Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 13.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо подарявате билетчето си?нови  
Автор kapincho (непознат)
Публикувано07.08.06 09:30



Извинявам се, че ще пусна тази тема в няколко клуба едноверменно. Мисля, че е важна.

Повечето от нас могат да кажат по нещо хубаво за градския транспорт. Толкова хубаво, че обикновено завършва с най-милата дума – „майката”.

Но не това е темата ми. Въпросът ми е към тези, които оставят използвания си билет на видно място в автобуса, тролея или трамвая, или го подават при слизане на някой от качващите се.
Защо го правите? Помагате на:

1. Пенсионерите – но те пътуват с карти.
2. Децата – те пътуват безплатно или с ученически карти.
3. Бедните клошари – тях почти не ги виждам в транспорта.
4. Малцинството – тази тема е по-широка и няма да се спирам на нея.

Какво остана – платежоспособните на ниво билетче хора.

Сега малко аритметика.

В София ежедневно се движат минимум 800 автобуса, тролейбуса и трамвая. При един курс (крайна до крайна спирка) на час, това са 800х20=16 000 курса на денонощие – 5 840 000 курса годишно.
Ако на всеки курс се оползотворява само по едно билетче втора употреба, това са 4 088 000 лв. Превърнете тези пари по свой вкус в автобуси, гориво или заплати.

Има и друга логика. „Те ме цакат и аз ги цакам”. Кого всъщност цакате?

Следващия път когато алтруизмът повдигне ръката ви да преотстъпите билетчето си, приемете това като своята малка вноска в следващото повишаване на неговата цена.



Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: kapincho]  
Автор)) (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 17:15



Ами аз го оставям само, когато съм се возила твърде кратко с него....щото не е спрведливо и за 1 спирка, и за 10 да се плаща същото..както и не е нормално да се возиш 2 спирки с едно превозни, и после 3-с друго и да платиш 2 билетчета, само заради липсата на пряк транспорт...



Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: kapincho]  
АвторShogi (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 11:23



Пич забрави и поддръжката на спирките (няма я много, но лека полека подменят навесите, нищо, че българските изроди ги изкъртват, защото вече не са от метал).

Аз пък искам да питам защо контрольорите не проверяват циганите, бил съм свидетел, а и са ми разказвали. Писна ми от това да съм дискриминиран в собствената си държава.



Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: Shogi]  
Автор kapincho (непознат)
Публикувано11.08.06 11:35



Много си прав и спирките и за циганите, но това е друга и много дълга тема. Точно тази сутрин като бях в таксито (закъснявах за работа) покрай нас мина кола шофирана от циганин в униформа на "Чистота". Шофьорът ме попита: "Господине, да сте виждали циганин в учебна кола, щото аз не съм?" Не бях се замислял, ама наистина не съм виждал. Странно!

Темата за билетчетата се разгоря и вече практически угасна в клуб 30-40 и 40-50, където я пуснах едновременно с тази тук. Тук много бавно палите. Ако ти е интересно, прегледай дискусията там. Май почти всичко е казано - и за и против.



Тема Re: Защо подарявате билетчето си? [re: kapincho]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано11.08.06 18:16



аз пък искам ти да ми обясниш колко пъти си поиска билетче от шофьора на маршрутката?!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: 747]  
Автор kapincho (непознат)
Публикувано11.08.06 19:27



Малко късно ти пали фитила 747. Темата е практически затворена поради изчерпване.

Все пак:

Вярваш, не вярваш, не се возя на маршрутки. Много отдавна се качих един път и ми дадоха билетче без да съм го иискал. Всъщност след първите ми 4 години на пълна зависимос от СКГТ прекарах 20 години ежедневно зад волана на кола (17 години моя и 3 служебна). От шест месеца съм пак клиент на СКГТ, но само по една трамвайна и една тролейбусна линия.

Контра въпросите, които могат да ми бъдат зададени са стотици. Отговарям им не, защото има смисъл (задаващите ги всъщност НЕ питат, те НАЗИДАВАТ),
Просто съм достатъчно възпитан да отговарям на хората, които съм очаквал да отговорят на мой въпрос.

Все пак, както казва един колега: "I am flexible, I am VERY flexible, but not THAT flexible". Sorry, че е на английски, но той не е българин.
Така, че мисля да престана да отговарям на НЕВЪПРОСИ.





Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: kapincho]  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано15.08.06 13:14



Мислиш като типичен наебан държавен чиновник. Що не включиш в сметката гоемите кинти от реклами в средствата на гр. транспорт, които фирмата получава? Значи хем трябва да си плащаме като за такси, хем да ни е неудобно, хем да ни облъчват реклами докато се качваме и се возим? Не си от умните про-държавни духачи, не можеш дори да лъжеш както трябва.



Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: kapincho]  
АвторRO (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 00:28



Аз когато ползвам билетче, а не карта, понякога го подарявам на някого като слизам и то поради една единствена причина - 70 стотинки е много скъпо за едно мое возене 2 спирки например - затова като се получи така 2ма човека да се возим с едно билетче, 70ст. се дели на 2 и излиза, че на човек се получават по 35ст.,,,нищо че сама съм платила 70те.



Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: RO]  
Автор alkor1 (новак)
Публикувано21.10.06 11:17



Мислиш като типичен наебан държавен чиновник. Що не включиш в сметката гоемите кинти от реклами в средствата на гр. транспорт, които фирмата получава? Значи хем трябва да си плащаме като за такси, хем да ни е неудобно, хем да ни облъчват реклами докато се качваме и се возим? Не си от умните про-държавни духачи, не можеш дори да лъжеш както трябва.


Взе ми думите ,по принцип съм чул че СКГТ печели главно от реклама която по незнайна причина ни я натрапват без да те питат -което е нарушаване на личната собственост -прав ли съм , а и плюс това всеки ден съм свидетел на невиждани блъсканици в 280 в пиковите часове - Е ЗНАЕШ ЛИ ПА КОГА ЩЕ ДУПЧА 70 ст ЗА ТАКЪВ ТРАНСПОРТ като го направят по всяко време на деня да има макс 20-30 човека прави тогава ще си дупча аре





Тема Re: Защо подарявате билетчето си?нови [re: kapincho]  
АвторBилka (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 14:31



Че билетчето е скъпо-скъпо е. Ама не е там работата. А в дълбоко вкоренената склонност на българина да прецака някого. Когато билетчето струваше 6 ст. пак имаше хора, дето не дупчеха. Е, може би не толкова масово, ама пак се пътуваше на "повишено внимание" или ги дупчеха лекичко, а после ги облизваха и готово. По този начин българинът се изживява като герой. Надхитрил е някого. Защото от оставянето на билетчето нищо не печели. Но остава дълбоката вътрешна удовлетвореност, че "им е показал къде зимуват раците". Ама на кого и защо-не е много ясно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.