Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема недостиг на въздух  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 10:04



От 1 месец усещам, че не мога да поема пълноценно въздуха, който вдишвам.
Сутрин и когато съм вече заспала е добре. Проблемът се получава към обяд. Аз изцяло се съсредоточвам над дишането си, само за това мисля и става по-лошо.
Получи се след силен стрес - съкратиха ме от работа. Изписаха ми Грандаксин -за успокоение. Може ли наистина да е от психическо разстрийство?



Тема Re: недостиг на въздухнови [re: тaня]  
Автордa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 11:20



Смятам че не е необходимо да имаш психично разстройство за да имаш проблем с дишането.Някой лекар постави ли ти тази диагноза?В такъв случай най- бързо ще ти помогне ако отвлечеш вниманието си с чисто механично занимание.Например започни да броиш или да изчисляваш нещо.Трябва да отвлечеш вниманието си от емоционалната част на мозъка.Например ако режеш домат брой на колко парченца го правиш.



Тема Re: недостиг на въздухнови [re: тaня]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано12.10.06 21:50



Да, може да е проявление на психично р-во, напр. паническо или генерализирана
тревожност.

Колкото по-малко мислиш за това, толкова по-лесно ще дишаш.



Не всяка кал е лечебна.

Тема Re: недостиг на въздухнови [re: тaня]  
Автор maycal (ентусиаст)
Публикувано13.10.06 12:43



Какво значи точно:"не мога да поема пълноценно въздуха, който вдишвам."?



Тема Re: недостиг на въздухнови [re: тaня]  
Авторroтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 22:27



здравей, абсолютно те разбирам какво искаш да кажеш. Преди няколко месеца и аз почувствах нещо такова. Значи, чувството е като при прозявка, но нещо те спира и се чувстваш ужасно некомфортно. В началото си мислех, че е от чисто физически проблем и става нещо нередно с дишането ми. Преди да се реша да ида на лекар, реших да потърся информация в интернет и случайно попаднах на медицински форуми, където хора се оплакват от подобно нещо, но причината е на психологично ниво. Така реших, че и при мен е това, тъй като се проявява точно, когато си мисля за него. Сега, да чукна на дърво, вече не ми се случва. Помогнах си, като все се опитвах да се абстрахирам, да мисля за нещо друго, да не се съсредоточавам върху проблема. Нещо като самовнушение. И по едно време се усетих, че вече не ми се получава. Съветът ми е да пробваш известно време сама да се справиш с проблема, като се опитваш да се концентрираш върху добрите страни от живота, да се забавляваш, да забравиш за несполуката в работата и сама ще видиш, че ще се справиш. В крайна сметка си кажи, че всяко зло е за добро и не си заслужава да си съсипваш здравето заради други хора. Искрено ти желая успех и съм сигурна, че ще се справиш. Чао



Тема най-важнотонови [re: roтинaтa]  
Авторroтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 22:32



когато ти се получава, не се опитвай пак да си поемеш въздух, за да видиш дали този път ще е успешно, ами просто се насили да си мислиш за други неща....пусни телевизора, обади се на някой, просто направи нещо друго. Постепенно се получава. До 2-3 седмици ще си ок в най-дълъг срок. Успех пак.



Тема Re: най-важнотонови [re: roтинaтa]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:09



Благодаря Ви! Точно това е, което ми описваш - като при прозявка. Когато говоря по телефона, или пазарувам в магазините дишам нормално. Появява се точно когато мисля за това, че ще се случи.



Тема Re: най-важнотонови [re: тaня]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано24.10.06 09:46



e ,da,oba4e az se sabudih s use6taneto..Vjarno,4e bjah sanuvala ne6to podtiska6to,no vapreki tova se samnjavam v sanja da e pri4inata,za6toto ne se 4uvstvah razstroena..Dali ne moje da se okaje,4e pri lipsva6ta realna pri4ina za sastojanieto,tova e natrupan stres,kojto po tozi na4in se otrazjava?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.