Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Депресия, ПР и натрапчива мисъл  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 21:35



Здравейте, бих искала някой да сподели с опита си или лекар, който може да ме посъветва. Искарах паническо растройство. Излекувах се с лекарства и терапия. Три месеца бях ок, при което един ден просто испаднах в депресия. Появи се страха, че ПР се връща, неможех да спя и да ям, постоянно бях разтревожена какво става с мен и всякаш нещо не е наред. В този момент претърпях голяма промяна в живота ми. И изведнъж се появи мисълта, че нещата около ме не са реални. И започна толкова силно да ме тормози, че само плачех. Както и страха, че полудявам. Започнах пак лечение на депресията. Мисълта понамяла, но не е изчезнала напълно. Все още ме е страх да започвам нови неща, заради това да не се появи мисълта, че това не се случва на мен. Просто е ужасно. А минаха два месеца вече. Четох за депресията, четох за ПР, четох за шизофренията. Вече незнам какво ми има. Моля за съвет.



Тема Re: Депресия, ПР и натрапчива мисълнови [re: Aз]  
Автор3дpaвeй! (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 13:55



Не си написала от къде си, за да ти кажат тези, които знят, при кой добър психолог да отидеш.

НЕ знам как са те лекували до сега, нито защо и кога се е появил проблема ти, НО трябва да си дадеш малко повече време, за да изчезне. По принцип ти трябва от една до няколко години, за да отшумят напълно такива усещания и да възстановиш горе-долу пълноценния си и нормален начин на живот. Не се насилвай, имам чувството, че си някак припряна, защото те измъчвт мислите какво не ти е наред и на къде отиват нещата. Успокой се, не звучиш като луда, а като паникьосан и да, леко изтрещял /стресиран/ и объркан човек



По-добре потърси съвет от GP-то си, ако не се сещаш за др вариант, а наистина имаш нужда от още терапия. Или хм, поговори си с някой близък, пред който можеш(!) да се отпуснеш и на който имаш голямо(!) доверие (знаеш, че няма да усжложни нещата като, в изблик на топли приятелски чувства, се юрне да решава проблемите ти на кафе с още някого след това.. не за друго, а защото е неприятно и само допълнително ще те натовари!) Макар, че си има хора.. и Хора, някой може да се опита да ти стовари свойте си възгледи, с което да ти попречи да се разбереш и приемеш собственото си състояние.

Не съм сигурна, че те схващам относно това - "Все още ме е страх да започвам нови неща, заради това да не се появи мисълта, че това не се случва на мен." ПРедполгам, че си имала в предвид как в нищо не си сигурна, как не знаеш за какво и на кого да вярваш, кое е истина и кое заблуда.?? Така ли е?
Абсолютно неочаквани промени (обрати) се случват често, и на всеки. Живота си е понякога едно голямо изпитание и някои неща е по-лесно просто да ги приемеш и да продължиш напред. Пък обяснението им - когато дойде, дойде. Ти имаш нужда от повече сигурност в момента, а не от големи промени, вярно е . Както е вярно и това, че промените стряскат дори и най-самоуверените и спокойни за себе си хора.

НО трябва да знаеш, че страха от откачане е нормален страх в някакви граници, както и страха от смъртта няпример и е нормално да го изпитваш, след като се тормозиш от въпроси какво става с теб и нямаш отговорите, които СЕГА са ти нужни. (пък в Положителен смисъл е - откачане от нещо за което си болезнено закачен, т.е. свобода)

Не си дала много информация, но наистина имам чувството, че няма да полудееш. Звучиш ми сякаш си в състояние, в което всяко "конкретно" е по-добре от всичко останало "неясно" и се мъчиш да разчупиш черупката, но те е страх.

По добре не чети за болести, не се тревожи излишно, дори и най големите спецове в тази наука - не се лекуват сами .

Бих ти дала още само един, последен съвет, но не ная дали ще го приемеш , предвид това, че те е страх точно в момента да започнеш нещо ново. Ако страха е само от по-сериозните промени - помисли си да започнеш някакъв спорт. Това е най добрата само-терапия, която можеш да си измислиш. Без само-поставяне на диагнози, а следователно и без страх, че нещо не ти е наред. Ще се разсееш, ще запълниш част от времето със здрави, безопасни за теб и уплахата ти от самата себе си мисли, а ако постигнеш и някакъв дори и мъничък напредък - ще изпиташ удовлетворение от себе си!!
(Аз, в моята подобна фаза от живота ми - се пробвах първо със йога. Допадна ми залата - една такава светла и просторна.. човека който показваше упражненията също много ми допадна. Беше поне на 60 години, представи си! обчаче умееше да обяснява, само ми повтаряше да "не се вълнувам", щяло от само себе си да се получи след няколко ходения и дишането и всичко останало.. Само че ми омръзна да дишам дълбоко и да Ом-кам, затова си избрах друг спорт - спортно катерене. Много ми е трудно и все още, но се запалих ужасно и вече за друго не мога да мисля , даже спестявам пари за специалните им там обувки и другите неща ;)) )

Желая ти много търпение и успехи! И да знаеш, че както допускаш, че си напът да се побъркаш - така по-добре допусни и, че си на път да се отърсиш (в крайна сметка и ти самата не знаеш какво е, кое е ;)... и един ден ще се получи като не си натякваш за неуспеха от предните дни непрекъснато!



