Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 22.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема как да преодолея.......  
Авторeлeн (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 21:13



като влезна в магазин да пазарувам нещо ме подтиска от вътре и имам усещането че ще припадна , и като има опашка става ужасно . Как да го преодолея това -моля посъветвайте ме !!!!!!!!!!



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: eлeн]  
АвторVail (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 12:51



Zdraveite!
Moqt syvet e da se posyvetvate s profesionalist-psiholog! I molq Vi ne si mislete,4e tova ozna4ava,4e ne6to ne ste dobre! Vseki normalen amerikanec redovno hodi na psiholog! Ot opit znam,4e bezkraino mnogo pomaga( stiga da namerite "va6tiq 4ovek")!
Moeto mnenie e,4e ima syvsem logi4no obqsnenie na va6ite reakcii! Prosto za da go otkriete Vi trqbva pomo6t. Sled tova sam 6te se nau4ite kak da si obqsnqvate podobni reakcii i kak da se spravqte bez 4ujda pomo6t!



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: Vail]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 13:04



и какво като всеки нормален американец ходи редовно на психолог???!!!
принципно съм "за" посещения при психолог (въпреки че ги сравнявам като откровен разговор с добър средно интелигентен приятел!), дори и самата аз съм се замисляла понякога дали да не ида. но да ми казва някой, че виждаш ли всеки американец го прави - значи е ок- е не мога да не се издразня! първо - всеки прави това, което си прецени за добре! второ - доброто за един не е задължително да е добро за друг. и трето - пука ми на мен какво прави средния американец!
иначе по темата - и на мен ми се е случвало, но когато съм сама. когато обаче съм с приятеля ми даже ми достава удоволствие да пазарувам дълго. но когато съм сама понякога се чувствам като в клетка - може би зашото е прекалено шарено и претрупано. а може би и зашото имам някакъв друг проблема - не знам. да, може и да си прецениш да идеш на психолог. но ако го направиш, то нека да е защото ти го искаш, а не зашото и американците ходят;)



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: ggg]  
Авторeлeн (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 15:35



Безкрайно ви благодаря ! Ще се постарая да взема съвет от вас!!!!! Мерси!!!!!!



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: eлeн]  
АвторVail (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 21:27



Skypa mi ELEN,
ne jelaq i sym daleko ot mislylta za srqvnqvaneto ni s amerikancite!Prosto sravnenie nqmame..imame da se u4im ot tqh na o6te milioni ne6ta...samo i edinstveno ne za6toto sa po-inteligentni ot nas-ne sa, a za6toto sa mn po-otvoreni kym vsi4ko,absoljutno vsi4ko!
6to se otnasq za psiholozite...imah predvid samo 4e horada v BG smqtat 4e trqbva da si izperkal za da hodi6 na takyv lekar!
Iskreno se nadqvam da sym pomognala s kakvoto moga ot opita koito imam!
P.S az hodq na psiholog i ne moga da vi opi6a kolko po-6tastliva se 4uvstvam..toi mi pomaga da razbiram sebe si i da se opoznavam!





Тема Re: как да преодолея.......нови [re: eлeн]  
Авторинфopмиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 12:57



Това са т. нар. панически атаки. В повечето случай са резултат от потисната агресия и силен гняв, който не е проявен на време и на място. Съветвам Ви да реагирате навреме, защото могат да прераснат в паническо разстройство /аз имам такова/, а това се лекува много по-дълго и по-трудно. От три години посещавам психотерапевт и мога да кажа, че САМО прилича на разговор с приятел, но разликите са много съществени: терапевтът не ти спестява истината и ти казва нещата в очите, без да е груб, а приятелят много често има същите недостатъци като теб /затова донякъде сте и приятели/, така че той самият не мисли лошите ти черти за лоши, да не говорим, че са единици приятелите, които ще ти кажат истината с риск да ги отхвърлиш. Освен това в процеса на терапия можеш дори да си изкараш гнева на терапевта, а с приятелите щеш- нещеш внимаваш. Да не говорим, че никой не е длъжен да бъде натоварен с проблемите на другите.
Единственото много важно условие е да си намерите много добър терапевт. А те, по мое мнение, са единици. Успех!



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: eлeн]  
Автор archela (непознат )
Публикувано05.04.07 23:11



Здравей Елен!
Възможно е това което ти се случва да е форма на някакъв вид фобия, но може и да става дума за панически атаки. Аз също бих те посъветвала да се срещнеш със специалист, като разбира се това не значи абсолютно нищо. Мога да ти кажа няколко прости техники, които биха ти помогнали на първо време.
Първата е когато те обземе страха, да започнеш да броиш нещо, или да се съсредоточиш върху каквото и да е, стига да не е емоционално насочено. Не се опитвай да мислиш за нещо хубаво, просто брой от 200 назад през две примерно, или се опитай да си спомниш, покрей колко дървета си минала на път към магазина.
Втората техника, е в момента в който усетиш, че паниката или това което усещаш да се случва, да започнеш да си мислиш за него с лека доза насмешка. Насмешка в случея не е точната дума, но незнам как точно да го обясня написано. Започни да си мислиш напримерно, ей сега ще се оставя паниката да ме завладее, даже може и да припадна, за да видя физиономиите на всички тук, ще поставя световен рекорд по паника, пък да става каквото ще. Това също смъква напрежението
Принципно това са само временни техники, но биха могли да ти помогнат в тежки ситуации.



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: инфopмиpaнa]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 09:24



iskam da imate napredwid 4e towa e samo forum, licata koito pi6at vytre ne se poznawat t.e. realno otno6enie ne moje da ima!!! NE PRAWETE GRE6KATA DA KWALIFICIRATE NE6TO 100% (za6toto 100% 6te sge6ite). blagodarq wi ako si wsemete belejka, ako li ne jalko za horata koito 6te wi poslu6at.ne iskam nikoi da se zasqga ot kazanoto po-gore, no 4owe4eto na Nutc6e si kazwa dumata- AZ ZNAM , 4E WSI4KO ZNAM (a po moqta wersiq - TO NE ZNAE 4E NI6TO NE ZNAE!)
PS:ni6to li4no, samo sywet



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: female]  
Автор tmg69 (непознат )
Публикувано20.04.07 11:58



az sam imala podoben problem i go preodoliah kato izkarah niakoi moi chuvstva i reakcii, koito sa bili tabu. Potarsi psiholog. Moje da se obadish na 088469156



Тема Re: как да преодолея.......нови [re: archela]  
АвторToй (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 00:42



Наисина помагащо мнение.Порбвал съм втората част и става.Това с насмешката е доста двуостро изжеднъж всичко ти става толкова смешно,че после айде стига,ма няма стига

.То нали в това е смисъла,да виждаш всичко красиво и забавно.А щом си щастлив май всичко ти е наред.

П.С. Без май




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.