Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: kaлпaзaнин]  
АвторBeчe пpeвъpтaм (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 00:46



Това НЛП ми звучи като Няма Лечение Приятелю. Забрави за Фройд вече е твърде много морално остарял. Това е генетика приятелю - формира се далеч педи най-ранното детство а по време на детството започва да се проявява и да ни формира по-нататъчното сексуално развитие. Това няма нищо общо с каквито и да е фетиши и други подобни. Дори и да има начин да ти се втълпи по някакъв начин, че ти не си такъв, че ти можеш да имаш нормални отношения с "нормални" жени ти винаги ще си останеш такъв дори до края на живота си да не се сетиш повече за amputee. Както писах по-нагоре от известно време се опитвам да определя кога и как е станало, да си спомня най ранните ми преживявания и колкото повече го мисля, толкова повече се обеждавам, че това си е просто така - by default. Спомням си как като много малък рисувах жени с липсващи крайници и им слагах "балончета" като в комиксите в който те разказваха по какъв точно начин са ги загубили. Тогава съм бил 2-3 клас демек 8-9 годишен. Няма да ти разправям за изненадата ми в последствие като видях точно такива рисунки в интернет из devotee сайтовете. Най-ранния ми спомен свързан по някакъв начин с темата е как с родителите ми сме пред входа на "Старата" Зоологическа градина и там се въртеше едно малко момиченце - циганче с патерици и без един крак. Единствено си спомням, че ми направи впечатление - загледах го и се почувствах странно но в никакъв случай не може да се говори за сексуално желание, това беше адски одавна - бил съм много малък - в детската градина можеби ако не и по-рано. Но в никакъв случай това не е бил първия път в който съм видял подобна особа. Та това е човече - това просто е част от нас, проблема е, че никой не иска да го разбере и приеме за нормално - дори и обектите на предпочитанията ни което е най-нелепото в случая.



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Авторsocratt (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 19:59



Oh, nali ti kazah още с първото си писмо ,че условието е само едно -да искаш сексуалното ти желани да се насочи към по- обикновени жени .Но ти явно не го желаещ и най - вероятно ти се нрави да пишеш за него , но поне не пиши така драматично ,,не издържам вече,, Аз лично те взех насериозно .взех да ангажирам хора как би могло да ти се помогне ,,а то .... За това и на хомото не може да се помогне те просто не го желаят.



Тема socratt-е, нещо май манипулатор и мошенник да ненови [re: socratt]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано08.06.07 00:18



се очертаеш, с извинение!Не са хубави тези работи!Че ти така ще се приравниш със Петното Захариев!!!!



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
АвторKepъл (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 02:10



Ами аз мисля, че всеки си има свой собствен начин на възприемане на света и че ако примерно искам, въпреки че съм омъжена, да бъда с друг човек, когото много харесвам, колкото и да се спирам, че не трябва така, със сигурност го искам и той е обзел мислите ми. Колкото и психолозите да имат термини и обяснения за това, то е част от живота ми и това е. Мисля, че най-важното и какво правим в живота си, нашата душевност, да намерим приятелите, които биха ни приели такива, каквито сме си, а също и ако имаме късмета да получим взаимност в чувствата ...Така и на теб ти пожелавам това - пожелавам ти да намериш взаимност в чувствата си.





Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: maycal]  
АвторBeчe пpeвъpтaм (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 03:49



