Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема В търсене на ефективен методнови  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 12:56



Години наред се занимавах с изучаване на човешката душевност и останах излъган от доста науки.Психологията например изучава повърхностните форми на човешката психика,тяхната типология и проявление-като не предлага ефективен,цялостен метод за тяхното овладяване и трансформиране.Психоанализата в това отношение е доста напред.Тя предлага по-цялостен поглед за строежа на психичния апарат,силите и енергийте,които го оформят,тяхното взаимодействие и проявление,но възможностите за тяхното овладяване са ограничени.Психоаналитичният сеанс може да продължи с години и да не доведе до желания резултат,да не говорим,че той е неприложим за неврози от нарцистичен тип.Безуспешни опити се правят и от психиатрията,но те успяват да потиснат отделни компоненти от психичния процес и не допринасят с нищо за цялостното им овладяване и хармониране.
В областта на религията много малко са практиките за маниполация и хармонизиране на вътрешния живот- в повечето случай това са празни приказки за богове и митични създания.
Не седи така въпроса в даоизмът.В него е представена цялостна система за работа с различните видове енергия,тяхното овладяване,пречистване и трансформиране,както на физическо,така и на психично ниво.Системата работи безотказно,но резултатите зависят само и единствено от вложените усилия и концентрация на практикуващия.Тука е и проблема-готов ли е човекът да се изправи сам срещу себе си,да победи слабостите и страховете си.Това зависи от степента на личната осъзнатост на всеки един от нас.Повечето хора обичат само да говорят,не и да работят върху себе си.Ето защо има толкова науки за човешката душевност и нито един ефективен метод.



Тема Re: В търсене на ефективен метод [re: дokтop]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано21.11.06 14:37



Добре си го написал.
Но защо се изказваш НЕрегистриран,имаш задръжки що ли..или и ти "само изследваш" и рекламираш за "доброволци".
п.п.не бих се доверила на теб и го знаее,затова ме/ни постави "след свършен факт" за каузата на благото "на народа".



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: koбpaO8]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 18:34



Истината има много лица-какво е едно име за нея.Не работя за никакви каузи ,не изповядвам никаква доктрина и не търся доверие от никого.Споделям моята опитност и очаквам коментари или вашите възгледи по въпроса.Моляте пиши по-ясно.



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: дokтop]  
Автор Fry (член)
Публикувано21.11.06 23:02



Интересно...
може ли да ми пратиш някаква литература по въпроса? Доколкото си спомням даоизмът проповядваше основно срещу нелепите амбиции без реална база...



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: дokтop]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано22.11.06 09:26



Не съм психолог.Но знам /изпадала съм в много нестандарни ситуации /доверието в себе си,семейството ти и на единици около теб / е основата за всичко.За да бъда откровена по "темата"трябва да ти имам доверие-другото са само думи.Мисля,че тозно това е залегнало в оснновата на интересуващия ви "метод".Човешкото тяло има неподозиращи резерви,но нашите сетива сме ги "затлачили".

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koбpaO8 на 22.11.06 09:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от koбpaO8 на 22.11.06 09:40.



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: Fry]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:18



Даоизмът е събирателно понятие за много направления възникнали през различни епохи в Китай.Общото между тях е че се стремят да са в хармония с вселенския принцип-Дао.В основата на даоизмът е залегнало учението за петте елемемента и осемте триграми,техните 64 комбинаций,които са пълно отражение на деиствителността/виж ''И дзин'' от Ю.К.Щуцки/.Монасите-даоисти са развили много техники за овладяване,пречистване и трансформиране на енергията било тя физическа или психична,базирани на И дзин/виж ''Сливане на петте елемента'' от Мантак Чиа и Мениуон Чиа,както и всички издания от тези автори/.
Едно от направленията с приложен характер е Тай дзи цюан,използвано за бойно изкуство /виж ''Даоска алхимия'' от Валери Иванов,Тай дзи от Дориан Александров/.
Пътят на Дао е описан от Лао Дзъ в ''Дао дъ дзин''.Там той разкрива принципите на Вселената и пътят на монаха,който ги следва.
Виждаш,че има много аспекти на даоизма.Избери този,който ще удовлетвори твоето търсене.Ако имаш въроси ще се радвам да ти отговоря.



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: koбpaO8]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:37



Не е нужно да се доверяваш-аз не съм Христос,но ако искаш можеш да пробваш някоя техника на даосите и сама да прецениш.Решението е изцяло твое.Права си-не думи са нужни за усвояване на един метод,а практика ,иначе рискуваме да станем философи,а този път не води до познание-само до нашите представи за него...



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: дokтop]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано22.11.06 16:05



Съжалявам за "доверието", приели сте го много лично.Написала съм го изобщо по принцип.Колкото до "желанието" ми да се запозная с някои "техники"-нямам нищо против, защото имам стабилна психика.но съгласете се,че е опасно да ги учиш "практически" без "учител"/не влагам никаква ирония или подтекст или каквото и да е/.
Едно е на теория,друго е да ги прилагаш на себе си,по-моему дори е опастно.
Бих ви помолила,/на бележка ако ви е удобно /за пове4е информажия за практични курсове или нещо подобно.Смятам,че няма да ви затрудня.

Редактирано от koбpaO8 на 22.11.06 16:08.



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: koбpaO8]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 20:12



защо на бележка аз също се интересувам



Тема Re: В търсене на ефективен методнови [re: мaя]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано23.11.06 09:07



От деликатност.
Съгласете се, все пак от г-н Д-р зависи, а..той мълчи.
п.п.дори без бележка е по-удобно за всички интересуващи се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.