Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 24.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано11.06.07 21:38



"това, че жена с дефект би изисквала по-малко от мен. Ако имаш предвид външния ми вид ще кажа, че не си прав.

Изобщо не ми е минало и през ум ,че е заради външния ти вид!Имам предвид евентуално по-изразено екзистенциално неблагополучие, известен недостиг на по-дълбинно личностно и метафизично ниво, причините за което могат да бъдат какви ли не, включително и минимални мозъчни промени и увреди по време на вътреутробно развитие, на раждане ,или през ранното детство!??...
Съжалявам, ако идва в повече неяснотата на вижданията ми и на изказа включително, май никога не съм бил достатъчно красноречив, а пък явно имам и склонност и уклони към синкретизъм, което допълнително утежнява нещата!Съществен въпрос е и, че за да се разберат някои от нещата, които пиша, трябват и известни по-обстойни познания в някои сфери, без да се считам достатъчно капацитет в тях
Не съм много религиозен, поне -не традиционно религиозен!



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: maycal]  
АвторBeчe пpeвъpтaм (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 12:25



По-изразено екзистенциално неблагополучие? Тук вече не мога да намеря нищо общо с изискванията които би имала жена с дефект към мен. Повече или по-малко изразено екзистенциално неблагополучие има абсолютно всеки. Но не мога да намеря никаква връзка с това дали ми е писнало на оная работа и моят идеал за съвършено женско тяло. По-точно на мен действително ми е писнало но от това, че не мога да немеря изхода който търся вече толкова много време. В тази връзка си прав но това няма нищо общо с другото (имам предвид увлечението ми по-принцип) или поне аз не мога да намеря никаква такава. Колкото за недостигането на по-дълбинното личностно и метафизично ниво ще кажа, че такова ясно изразено няма. Имам достъп бил той както съзнателен така и под-съзнателен до всички нива до които е нормално да има такъв. При мен проблема идва именно от там, че това не е дълбоко подтиснато ами ясно изразено, нещо за което мисля постоянно и не ми дава възможност за никакво спокойствие до такава степен, че не мога да се концетрирам, не мога да си върша работата, всичките ми свободни мисли са ангажирани именно с това. Напълно съм обсебен. Ако беше така както казваш - то това би била благодат. Да беше подтиснато, да си седеше скрито там някаде из по-дълбинните мозъчни пък били те и метафизични нива и да се обаждаше само от-време-на-време то всичко щеше да бъде okay. Самия факт, че вече сигурно двайсетина дена водя този разговор най-точно затвърдява последното. На дали влечението ми е породено от недостиг на по-дълбинно личностно ниво. Като казах, че не те разбирам, нямах предвид, че не разбирам някои термини или имаш недостиг на красноречие ами, че не мога да хвана постройката на изреченията ти и връзката им, както с казаното от мен така и с твойте отговори, включително и в последния ти пост. Колкото до последния ти постинг смятам, че след като не си психиятър или психоаналитик и като добавим твоята не-традиционна религиозност (нещо в което никога не съм се съмнявал) то излиза, че ти си просто един нов Кашпировски. Без да вкарвам грам обида в казаното, но човек зглобил такова изречение или просто няма какво да каже а му се иска или шума между ушите му е твърде силен и му пречи да чува ясно мислите си или се е опитал от девет извора вода да вземе.
А и нещо друго. Защо постоянно се дъвчеш със Socrat? Човека очевидно се опитва да помогне, в интерес на истината ще повторя но до този момент единствено той е дал някакво ясно и до някаде може би испълнимо решение на проблема. Дали зад него стои желнието му да си получи процента или е напълно безкористно това е тема за друг разговор и нещо което мен изобщо не ме интересува. Проблема е дали наистина това работи и дали аз самия искам намирането на изхода да стане точно по този начин?
А и още нещо. В началото ти спомена нещо за "специялното дишане". Какво имаше предвид? Ако имаш предвид както подозирам за холотропното дишане, кажи ми според теб то пък с какво би ми помогнало в случая? С какво да кажем достигането на rebirth би се отразило на сексуалното ми увлечение и то на такова дълбоко ниво? Както споменх вече според мен всичко това се дължи на гени и човек трудно ще ме обеди в противното още по-малко, че с дишане мога по някакъв начин да им въздействам?



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано12.06.07 13:29



Съжалявам, че не се разбираме достатъчно!
Без изобщо да се уподобявам на "духовен човек" и на ап.Павел, ще го цитирам (апостола), за да защитя част от моите становища:
"Душевния човек не възприема онова, що е от Божия дух:за него това е безумство;и не може да го разбере, защото то се изследва духовно."(1 Кор.2:14)


Методите на невро-лингвистично програмиране и холотропно дишане крият опасности, включително(или основно!) от окултизация на личността(потапянето и в болна мистика)!

