Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 18.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Повтарящ се сън?нови  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 20:18



Може ли някой от вас да ми даде обяснение на следното нещо: Непрекъснато сънувам, че губя всичките си зъби. Понякога сънувам, че се ронят като тебешир, друг път просто падат или пък се чупят на парчета. Кошмарът ми е придружен и със смътно усещане за болка, която не мога да определя. Винаги се събуждам много тревожна след този кошмар и проверявам дали всички зъби са на мястото си.
Нямам никакви стоматологични оплаквания или проблеми и въпреки това продължавам да сънувам този кошмар.
Моля, ако някой може да ми помогне с някакво обяснение или съвет.
Благодаря предварително!



Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: Диди]  
Автор socratt (непознат )
Публикувано18.07.07 20:58



Подложете се на хипноза и ще разберете значението му или поне ще изчезне



Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: socratt]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 11:54



Благодаря за отговора. Хипнозата малко ме плаши, но съм мислила за консултация с психолог или някакъв друг специалист. Все пак ако някой има някакво, макар и хипотетично обяснение ще се радвам да го чуя.



Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: Диди]  
Автор socratt (новак)
Публикувано20.07.07 22:39



Виж,нещата са вътре в теб ,всеки е уникален и това което е истина за теб и твоето подсъзнание за мен може да е лъжа , както и обратното. А хипнозата ще позволи твоето подсъзнание да комуникира със съзнанието ти и е напълно безопасна



Тема Мани го тоа педерас с хопнозата!нови [re: Диди]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 11:13



Имаш страх от тва, че ше си изгубиш зъбите, тва е. Сигурно си видела как стария ти дедо яде мъчително ябълка с кастанетите си и си се претиснила, че некой ден ше те сполети същото. Отиди на зъболекар, неко ти каже, че зъбите ти са здрави и ше почнеш да сънуваш съвсем други кошмари. Споко!





Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: Диди]  
Авторнa36 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 14:13



парадоксално,но факт!-от личен опит,може да помогне - в Психологията ,в дебелите медиц.книги е обяснено чисто медицински и физиологичо следното :
ДЕЙСТВИТЕЛНО е възможно да имаш В БЪДЕЩЕ проблеми със зъбите или очите,това са болки на подсъзнателно ниво,които всъщност не усещаш ,когато
си будна,но съществуват дребни проблемчета/засега/,които ,се освобождават в сънно състояние,защото и подсъзнанието ти е освободено,тялото физически е максимално отпуснато,пулсът е слаб и като цяло организмът е в покой.Това важи и за гинекологични проблеми,които сънуваме като болка в областта на корема,гениталиите и понякога истинските симптоми или заболяване се проявява дори след 3 до 5 години.Моят съвет-прегледай зрението,зъбите,скрити кариеси,лимфни образувания в областта на главата,лицето,шията,ушите.
ДРУГО ОБЯСНЕНИЕ-"СЪНОВНО"-куп проблеми,нерешени,грижи,здравословен проблем с близък роднина.Но,не подминвай това за прегледа на зъбите-направи една снимка поне,нямя да е излишно.Ако носиш очила или имаш проблем очен,за който знаеш-иди и при очния-профилактично.





Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: Диди]  
Автор Jumper ()
Публикувано16.08.07 18:39



Колегата Сократ е прав в частта за това, че всичко е продукт на несъзнаваното. Но хипнозата НЯМ да премахне съня, А ЩЕ го замени с друг симптом. По скоро бих препоръчал психоналитично консултиране. В България само в София това може да се случи - има 9 обучаващи се психоналитика и един истински признат такъв. Сънят е интересен, но по важно е не какво казва той, а кога се появява и са какво го свързвате всеки път - едва ли е винаги с едно и също...

Dum spiro spero
/докато дишам се надявам/


Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: Диди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 00:37



Сънувам същия сън. От години и през различни периоди от време.



Тема Re: Повтарящ се сън? [re: Диди]  
Автор ilatan (непознат )
Публикувано20.08.07 01:29



Здравей, Диди!
Аз не мога да помога, но аз също сънувам такъв сън, свързан със зъбите ми. Понякога сънувам и, че толкова силно си стискам челюстта и не мога да спра, че усещам болката. Казвали са ми, че същата нощ, като съм сънувала подобни сънища съм скърцала със зъби. Друг такъв сън е свързан с асансор, който не спира. Сънувала съм го в толкова различни варианти, но той винаги не спира или засяда между етажите и т.н.
Събуждам се ужасена и много уплашена и минава доста време докато дойда на себе си. Представа нямам защо сънувам тези две неща.
Късмет за всичко ти пожелавам. Просто трябваше да споделя след като видях мнението ти.



Тема Re: Повтарящ се сън?нови [re: ilatan]  
Автор socratt (новак)
Публикувано21.08.07 12:19



Ако се подложите на хипноза ще разберете защо го сънувате и той ще изчезне .Напълно безопасно е




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.