Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема неудачницитенови  
АвторCтeлa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 16:13



как мислите: има ли полза от това да си неудачник в днешно време?



Тема Re: неудачницитенови [re: Cтeлa]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 18:18



Човекът е сложна система.Всеки от нас има определени качества,които използва при взаимодействието със света.Неудачникът е този ,на който му липсват голяма част от тях.Това го поставя в неравностойно положение спрямо другите индивиди и му донася много страдание,особено в днешно време ,когато се изисква конкуриране за всяко едно нещо-от работното място до личния живот.Бих препоръчал такива хора да излезът от собствените си представи и модели на поведение ,да анализират действията на останалите хора,за да извлекът максимална полза от тях,вместо да се самосъжеляват. Това е дълъг процес на адаптация.Ако индивидът не иска да се раздели със собствените си виждания за нещата,той би постигнал много като затворена система ,но не и като част от обществото.Кое е по-важното нека всеки да реши сам за себе си ,но да търпи последствията от своето решение без да се оплаква.Това се нарича чувство за отговорност.



Тема Re: неудачницитенови [re: дokтop]  
Автор chenis (непознат )
Публикувано21.11.06 21:04



Прав я доктора ...мноо прав ,браво на него !Е ма на аз съм живия пример!
Постигнъл съм мноо кът затворена с-ма!По цял ден ям и пия и нищо не барам!Кът мъ накарът да бачкам :Аааа аз-неодачник...немоа!
Пъ те :Ооооо горкичкия..нищо не стаа от него!
И така.Па обществото ?Ич не мъ е еня за него !



Тема Re: неудачницитенови [re: Cтeлa]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 11:26



Това май е някакъв парадокс - хората, на оито постоянно не им върви, се приемат със съчувствие и предизвикват останалите към помощ - купуваме им кафе, търсим някой, който да им помогне, ако самите ние не можем, не им възлагаме по-отговорни задачи, току-виж не се справят, натоварени с личните си проблеми... Не че трудностите им са измислени - битови проблеми, здравословни, проблеми с градския транспорт и ранното ставане и какво ли още не. Още повече ако са манипулатори и не се оплакват открито, но целият им вид подсказва "какъв съм нещастен, но се държа и гледам да не ми личи..."



Тема Re: неудачницитенови [re: Cтeлa]  
Авторyдaчниk (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:12



Разбира се. Огромна.

Но е по-гот да си беден, гладен и болен.





Тема Re: неудачницитенови [re: дokтop]  
Автормeд cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:13



Това сам ли се сети или Господ ти го продиктува? Очарователно



Тема Re: неудачницитенови [re: Bиkи]  
Авторkpитиkap (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:14



Малко бъркаш двата щата - неудачник с некадърник.

Купи едно кафе и за мен





Тема Re: неудачницитенови [re: мeд cecтpa]  
Авторchenis (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 14:04



Сега вдянъ ли? Или трябва да ти се обясни някъде...по-обстойно?



Тема Re: неудачницитенови [re: kpитиkap]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 16:20



Да бе, имаш го! Даже 2!
"Той/тя има толкова проблеми, толкова нещастия му/й се струпаха, нищо хубаво не вижда отникъде, да не го/я караме да прави това и това" - не ти ли се е случвало да се натоварваш с нечии задължения по горната причина?



Тема Re: неудачницитенови [re: Cтeлa]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано22.11.06 16:25



Според мен такъв термин несъществува-наложен е от "цинични"люде.
Що е неудачник?
Човек,който се "предава", с лабилна психика и му е удобно /или на други е удобно/да се/го нарече /т такъв.
Разбира се ако е с наранима "душа",чувствителен просто получава психотравма.Е,общо казано всички сме "неудачници" в една или друга житейска ситуация.Придодата не търпи неудачници-компнсира те в друго.
Важното е да се "насилиш" да се надсмееш на неудачноста си в ситуациите в които си попаднал по зависещи или не обстоятелства от нас самите.Друг въпрос е ако някой те набута в "ситуации" за неудачник-всичко се връща и онзи не е застрахован от съдбата за да стане такъв.

Редактирано от koбpaO8 на 22.11.06 16:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.