Ето това не мога да го разбера. Защо да е "недобра страстност"? Защо да е "вид психопатичност"? Защо всеки "нормален" човек смята това за лудост, психопатичност, извратения, перверзност? Защо да съм болен? Аз никога и по никакъв начин не съм причинил целенасочено някому страдание. Никога и през ум не ми е минало с действията си да предизвикам увреждане на здрав човек. Аз не съм садист и не намирам никакво очарование в човешкото страдание и нарочното му причиняване. Аз изптвам до голяма степен съчувствие към хората с увреждания и в интерес на истината ако в дадена ситуация бих предотвратил с действията си евентуално осъкатяване на някой няма и да се замисля да го направя. Просто испитвам ужасно силни чувства към жени с определени видове увреждания - вече безвъзвратно придобити. Според повечето хора жена без един крак е непривлекателна не заради друго ами именно поради нвйния недъг и не могат да приемат за нормален човек който възприема нещата по друг начин - тоест именно липсата на този крак я прави привлекателна за него. От друга страна обаче Дженифър Крум цъфна в Playboy даже ако не се лъжа освен, че имаше стабилна фотосесия превзе и корицата. "Тя е много атрактивна девойка въпреки липсата на част от тялото и. Тя е провокативна и много сексапилна" - Джон Томас (редактор на Playboy) във връзка с подписването на договора за снимки. Значи може "нормалните хора" да харесват и такива жени? Мен лично тя не ме привлича абсолютно с нищо, даже докато гледах конкурса "Miss Amputee 2004" ми стана ужасно противна. Пол МакАртни се ожени за Хедър Милс и никой нищо не каза, никой не го обяви за луд и не го прати да се лекува. Друг е въпроса, че сега кака Хедър ще му отнесе половината милиони ама той си е виновен. Ами какво да кажем за един от най-добрите инжинери в "Otto Bock" (водеща Германска фирма за протези) ами той е devotee да му се невиди, дори е женен за свой пациент (за което искренно му завиждам) - ама какво на него му е позволено? Има толкова много модели и актриси по които цъкат болшинството нормални мъже и дори не подозират, че единия от тези нвероятни, божествени, дълги крака всъщност е алуминиева сплав, това красиво коляно е микропроцесор а тази финна кадифена кожа всъщност е силикон. Каква ли би им била реакцията ако разберат, че въпроната жена е amputee? Ами най вероятно никаква дори и през ум няма да им мине, че са гадни долни извратени перверзници след като са я харесали. Обаче човек с именно такива интереси?



Отвратителна е нали?



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Kepъл]  
Авторsokrat (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 14:07



Прав си, аз го възприех като зов за помощ и веднага ти предложих да се промениш ,което може би не е най - правилното. Извинявай , но просто понякога е по- лесно да промениш нещата ,отколкото да ги приемеш, поне аз съм такъв човек ,по деен.И приятелите ми са такива ,така и станахме приятели с програмиста на мозъци .Да, той наистина не е цивилен , но е много почтен и никога не би навредил на някой .А за нлп /nlp ,просто го напиши в една търсачка има страшно много материал.Има и поне 10 книги на български и един психиатър да не е чувал за нлп е.....Ще ти кажа, че създателя му е награден с орден за заслуги ,защото е работил в цру и е програмирал агентите им за да могат да изградят в себе си няколко самоличности .Та не знам и аз какво да ти кажа ,но не превъртай.



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: Beчe пpeвъpтaм]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано09.06.07 23:26



Ето това не мога да го разбера. Защо да е "недобра страстност"? Защо да е "вид психопатичност"?

Недобра страстност е защото имаш необходимост да слагаш такъв акцент(и то на първо място!??), защото изобщо е актуален този въпрос за теб!"Вид психопатичност" -в широк смисъл на думата,не знам доколко, може би минимална!!!
Имай предвид, че страстността при всеки човек условно е носител и на негативен елемент(при хармоничните-малко, при нехармоничните -много!),дотолково, доколкото позамъглява разума, а също и защото е израз на несвободност.Страстта-реализацията и без задръжки, е източник на страдание.Ако желаеш мога да ти кажа още в тази насока!

Защо всеки "нормален" човек смята това за лудост, психопатичност, извратения, перверзност? Защо да съм болен?

Не казвам че си болен, а това, че става дума за известна абнормност без болест.
Моето мнение е, че физическия дефект при жени, те кара да се чувстваш по-спокоен, в смисъл, че жена с дефект би изисквала по-малко от теб, от една страна, и от друга, ако ти не си достатъчно на ниво(според обществената "норма"), това ще се балансира от факта, че човека срещу теб в някакво отношение гарантирано не е на ниво, т.е. ще имате евентуално равенство, и няма да се чувстваш виновен!
Относно вида на физическия дефект-тук играе роля и твоят естетически критерий, а също и факта, че такава жена, теоретично може да е в перфектно здраве,според мен, в смисъл, че вероятно не би избрал изключително дебела жена(това също е физически дефект,обаче отблъскващ по своему , а и болест)


Както и да е, имай предвид, че напрактика всички хара имат степен на несъвършенство, обречени са повече или по-малко на страдание, на има и възможност ,май вече го отбелязах, страстите да се победят-не да се подтиснат или умъртвят тотално, а да се преобразуват в благодат и чрез благодат(като религиозно понятие).Този процес обаче също е свързан с минаване през страдание!
Ако не желаеш да водиш "активно духовна борба", ти остава да живееш със съответна степен на покаяние и смиреност,и да продължаваш да не " причиняваш някому страдание", както си се изразил!
Иначе си интелигентен!Имаш възможности и сила в себе си !



ПП Не съм нито психолог, нито психотерапевт....



Тема "Сократе", ТИ си превъртял или си обирджия-!нови [re: sokrat]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано09.06.07 23:35



-печалбар!Или си и двете!



