни интелектуални предизвикателства. Сега обаче планирам промяна в кариерата и магистратура. Оказва се ,че не мога да се концентрирам като чета и не успявам да се вместя във времето за решаване на тестовете. Прекарвам по около 5 часа на ден в учене вече 2 месеца и се надявам да има резултат, но ми се иска да ускоря нещата поне малко. По принцип нямам силна памет и разчитам на логически връзки и многократно препрочитане на материала. Опитах пирацетам 800мг на ден, но ставам много напрегната от него, а и определено не виждам никакъв ефект свързан с по-добро усвояване на материала. Благодаря предварително.



Тема Re: памет, концентрация и бързинанови [re: Lora.a]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 15:17



В каква доза го пиеш. На мен ми го предписаха същото и то точно с тази цел - концентрация и памет (за конкретен повод). Дозата ми е по една таблетка сутрин и на обед. Било подобрена версия на Пирамем.
Другото е логически игри и задачи, метода "Силва", въглехидрати - шоколада е пиршество за мозъка ;) Е, желателно е да е черен и да не се прекалява.
Вярно е, че малко "напряга" и вечер трудно се спи, но за това не трябва да се взема вечер. За сън ми препоръчаха Sleep, но ми е слабо за това ми предписаха Ривотрил - по половинка от 0.5 само вечер.

Сега, по въпроса за ученето. На студентите им казвам, че приветствам идеята и стимулирам правенето на "царски пищови". Методът е изключително прост: Вземаш си въпросника, набавяш си необходимите ти учебници, монографии, студии, статии и т.н. Пишеш си на отделен лист темата на първия въпрос. Прочиташ всичко по темата и маркираш най-важното (чрез подчертаване, цветно "повдигане", водене на записки за източник и страница). Когато изчетеш всичко по темата - най-важното систематизираш в рамките на страница - страница и половина (максимум две, т.е. 1 лист). След като разработиш така всички теми от въпросника ги прочиташ два пъти. Това е достатъчно за да се явиш на изпит. Никога няма да трепериш дали няма да те "скъсат", защото ти първо ще добиеш обща представа от всичко, което си прочела. Второ - ще си систематизирала най-важното (акцентите).
Както е казал Едисон - "странно как започва да ми върви когато работя над 15 часа".
Успех!
(Късметът е за онези, които не разчитат само на себе си.)



Тема Re: памет, концентрация и бързинанови [re: Lora.a]  
Автор John Dee (Illuder)
Публикувано20.10.07 15:52



По отношение на "химията" обикновеното кафенце доказано върши по-добра работа от сякакви там пирамеми, пирамедини, пирацетами...
Организирай си така дневния режим на заучаване, че да редуваш ученето с равно разпределени прекъсвания за ядене, раздвижване и спане (последното не трябва да е много повече и по-малко от 7 часа).
За мен лично се оказва много полезен следнят режим:
Ставане, освежаване, закуска, спорт, обяд, УЧЕНЕ, закуска с кафе, УЧЕНЕ, кратко развлечение, вечеря с кафе, УЧЕНЕ, спане.
Правилото е, че не трябва да се насилваш да учиш през цялото време, а отначало започваш с по-кратки УЧЕБНИ блокове и постепенно ги увечичаваш. Иначе, ако още отначало си наложиш да учиш непрекъснато четири часа, няма начин да не задремеш или да не се разконцентрираш.
Успех!





Тема Re: памет, концентрация и бързина [re: Lora.a]  
Автор pleasure_lady (super woman)
Публикувано20.10.07 16:57



Здравей,Лора.а!
Ще ти споделя моя опит с ученето и запомнянето.Първо,трябва да се отпуснеш-според мен се напрягаш прекалено много с цел да запомниш всичко и то като се има предвид,че от доста време не се е налагало да учиш.Най-напред прочети материала,това което запомниш на първи прочит по правило е най-важното.Това с подчертаването наистина е много добра тактика,но се прави на второ четене(но подчертавай само важните неща,или тези които не можеш да запомниш).В последствие,това което си подчертала ще ти служи за преговор.
Аз също съм на мнение,че хаповете не са ефективни за запомняне,освен ако не броим психологическия фактор-ето изпих хапчето за мозък и вече всичко помня!
Ето една бабешка рецепта-в бурканче с мед слагаш орехови ядки и лимон,нарязан на ситно.Първо, че е вкусно,а орехите засилват мозъчната дейност и паметта.Не прекалявай с количеството на ден-от 2 до 3 лъжички.
Не на последно място е и времето ,по което учиш.Аз лично се концентрирам най-лесно вечер-тогава е тихо и няма странични шумове,които да ми пречат.
Дано ти е полезно и успех с учението!

A smile makes the world a better place!!!



Тема Re: памет, концентрация и бързинанови [re: pleasure_lady]  
Автор socratt (минаващ)
Публикувано20.10.07 20:56



Ороцетама или пирамема се пият в доза 4 грама на ден. т.е доза 3 по 4 таблети По- малка доза не преминаво през кръвно мозъчната бариера и човек просто го изпикава.Но от оротовата киселина може да боли главата .И най -важното по принцип се дават за въстановяване на болен мозък , при здрав както е твоят ефекта е незабележителен.



Тема Re: памет, концентрация и бързинанови [re: socratt]  
Автор Lora.a (непознат )
Публикувано30.10.07 22:57



Благодаря за съветите. Ще се опитам да приложа пове4ето от тях.
Относно въпроса за пирацетама, него го вземах по едно на ден в дозировка 800мг около 2 седмици. Не забелязах да има някакъв ефект, освен че ставам по- напрегната от него. Затова го спрях. По-голяма дозировка не бих могла да издържа предполагам, затова не съм и опитвала.



Тема Re: памет, концентрация и бързинанови [re: Lora.a]  
Авторsocratt (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 23:17



Предполагм че е от оротовата киселина , чистият пирамем ще е по добре поносим




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.