Тема Re: Депресия, ПР и натрапчива мисълнови [re: 3дpaвeй!]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 15:02



Благодаря за хубавият отговор. В момента съм отново на серопрам вече месец и половина, но някакси си мислех, че след месец ще започне да отшумява и депресията и напрежението и мисълта. Въпреки, че вече един път съм минала по този път сега май ми е по трудно. Това объркване, мислите за това кое е реално и кое не ме подлудяват. Да обясня какво имам предвид под това - не че виждам някви неща или нещо такова. А като, че ли за да си седя в сдуханото състояние си задавам въпроса - това около мен истина ли е или не. Т.е. немога да се отпусна и да се наслаждавам на ситуацията. Наистина по рядко е от началото, но пак седи и ме тормози. Просто понякога се чудя какво става с мен и неспирам да се анализирам. Да не говорим, че само като си помисля за бъдещето ми и направо ми се свива всичко и си мисля, че не съм за този живот.



Тема Re: Депресия, ПР и натрапчива мисълнови [re: Aз]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 23:01



obi4,um,volq,tarpenie sa
4erti,koito kakto ti taka i vseki drug pritejava.misli za hubavi ne6ta dori da bade trudno,a ako natrap4iva misal se poqvi za neq ne misli ,a v dobroto vqrvai ti no dobro kakto za teb taka i za blizkite ti.nadqvam se da si izvle4e6 polojitelni belejki a ako ni6to dobro ne otkriva6 v dumite mi,to vqrvai 4e moje6 za6toto sgovorna drujina planina povdiga,a vslu4aq drujinata sa tvoite dobri 4erti na haraktera.6te uspee6 no badi tarpeliva i madra.a tova sas sporta koeto ti prepora4a ,zdravei, 6te e ot golqma polza za teb.4ao



Тема Re: Страх от болест и натрапчива мисълнови [re: Aз]  
АвторS.O.S. (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 05:53



Страх ме е от болести. Ужасно е. Постоянно се самоизследвам и си мисля, че съм болен от една. Още повече, че имам доста от симптомите й. Ще се побъркам, не знам какво става с мен, страх ме е да ида и да се изследвам, защото ме е страх, че може да се потвърди диагнозата, която си мисля. Каквото и да правя, където и да отида мисля постоянно за тази болест. Приятелите ми като ме питат какво ми е, казвам, че нищо ми няма и продължавам, но те ме усещат, че има нещо нередно. Ужасно е, ще се побъркам. Какво ще стане с мен?





Тема Re: Страх от болест и натрапчива мисълнови [re: S.O.S.]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 09:59



Спокойно, това е класическа хипохондриа. Не си болен от нищо. И аз така бях болна от рак сигурно 100 пъти, от СПИН също. Ама ето още съм жива и здрава и нямам нищо. Просто не го мисли (което е доста трудно). Обърни се към лекар - психиатър - това се оправя. И ще си ок. Успех.



Тема Re: Страх от болест и натрапчива мисълнови [re: Aз]  
АвторS.O.S (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 16:20



Лесно е да се каже. Само че когато имаш повечето симтоми на някоя болест си се завъртял в порочния кръг на страха и това не ти дава мира. По цял ден чета за болестта си и все повече се убеждавам, че я имам.

Какво ще стане с мен?



Тема Re: Страх от болест и натрапчива мисълнови [re: S.O.S]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 17:39



Много добре знам как се чувстваш. Спри да четеш за тази болест. Колкото повече четеш толкова повече си внушаваш. Няма какво да стане с теб. Всичко ще е ок и ще си жив и здрав.



Тема Re: Страх от болест и натрапчива мисълнови [re: Aз]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 16:46



иамте всички признаци на паническо разтройство

http://forum.rozali.com/viewforum.php?f=8 товае за вас ! дано ви помогне..

от опит знам, че в такъв момент ти се иска да разбираш всичко, което ти се случва.. и добре 4е са анонимните чатове, за да задаваме въпросите си

И аз съм минала потози път, стрха от полудяване и тн.. Справих се за около 2 години борба със себе си, сега се радвам на по- лек и щастлив живот... и се надявам и вие да успеете!! защото това е ПР е лечимо, и то много успешно със специалист
ак се казва "като се опитваш да разбираш бездънното, никога няма да разбереш какво има на дъното"

Дълбайте в правилната посока - НАГОРЕ!




Поздрави и усмивки!!!



Тема Re: Страх от болест и натрапчива мисълнови [re: пak aз]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 12:33



специалист психолог ли имаш в предвид




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.