Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 29.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде в София може да се учи "Семейна терапия"  
АвторDennie (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 16:53



Много моля, ако някой има инфо за това къде е подходящо да се учи семейна/фамилна терапия да ме информира.ще съм благодарен ако ми обясни предимствата и недостатъците?
БЛАГОДАРЯ ВИ



Тема Re: Къде в София може да се учи "Семейна терапия"нови [re: Dennie]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано09.10.06 10:50



В НБУ има такава магистратура.



Тема Re: Къде в София може да се учи "Семейна терапия"нови [re: Marina]  
АвторИнтepecнo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 21:59



Струва ли си да учиш в НБУ? Единственото, което се чува за тях, е че взимат много пари от студентите, а в замяна предлагат дипломи без покритие.



Тема Re: Къде в София може да се учи "Семейна терапия"нови [re: Интepecнo]  
Автор Meceчka (hallucination)
Публикувано10.10.06 15:02



Аз самата уча в СУ, но, доколкото виждам най-добрите ни преподаватели преподават и в НБУ. Изводът=> ако ИСКАШ да научиш нещо, ще го научиш и там. Срещу пари.
А специално за магистърските програми съм чувала само хубави неща



Тема Re: Къде в София може да се учи "Семейна терапия"нови [re: Meceчka]  
Автор Жълтa (непознат)
Публикувано11.10.06 16:58



знам, че има само НБУ и че се водят още преговори да има и в СУ




Тема Re: Къде в София може да се учи "Семейна терапия"нови [re: Интepecнo]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 18:52



ne zmam ot kyde ima6 diploma, ako izob6to ima6, no az sym zavyr6il NBU i moga da ti kaja, 4e ne e bez pokritie. zapo4nah staj v 3-ti kurs i o6te kato student me vzeha na rabota kato psy v ministerstvo, a sega sym dve godini ot kakto diplomirah i sym stepdirektor rykovode6t kadri ot SU. izbora e tvoi no ne pravi ocenki za Universiteta po lipsata ti na pari



Sega sym v SU, no za6toto u4a ne6to koeto NBU ne moje da mi predloji

ZAMISLI SE



Тема Blagodarq mese4kaнови [re: Meceчka]  
АвторDennie (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 18:55



Az sym zavy6il v NBU , no sega sym priet Semejna terapiq kym FNPP v SU. Znam vsi4ko za NBU, kaji kolko i kakvi lekcii i znaniq ima v SU.

MERSI



Тема Re: Blagodarq mese4kaнови [re: Dennie]  
Автор Meceчka (hallucination)
Публикувано12.10.06 10:51



Здравей


В СУ има както и изключителни преподаватели, така и такива, които изобщо не заслужават да бъдат там. Някои са напълно в час с новостите в областта, в която преподават, докато други все още ни карат да учим постулатите на съветските психолози отпреди 20 години Хубавото е, че изискват от теб и искаш или не - научаваш много. Лошото също е това - защото покрай полезните неща, научаваш и много глупости. А най-основната слабост е липсата на достатъчно стажове и практики...но това ще го променим



Тема Re: otgovor na mese4ka(krisiнови [re: Meceчka]  
Авторdennie (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 18:19



Аз съм в СУ, но не към ФФ, а към ФНПП. За тях имам данни, че изобщо не водят лекции, а преподавателите били на принципа "това си го знаете, нали сте бакалаври". А колкото до стажа, то в тази област май няма много,много избор къде и при кого да бъдеш. Остава надеждата да продължиш в Торонто там сем. терапия, особенно работа със сем. интеракция е на високо ниво и знам, че е фабрика за терапевти.
Аз съм посещавал група към НБУ, която се занимава с фамилна терапия, ама не останх впечатлен.
МНОГО ти благодаря за обратната връзка, защото се чувствах като голям ексцентрик с избора ми на специалност.



Тема Re: Къде в София може да се учи "Семейна терапия"нови [re: kkk]  
АвторИнтepecнo (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 20:02



Дипломи имам. В мн.ч.

"Откъде" се пише заедно. Като висшист с хуманитарна специалност би трябвало да го знаеш. Важи и за правилното членуване.

Мнението ти НЕ ме убеждава в ползата от обучение в НБУ.

Накланяш везните НЕ в полза на НБу, защото правиш странни допускания за липса на пари при хора, които не познаваш. Пък и увъртането към темата за това как ти си бил имал пари, а пък другите - не, е смешно. Няма да ти говоря с числа за доходите си, но ти както си на заплатка в министерство, сумата, равна на месечния ми доход, накуп не си виждал. За годишния си доход деликатно мълча. (Е, ако взимаш подкупи, може и да ме биеш по доходи, ама тогава и Наказателният кодекс си казва думата.)

Пък и наблюдавам една странна агресивност в отговора ти.

Това ли ти дава образованието, за което мама и тати са ти платили?

Благодарение на теб мисля, че получих убедителен отговор на въпроса си. Целта ми беше само да получа информация, но вече имам и твърдо мнение по въпроса за НБУ. 10х




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.