Редактирано от maycal на 12.06.07 13:36.



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: maycal]  
АвторBeчe пpeвъpтaм (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:38



Ех, а аз се надявах да получа отговори...
Или може би подхода ми досега е бил напълно погрешен, може би е трябвало да изследвам духовно писаното от теб?



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано12.06.07 13:57



"Ех, а аз се надявах да получа отговори...
Или може би подхода ми досега е бил напълно погрешен, може би е трябвало да изследвам духовно писаното от теб?"


Че малко ли отговори ти дадох, при това използвайки и ефвемизми и пр., за да не те травмирам-казах ти, че вероятно става дума за някаква степен на психопатичност, съобщих ти за едни от най-вероятните(но не единствените) причини за такава психопатичност, правих и разни психологически вариации по темата,обърнах ти внимание за разбирането за "страстите", за духовната наука за борба с тях, за възможността да се стигне до "Благодат"!...

Ти казваш, че не си разбрал, продължаваш да излизаш с противоречива теза, че всичко ти е напълно наред, само където имаш този много голям проблем, от който "вече превърташ"....
Ако нещо по изброените неща те интересува, кажи, за да се опитам да поясня ,доколкото мога....





Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: maycal]  
Автор FlBONACHl (Ивон)
Публикувано14.06.07 15:02



Изчетох абслютно всичко по темата, както и всичко за НЛП, за което ти писа сократ. Смятам, че всичко зависи само от теб!
Аз няма как да ти помогна, нито имам какво да ти предложа!!! А и смятам, че едва ли ще намериш помощ и отговор на въпросите си, тъй като ти вече сам си си отговорил на всички въпроси и знаеш точно какво търсиш!!!
Няма да се впускам в безркрайни съвети и опити да те анализирам, искам просто да ти пожелая успех!
УСПЕХ !!!

Човек трябва да иска толкова, колкото е готов да плати. Ванга

Тема :) Абе ,Ивон, защо си адресирала постинга синови [re: FlBONACHl]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано14.06.07 16:45



до мен?

Re: Не знам КАКВО да правя [re: maycal]



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: FlBONACHl]  
АвторBeчe пpeвъpтaм (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 00:19



Ами благодаря за пожеланието!
След като си се запознала с темата и с НЛП кажи ми какво мислиш по въпроса (въпроса за НЛП и връзката в случая със състоянието ми). Мислиш ли че има някакъв шанс за решаването на проблема посредством НЛП? Изобщо какво мислиш за този метод, дали е демоничен и би предизвикал потапянето на личноста ми в болна мистика или е просто някаква парапсихологична методика с негарантиран успех, ала-бала енергий разни извънземни и т.н.т? Това което ми е най-чудно в случая е ако приемем, че стане тази работа и напълно и безвъзвратно се оттърва от девотеизма то какво ще стане със спомените ми? По какъв начин ще гледам на живота си до този момент? Как ще го възприемам - преди бях луд а сега вече не съм? Няма ли да се забъркам в едно гоооляааамо приключение? По какъв начин ще гледам на жените които до този момент са ме пивличали - ау отвратително - как е могло да ги харесвам?
Тези въпроси са отправени и към Сократ.
Абе това НЛП дявол да го вземе не знам какво да мисля - от една страна Сократ казва, че този метод е световно признат, ЦРУ, военни, ордени разни за незнам си какво си ама от друга страна те ЦРУ екстрасенси и контактьори за издирване на хора исползват и твърдят даже, че успешно било а мене дори хипноза не ме лови.



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано17.06.07 09:31



Трябва да се стремиш, общо казано (а може и в детайли!), да имаш религиозно светоусещане-не само и единствено като доктрина, а именно и като усещане, преживяване (вкл. и на благодат, за стигането до която, обаче, трябва да се положат усилия, да се преживеят мъки!)





Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Автор Ariella ()
Публикувано23.06.07 00:12



извинявам се, че се намесвам в разговора ви, но четейки, в мен се породи коментар, който изисква да бъде споделен..

:ако вярваш в прераждането на душите, може би ампутацията е знак, който сте си определили с друга душа, за да се познаете в този живот, някоя душа, която много обичаш, и в този случай трябва да имаш търпение и да я изчакаш- 29 г. не е прекалено много все още..

:другото е, че както ти казваш, точно твоят фетиш е уникален и може би точно това е, което те ''държи'', уникалността ти е нужна, за да поддържа убедеността ти в това, че си уникален по принцип /за пример- ако беше гей, щеше да си като милиони други гейове/..
не знам дали се изразих разбираемо..

Kакто спокойствието е измамно, така и безпокойството..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.