Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема искам някой да ми обясни защо се случва така???  
Автор pusssinka_miau (непознат )
Публикувано26.06.07 15:59



Здравейте,
Аз съм на 21 години от 2 години съм без приятел и да не си помислите,че съм няква грозна или ограничена просто адски много съм влюбена в момче по малко от мен...на 18 е:( и най-лошото е,имах сериозна връзка и всичко зарязах заради него без да имам ясно бъдеще :( Когато съм с Митко (така се казва той) се чувствам много сигурна,той ме променя ,по принцип съм много агресивна и властна личност но с него не съм така -той знае как да ме контролира и го прави доста успешно...Какъв е проблема ли?Ами не сме заедно така както аз бих искала ... той крие връзката си с мен за да не разочарова тяхните...когато го попитам дали ме обича винаги рязко отсича "не"а толкова неща е правил за мен,че едва ли някой би правил такова нещо за човек който не обича... вече 2 години имам отношения с него и нито веднъж не сме се карали или спорили за нещо...най-интересното е че най-дългата му връзка са 2 седмици а с мен е вече 2 години макар и неофициално...той си има свободата както и аз...само че все още имам надежда че всичко ще се промени рано или късно..
Той има много проблеми напоследък кандидат студент е и адски много учи,а баща му е в болница защото е болен от рак и единствения човек който е с него в момента съм аз...
Той по хиляди начина ми е доказал че ме обича но нито ведъж не си го призна...та въпросат ми е дали наистина ме обича или просто се залъгвам и въобразявам че е така?Дали има шанс 18 годишен да порасне и да почне да мисли по друг начин...да се откажа ли да се боря за него или да съм с него въпреки всичко?





Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така???нови [re: pusssinka_miau]  
Авторcokpaт (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 23:08



А, каква е разликата ,дали те обича или ти само си мислиш че е така Антъни Хопкинс в един филм го каза много добра - Любовта , това са хилядите малки неща които правим за другия .



Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така???нови [re: pusssinka_miau]  
АвторMiLLi (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:43



Щом като е правил толкова много неща за теб, вероятно те обича...Но не го познавам, за да ти кажа. Може би поради някаква причина не може/не иска да ти го каже, може да не е от тези, които лесно казват такива думи. Аз съм момиче (и аз на 21) и общо-взето никога не казвам "обичам те", за което понякога се чувствам виновна, но пък нали любовта не се казвала, а се ПОКАЗВАЛА:)).
А това, че е по-малък от теб пък изобщо да не те притеснява, нито пък някого друг!!!



Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така??нови [re: pusssinka_miau]  
Авторholi_day (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 09:48



Извинявай за несериозния отговор, но...
Ако ти каже "Обичам те!" или почне в рефрен да го повтаря до безкрайност, няма ли следващият твой въпрос да е: "Ами защо точно ме обичаш?" и после: "Откога разбра, че ме обичаш?", "Колко силно ме обичаш?", "Какво си готов да направиш за мен?", "Докога ще ме обичаш?"...



Мелодраматично ми прозвуча тая "борба"...



Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така??нови [re: pusssinka_miau]  
АвторDER (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 04:09



NAMIRI SI NOVI PRIQTE LI



Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така??нови [re: holi_day]  
Автор Sunny_Ray (отново тук)
Публикувано01.08.07 01:07



Вместо "обичаш ли ме", което у много мъже предизвиква досада, в подходящ момент измъркай нежно "кажи ми, че ме обичаш"...
Не като въпрос - израз на недоверие, а като глезотийка - ти си убедена, че той те обича ;))

Уф, много е сложно. Може да не е чувал често от родителите си, да му казват, че го обичат, макар да са правили много неща за него и затова да му е трудно на свой ред да произнесе тези думи. А може просто да е добър човек и да прави за тебе неща, които би направил за всеки от своите приятели.
Не е толкова лошо, че не ти казва "обичам те" - има мъже, които с лекота казват тези думи и същевременно се държат отвратително с половинките си. Повече ме притеснява това, че държи връзката ви в тайна.



Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така???нови [re: pusssinka_miau]  
Авторнa36 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 13:40



моето скромно мнение на 35-годишна,омъжена с деца :
1-во : не се пита мъж "обичаш ли ме?" /или респ.докажи ми,покажи ми.../
2-ро : на 21 няма начин да си все още личност-поне в света на любовта/респ.имаш нужда от доста опит-във времето и то не опит в секса,а в човешките отнош-я изобщо/
3-то : не се взирай само в едно момче/мъж - разгадавай,разучавай,чети,събирай мнения/както и правиш/
4-то : мъж на 18 години-та той още помни скута на майка си!!Рано му е за всичко -СЕГА ТОЙ иска секс,секс и пак секс,малко приключения,малко приятелство и фантазията му лети с бясна скорост във всички посоки на живота
5-то : светът на човек от мъжки пол не се измерва с жената на мечтите му
-нещо,което е по-характерно за нас,жените,понякога, Мъжът,когото обичаме е всичко за нас
6-то : ЧОВЕК СЕ УЧИ ДА ОБИЧА ЦЯЛ ЖИВОТ-И МЪЖЪТ и ЖЕНАТА-думата "обича"
/в смисъл между двата пола/, е още прекалено сериозна за хора на вашата възраст-освен ако не сте се запознали в концлагер и не сте преживели там заедно ...всичко.примерът е малко краен,но красноречив
7-мо : дано не те заболи,но има ли истински чуства към теб това момче-каквито и да са те-приятелство,любов,харесване-не трябва да изпитва притеснения да те покаже,запознае или представи на родителите си,ОСВЕН АКО не е наистина много срамежлив,потаен и свит и да не желае роднините му да забележат,че вече се превръща в мъж и се интересува от тези неща.Може би играе ролята"кой,аз?жени?глупости-обичам само футбола"-примерно.
8-мо : НЕ ГО ПРИТИСКАЙ,ДАЙ МУ ВРЕМЕ,ДАЙ МУ ВЪЗДУХ,не му говори за чуства,любов-а за къде да отидете,как да си прекарате весело някъде,НАКАРАЙ ГО ДА МУ ЛИПСВАШ-ДА МУ Е ХУБАВО ЛЕКО И ВЕСЕЛО когато е с ТЕБ!И остави нещата от самосебе си
9-то : Нали знаеш,че това няма да е последната ти връзка с мъж в живота ?Не се впрягай.Трудно е, но е вярно.Не се впрягай,Погълни хубавите моменти,съхрани мили спомени,не прави трагедии.
10-то : ЖИВОТЪТ Е ПРЕД ТЕБ!ЖИВЕЙ ГО!УСПЕХ !!





Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така???нови [re: pusssinka_miau]  
Авторнa36 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 13:55



прочетох отново разаказът ти внимателно.
АМА ВИЕ СТЕ 2 ГОДИНИ ЗАЕДНО-защо изобщо се чудиш дали те обича??
И друго : ние сами не знаем,независимо на21 ли сме или на 36,на50 или 100 години-КАКВО е всъщност Любовта,какво е обичта-навик,страст,секс,нужда или потребност от някого?Цял живот ще си задаваш този въпрос - затова и сме на тая Земя дето се казва.ДА ОБИЧАМЕ,ДА СЕ УЧИМ ДА ОБИЧАМЕ и ДА СИ ЗАДАВАМЕ ВЪПРОСА- ТОВА ли е Любовта,ТАКАВА ли е и т. н.,ТЯ ЛИ Е ТОВА ??Какво е влюбеност,какво обич и какво любов-сложни житейски,филисофски и дори религиозни въпроси.
Просто го остави малко да диша това момче,дай му време за самия него и ГО ПОДКРЕПЯЙ-не с думи,стисни му ръката,прегърни го/и не непременно на обществено място-някои мъже не обичат да се показват слаби/-остави чуствата ви малко на мълчанието.Аз преживях шокиращата смърт на баща си,не с думи от страна на мъжа си,а с мълчаливата му подкрепа и съчуствие.Сега майка ми боледува от рак,имаме сериозни финансови и мои здравословни проблеми,плюс грижи за децата и ако в този миг мъжът ме попита дали го обичам-уверявам те,това ще е последното,което ще искам да чуя.ПРОСТО ЗАЩОТО ГЛАВАТА МИ ГОРИ-може би и с твоето момче е така,остави го да диша,Боже,толкова сте млади!!Аз на 36 трудно се справям,какво остава за 18-годишно момче,което губи баща си!Още веднъж-бъди му подкрепа,не го обсебвай с чуствата си ,поне за едно известно време.
има значение разбира се,и полът и характерът на всеки от нас,възпитанието и средата,в която живеем.Късмет!





Тема Re: искам някой да ми обясни защо се случва така??нови [re: pusssinka_miau]  
АвторKamski (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 18:43



18-годишният не само има шанс да порастне, но това е и неговият натурален път. Каквото е имал, го е (по)казал с дела и отношение. Подозирам, че отричането се корени в стремежа да прикрие евентуални проблеми в семейството, поради които крие връзката ви от тях.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.