Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: ИC]  
Автордaлия (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 16:58



Да и моето състояние не е за описване, чак се чудя възможно ли е всичко това и само на мен ли се случва.
на моменти дори си мисля дали с ривотрила не е по-лесно


.......и по- добре????



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: дaлия]  
АвторИC (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 08:48



Не се случва само с тебе.Като чета тук-много сме.Добре е с ривотрила,но се питам завинаги ли ще е така.Някои успяват,но явно аз не съм от тях.Ще продължавамс него защото иначе е кошмар.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: ИC]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 18:47



Миналата година ми откриха намалено захранване на дясната половина на мозъка и ми изписаха куп съдоразширяващи, а за успокоение - непознатия за мен тогава Ривотрил.
Изпих една опаковка по 0.5 и се чувствах добре.
Като си свърших "бурканчето" нямах време да ходя за рецепта и се наложи да го спра. Тогава имах невероятно много и сложна работа - та нервността и безсънието ми дойдоха добре.
Усетих при спирането на Ривотрила дискомфорт, но наблегнах на сладкото, фитнеса и повечко работа.
Сега ми предстои тежка и важна задача - нещо като изпитите от три следвания(тогава изобщо не ми трябваха лекарства, но натрупах стрес), но в един ден и сама реших да отново да започна с Ривотрил.
Вземам по половин от 0.5 вечер и понякога заспивам около 21.30.
От този форум и рубриката за Ривотрила научих много - за което благодаря!
Надявам се отново да изпия една опаковка и да мога да спра. Въпреки, че преди пиех освен вечер по половинка от 0.5 и сутрин по 1\4.
Сега не смея сутрин за да не ме успива(ставам в 5.40), но и не чувствам потребност.
Изписаха ми и още едно - за концентрация, но не съм убедена Пирамем ли беше - още не съм го почнала. Ще изчакам да наближи важната дата и десетина дни преди това ще го вземам. Лекарят ми каза, че освежава паметта и може да се пие сутрин, както и съвместно с Ривотрила. Сега от пишещите тук разбирам защо - Ривотрила "отрязва" чувствителността към емоции, но и води до забравяне. Явно другото е за елиминиране ефекта на забравянето.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Tя]  
АвторИC (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 08:58



Явно при всеки действието е различно.С половинка сутрин и цяла таблетка вечер не съм сънлива,напротив чувствам се бодра и тонизирана.А за забравянето-още не ми се случва,макар ,че от дълго време вземам ривотрил.Успех!



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kapincho]  
АвторVail (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 13:19



zdraveite,
Iskam da vi kaja 4e e neobhodimo predi vsi4ko da si namerite mnogo dobyk terapevt na koito da mu imate doverie.Za6toto 4estno kazano po va6ite dumi li4i 4e vsy6tnost ne e taka!
Rivotril kakto znaete ne e bezobidno lekarstvo i ne sa vi go izpisali tuko taka! Za da se spre Rivotril se minava pyrvo na pe-leki lekarstva i sled tova te se spirat po opredelena shema! Istinata e 4e nai-veroqtno 6te vi trqbva pone o6te polovin godina v nai-dobriq slu4ei za da se otyrvete ot vsi4ki tezi hap4eta!
Iskam da vi predupredq da ne gi spirate na svoq glava! Vqrvaite mi nqma da e priqtno use6taneto!



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Vail]  
АвторИC (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 14:02



Това е ценен съвет ,но как да го приложа!Лекарят ми смени ривотрила с уж по-лекия ксанакс,но резултатът беше ужасен.Все едно ,че не вземам нищо.Но като се опитвам да намаля ривотрила пак не се получава.Въобще омагьосан кръг.Това продължава с години.Какъв ти терапевт в провинцията,изборът е никакъв.Ако не тоя,другия.А нямам възможност да ходя при всяко оплакване до София.Явно ще си нося кръста.Отчаяна съм.Искам да съм нормален човек и да не разчитам на хапчетата.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: ИC]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 17:53



а с хапчетата нормален човек ли се чувстваш? важно е как се чувстваш



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: ИC]  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 22:22



Здравей, ИС
искам да ти кажа , че на третия ден след като лекаря ми предписа ривотрила
аз отидах и му целунах ръка. Това беше моето спасение от кошмарите. Явно организъмът ми има нужда от нещо, от какво не знам, но ривотрила ми го дава.
Намалям дозата до колкото организма ми подскаже, до кога, до когаго той ми каже. Дано съм прав





Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Mитaka]  
АвторИC (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 09:02



Да, с ривотрила се чувствам нормално.Тревожи ме обаче мисълта,че го постигам с хапчета.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: ИC]  
АвторKita (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 16:22



Верно е това, което пише Митака. Наистина с ривотрила се постига голям ефект. Важното е, след като се почувстваш по-добре, да започнеш да намаляваш дозата. Точно това правя сега аз. Получих един стрес и без него пък щях да полудея, започнах по едно вечер, сега намалявам по половин, с много усърдие, ще се опитам да намаля и още на половин доза, като разбира се ще се съветвам с невролога си. Просто трябва да се опитаме да свикнем организма си колкото може по-малко го товарим с това лекарство. Дано да успеем. Пожелавам на всички успех. Ще следя препоръките Ви, защото са много важни за мен. Благодаря Ви.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.