"И приятелите ми са такива ,така и станахме приятели с програмиста на мозъци ............ .А за нлп /nlp .........Ще ти кажа, че създателя му е награден с орден за заслуги ,защото е работил в цру и е програмирал агентите им за да могат да изградят в себе си няколко самоличности ."

Брей ,какви хора има!?-Мислиш си ,че вероятно е горе -долу нормален...и в един момент почва да говори налудничавости и глупости, поради мизерност или мошенничество, с извинение(да не съм 100% рязък)!!!



Тема Re: "Сократе", ТИ си превъртял или си обирджия-!нови [re: maycal]  
Авторsocrat (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 16:55



Човека създал НЛП през 72 г.се казва Ричад Бендлер и от 85 до 97 работи за ЦРУ Днес няма съвременна армия която да не използва НЛП за подготовка и програмиране на спец частите си .Но това не е първото направление за програмиране.Първото е психокибернетиката създадена от Малц .Виж този сайт на или който и да е друг. Сайтовете посветени на МЛП са стотици Чао http://www.institutnlp.ru/



Тема Re: Не знам КАКВО да правянови [re: maycal]  
АвторBeчe пpeвъpтaм (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 13:35



Виж, не мога да разбера на пълно точно какво искаш да кажеш. Става дума за това, че жена с дефект би изисквала по-малко от мен. Ако имаш предвид външния ми вид ще кажа, че не си прав. Аз никога не съм смятъл, че по някакъв начин отблъсквам жените с вида си (по мое лично наблюдение съвсем не е така а и споменах вече, имал съм имал връзки с жени и в голяма част именно жените в случая са били "първи"), никога не съм се възприемал като неприятен или грозен. Категорично мога да заявя, че не търся красива жена с дефект защото бих имал по-голям шанс за връзка с такава от колкото с нормална заради проблем с външния си вид и съответната му компенсация. Споменах няколко пъти вече, че влечението ми към жени загубили крайници се формира още преди навлизането ми в пубертета, тогава пък най-малко съм се интересувал от външния си вид. Виж просто жена с един крак примерно ме кара да "полудявам" именно защото е без един крак. Ако вземем за пример две еднакви жени на които външния им вид ме задоволява но при едната липсва част от нея аз без да се замисля дори, ще предпочета нея. Имай предвид, че за мен външния вид не играе основна роля при избора ми на жена - ако не броим крйниците де. Проблема идва от там, че чувствата които поражда в мен жена претърпяла ампутация са невероятно силни, по никакъв начин здрава жена колкото и добре да изглежда не може и на половина дори да породи такива. Бях писал вече, че харесвам само определени видове ампутаций и всички останали по-скоро ми действат по начина по който действат на "нормалните хора", пораждат ми исключително силен дискомфорт. Загубата на крйника трябва задължителнително да е придобита в по-късна възраст, в никакъв сулчай по-рождение. По-просто казано не гледам на жена с ампутация на като на партньор който по-някакъв начин да бъде приравнен към външния ми вид от чисто естетическа гледна точка. Колкото до страданието казах го във връзка с това, че хората възприемат "девотее" като садисти а аз просто не съм такъв. Нито във физическия нито в психическия аспект на думата. Не мога да схвана също така защо страстността да е носител на негативен елемент. Какво негативно има в това, че някой получава особено чувство при вида на жена с големи гърди примерно или хубави дълги крака или руса коса или наднормено тегло, в това число и тези като мен? Защо негативния елемент идва именно в случая в който става дума за човек загубил крайник, товест преживял голямо физическо (в това число и психическо) страдание и обречен цял живот на такова? Няма нищо лошо в това да харесваш големи или малки гърди но е абсурдно да харесваш отрязани крака или ръце. От каде идва разликата - в първия случай човека едва ли по-някакъв начин страда от вида на гърдите си но във втория не е точно така. Значи не може човек да хресва някой който е приживял или преживява страдание заради самото страдание. Обаче аз не харесвм такива хора защото страдат а просто ги възприемам като исключително привлекателни.
Ти си ми интересен събеседник, попадъл съм на теб и на други места в други теми и винаги колкото и да съм бил съгласен с казаното от теб, толкова съм бил и против. Твърде религиозен си и отдаваш твърде голямо значение на това. Освен това имам една молба към теб и тя е всеки път преди да побликуваш мнение да го прочиташ поставяйки се на мястото на човека към който е то. Просто голяма част от написаното за теб остава напълно неразбираемо за мен от чисто граматическа гледна точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.