Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови  
АвторMeди (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 12:50



Здравейте,
Смятате ли, че е възможно чрез психотерапия да се повлияе зависимост / обсебеност / от определен човек? И евентуално да ме насочите към някой специалист?
Въпросът ми е напълно сериозен и моля за сериозни отговори.
Благодаря предварително!



Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: Meди]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 15:30



А защо искаш да се отървеш от тази зависимост? Не е ли по-добре да я трансформираш адекватно в любов, приятелство или други отношения? Щом си толкова обсебен?



Сериозен съм, не те будалкам, просто не си обяснил достатъчно.



Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: Meди]  
Автор socratt (непознат )
Публикувано06.07.07 19:56



Да възможно е .ако не получиш някое друго предложение до седмица ми остави съобщение или дай имейл.



Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: въпpoc]  
АвторMeди (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 22:51



Първо да кажа, че съм жена, не знам защо реши, че съм мъж. А искам да се отърва от зависимостта си, защото ми влияе разрушително. Ако не направя нещо спешно, съвсем скоро ще стана пациентка не на психотерапевт, а на психиатър. Човекът, от чиято зависимост искам да се откача, си изпробва чара върху мен, играе игрички, да не говорим, че е женен и има три деца. Така стоят нещата...





Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: socratt]  
АвторBoNiE (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 18:22



И аз съм обсебена от една персона вече много дълго време и се побърквам, само за нея мисля, но при мен е още по-сложно, защото тя е жена! Опитах чрез самовнушение да я намразя или поне да стана безразлична към нея, но не стана...колкото и да ме боли от всичко това, не мога да я забравя...



Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце? [re: BoNiE]  
Автор red_orange (портокалче)
Публикувано09.07.07 15:45



и аз сам в подобна позиция... побъркващо е... мисля че ще лудна и незнам какво да направя за да изритам натрапчивата мисъл, която има власт над мен 24 часа в денонощието, но при мен е още по-сложно
ако искаш пиши ми на red_orange@abv.bg



Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: Meди]  
Автор red_orange (портокалче)
Публикувано09.07.07 15:47



имаш ли напредък по проблема т.е. решаването му
защото и на мен май ще ми трябва помощ





Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: Meди]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 20:39



Ами... мисля, че на всички са ясни стъпките за преодоляване на зависимостта.

Първо - прекъсване на всички контакти - смяна на телефони, мейли, ако се наложи и на работа и жилище.
Второ - пишеш един списък с всичките му кофти качества, кофти действия спрямо теб или други, непочтени постъпки и въобще неща, които те отвращават или отблъскват
Трето - гледаш да не стоиш без работа, защото нищо не създава повече проблеми от празното лутане на ума и душевната скука
Четвърто - като ти скимне да го търсиш, си прочиташ списъка от точка втора

И така до победата - пристъпите намаляват с времето и стават все по-слаби и по-слаби.



Тема Re: Помага ли психотерапията при разбито сърце?нови [re: ex]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 04:07



а ако всичко това от списъка не помага?
не намаляват проклетите пристъпи. и дори не са пристъпи, а е постоянно. и не се издържа да си зависим от човек, от когото си видял само зло и прекрасно виждаш всичките му лоши качества и постъпки. и въпреки това не минава.



Тема Re: ми може да помогне психотерапията,нови [re: Meди]  
Автор lullaby (blackeyed)
Публикувано20.07.07 12:06



като патерица.



но всичко е в главата. и знаеш ли, аз съм стигнала от опит до извода, че трябва да го поискаш. може би още просто не си поискала да го забравиш и да продължиш напред достатъчно силно. имаш нужда от това състояние. то ти е удобно или те разсейва от други проблеми. когато дозрееш да поискаш наистина от цялото си сърце, ще започнеш да го преживяваш. не, не е толкова лесно - да. обаче чисто рационално - с какво е заслужил той това? омразата не е решение (за който беше писал) - тя е другата крайност, а тук трябва умереност. искаш ли го, ще се справиш. пък разказвай на приятели, и психотерапевт, ако искаш. ако искаш и в клуб "Любов" може да пишеш не, сериозно, нещо като психотерапия си е.




"Искам те, но те искам завинаги!"


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.