Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: хм, много дрогинови [re: тec]  
Автор kapincho (непознат)
Публикувано09.08.06 15:52



Тес,
Сега като видях, че си написала 2 мг се сещам, че моите таблетки също са от 2, а не от 4мг. Иначе там четвъртинки, осминки и т.н. е вярно.
Аз след като го пих към 7 месеца, една седмица 4-5 пъти почти забравях да го взема. Реших, че мога да го спра. Първия ден всичко беше наред, но след това до края на седмицата симптомите на повишена тревожност (не непоносима) се увеличаваха. Моят психиатър каза след като чувствам дискомфорт, да започна пак да си го пия и да опитам да го спра след време. Категорично отрече да има физическо привикване. Аз малко се усъмних и се порових в нета. Къде с намеци, къде явно по сайтовете си пише, че не бива да се пие редовно повече от 4-6 седмици без изрично предписание от лекар. Дори намерих сайт на организация, която се бореше производителите ясно да пишат в описанието именно на ривотрила, че предизвиква пристрастеност.
Тогава се обърнах към форума за съвет и Джейн, първата, която ми отговори ме посъветва да го спирам бавно, като намалявам дозата, а не като прескачам приеми или изведнъж.
При мен сработи. Утре ще ми е 5-тата шестнайсетинка от 2мг през два дни (29-1-4-7-10) и нямам проблеми.

ОСНОВЕН СЪВЕТ - съветвай се с професионален психиатър. Ако не му вярваш, потърси алтернативно мнение от друг професионалист.

Според мен - ривотрилът не е лекарство, то е успокоително, което намалява/забавя чувствителността на някои рецептори в мозъка и по този начин намалява напрежението. Ако си само на ривотрил, значи той ще действа само докато го взимаш и проблемът ще се връща щом спреш.

Серопрамът, например с който се лекувам аз би трябвало дъ възстанови правилния баланс на серотонин в мозъка в продължение на около година докато мозъкът сам започне да го регулира и серопрамът се спира. Ривотрилът няма такова лечебно действие. Той само намалява/премахва "болката".

Не мога да кажа дали е опасно да продължаваш да пиеш ривотрил. Има хора, които пият с години (10-20) малки дози, примерно до 2мг. Не са умрели, но и не могат да спрат ривотрила.

Решението си е твое. Моето лично мнение е, че докато за кръвно налягане, диабет и др. някои хора започнат ли да пият лекарства това е до живот, то за психо лекарствата, ако е възможно трябва да се търси постигане на излекуване и спиране.



Тема Re: хм, много дрогинови [re: kapincho]  
АвторTec (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 20:55



Напълно съм съгласна с това, което пишеш. С тази разлика, че ми изписаха сероксат и ми действаше ужасно зле. Затова останах само на ривотрила , а сега се надявам да измисля нещо алтернативно или " природно" и да го спра



Тема Re: хм, много дрогинови [re: Tec]  
Автор kapincho (непознат)
Публикувано09.08.06 23:53



Тес,

Природното е комбинация от няколко неща:

Движение

Правилно хранене (не ме питай какво значи, не знам)

Срещи с приятни хора

Извършване на приятна физическа работа (например в градина)

Наличие на добра или поне поносима работа

Липса на изнервящи ситуации и колеги в работата

Наличие на семейство, ако си на съответната възраст и здрави връзки в това семейство

Наличие на достатъчно пари за обезпечаване на горните плюс развлечения (глезотийки)

и други.

Ако, обаче това си го имала, сега нямаше да пишеш/четеш в тази тема. Въпросът е при липса на по-голяма част от горните как да се справиш с последствията.

Съветът ми пак е СПЕЦИАЛИСТ. Особено за лекарствата. В никакъв случай на своя глава. За останалато - прибилжаване / симулиране на горните "природни" лекарства вероятно ще ти е нужна помощ от психотерапевт. Те помагат по-добре да разбереш причините и ако не всички, да премахнеш поне някои от тях. Справянето сам е много трудно. Опитай, но ако не успееш, не се отчайвай, това е нормалното. Просто потърси специалист.

А ривотрила го спри. Ако не друго, поне ще разбереш дали само той те крепи и ако е така пак го спри и потърси алтернативите. За по-сигурно го спирай с намаляване на дозата. Така ще минимизираш неприятните ефекти.

Стискам ти палци!



Тема Re: хм, много дрогинови [re: тec]  
Автор bistrence (винаги на кеф)
Публикувано10.08.06 09:58



Тес, искаш ли да споделиш с нас каква диагноза ти поставиха, за да ти изпишат тези медикаменти? Преди колко веме я поставиха? Опитвала ли си други начини за лечение? А искаш ли да опиташ?

Няма такова място "Далече"!


Тема Re: хм, много дрогинови [re: bistrence]  
Автортec (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 23:13



Диагнозата ми е паническо разстроиство. Психиатър ми я постави и тои ми изписа лекарствата. Започнах ги, но кактоказах останаь само на ривотрила.
Разбира се че искам да опитам други начини на лечение. За какви начини става въпрос и какво мога да предприема



Тема Re: хм, много дрогинови [re: тec]  
Авторпaниkaтa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 13:13



Хм, неприятно е да го кажа, но си направила Фатална грешка. Баш ривотрила не трябваше да пиеш.При него резултатът е по-бърз, наистина. Антидепресантите се пият по-дълго, но по-лесно се отказват. А и лекар с дълъг опит ми е споделял, че при пациенти пили ривотрил по-често има рецидиви.



Тема Re: хм, много дрогинови [re: тec]  
Автор bistrence (винаги на кеф)
Публикувано11.08.06 14:13



Можеш успоредно с медикаментозното лечение да започнеш психотерапия. След време ще усетиш сама, че си готова да спреш ривотрила, но го направи по системата, която ти описа капинчо - бвано и постепенно. По-нагоре в темата можеш да прочетеш какво може да направи за теб психотерапия. А ако нещо не ти е ясно, винаги можеш да питаш.
Осъзнавам, че ако си провинцията, намирането на психотерапевт ще бъде проблем. Но съм готова да съдействам с каквото мога. Ако си от София, бих могла да те насоча и да ти дам координати на добър терапевт.
Ако попиташ за психотерапия психиатъра си, най-вероятно той ще се опита да те разубеди. Не се поддавай!:) Човека просто си пази хляба. Но истината е, че лекарствата не решават проблема, а просто премахват симптомите му. Проблемът си остава вътре в теб.
Ако имаш въпроси - давай:)

Няма такова място "Далече"!


Тема Re: хм, много дрогинови [re: bistrence]  
АвторTec (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 16:20



Дш София съм . Интересувам се от психотерапия . Ще съм благодарна ако ми препоръчаш спциалист





Тема Re: хм, много дрогинови [re: Tec]  
Автор bistrence (винаги на кеф)
Публикувано11.08.06 16:31



Трябва да ми дадеш някакъв e-mail:)))

Няма такова място "Далече"!


Тема Re: хм, много дрогинови [re: bistrence]  
Автор пъpвokлacниk (непознат )
Публикувано11.08.06 16:36



А ти дали получи моята бележка, щото ми даде грешка. И аз ента жичка за лъжичка от когнитивна терапия






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.