Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Комплексинови  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 21:28



Често ми се случва в разни сайт-ове да срещам думичките:комплекс ,,комплексар.Извинете ме за невежеството,но нямам точна представа какво означават!
Та,ще съм благодарен ,ако някой ми даде някакво определение или обяснение?



Тема Re: Комплексинови [re: cheni]  
Авторkompleksar (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 13:24



AZ IMAM MNOGO KOMPLEKSI I GI IZPOLZVAM RACIONALNO OBA4E,ZA DA MOGA DA IZVLI4AM POZITIVNOTO OT TIAH,VAZNOTO E DA OTKRIESH POLZATA IM .



Тема Re: Комплексинови [re: kompleksar]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 15:01



Ама аз ,наистина ....не знам какво точно означава това!
И тук ,никой психолог не иска да ми го обясни!



Тема Re: Комплексинови [re: cheni]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 01:00



Лоши хора са бръкнали в душата на горкия човечец и сега му липсват някои части от комплекта.





Тема Re: Комплекси [re: ~]  
АвторЛea (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 11:06



хахахах





Тема Re: Комплексинови [re: cheni]  
Авторkoмплekcap (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 11:37



Съвсем лаически обяснено:

Например, комплекс за малоценност. Смяташ, че си по лош/а от другите в едно или много отношения, без това да е обективно така, т.е. самоподценяваш се.

Като всяка по-модерна категоризация, особено с обиден привкус, думата комплексар се използва в много широк диапазон, като много често не отразява фактите и се използва само за да се изрази пренебрежение към обекта. Подобно е използването на думата педераст - далеч не всички "педерасти" са обективно хомосексуалисти. Едно 4 годишно момиченце дори мислеше, че педераст означава човек, който не умее да кара кола.

Примери за реална проява на комплекси (комплексар):

Грозновато момиче, което завършва трето висше, без от това да има каквато и да било практическа полза- избива комплекса за собствената си грозота (реална или въображаема) с претенция за интелигентност, като за доказателство се представят съответните дипломи.

Мъж неудачник, неуспял в повечето си начинания, който в компания се опитва да бъде лидер и да учи другите на акъл.

Малък и незабележим началник, който крещи на подчинените си и притискайки ги се чувства по-важен и оценен.

Научно обяснение не мога да ти дам





Тема Re: Комплексинови [re: koмплekcap]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:37



Благодаря!
На 35г. съм и не бях срещал тези определения от гимназията,докато не започнах да посещавам сайтове за запознанства.Там можете да ги срещнете във всеки 3ти профил.Когато задавах този въпрос на хора ,които ги употребяват,се начетох на какви ли не глупости,а отговор така и нямаше.
Тук се получи почти същото!Пак искам да благодаря на човека,който все пак ми отговори!



Тема Re: Комплексинови [re: cheni]  
Авторkoмплekcap (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 14:15



Тук практически не се срещат психолози, освен (рядко) начинаещи психотерапевти, които се опитват да съберат клиентела.

Тези, които пишат тук са като теб и мен - задават се въпроси, споделят се проблеми. Понякога има полза (за мен веднъж имаше), повечето пъти не.

Ако приемаш съвет - търси в интернет пространството, но не се надявай да си решиш проблемите в интернет, най малкото, защото не познаваш човека отсреща и няма как да имаш верен критерий дали да му вярваш или не.


Това важи и за моя съвет





Тема Re: Комплексинови [re: koмплekcap]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:10



Това не ми е проблем.Просто употребявахме тези думички като тийн. и се чудех,нормално ли е да се използват ,толкова често от хора около 30-те?
Наистина не знаех, какво точно означават.
Иначе,ако имам тежки проблеми за решаване,цяла седмица само ям и пия!Всичко друго заебавам.На 8-я ден ,толкова ми е лошо,че до никакви проблеми не ми е!А ,като погледнеш,те взели,че се решили от самосебеси!



Тема Re: Комплексинови [re: cheni]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:22



Наздраве тогава






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.