Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kita]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 12:06



При същите оплаквания и на мен ми го предписаха - лекар психиатър.Вземам го вече много дълго време и съм добре,но проблема е там,че не мога да спра ривотрила.Правих опити ,но без успех.Така че докато го вземаш ще е добре,но спирането е трудно.Вкакви дози го вземаш?



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Oля]  
Авторkita (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 13:47



Оля благодаря за отзивчивостта към мен. Вземам по една таблетка ривотрил само вечер, но все още не мога да почувствам облекчение, тъй като го пия от два дни. Наистина се страхувам, какво ще стане след това. Предполагам, че симптомите с времето може и да затихнат, но ще мога ли непрекъснато и с години да го вземам. Между другото предписаха ми и деанксит по една таблетка на ден. Страдам и от остеохондроза С4-5 прешлен. Това също ми създава големи проблеми, придружени с болки във връта и гърба. И погледнато реално двете комплексни заболявания на нервите и хондрозата ми причиняват ужасни болки и страдания. Моля Ви, да споделите с мен дали мога да направя консултация с някой виден специалист невролог в София или другаде, стига обаче да е наистина специалист и познавате ли такъв, за което предварително Ви благодаря.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kita]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 14:58



Съжалявам,но за невролог не мога да дам съвет.Не съм се сблъсквала с такъв проблем.Относно ривотрила-вземам от 0,5 мг половинка сутрин с един деанксит и цяла таблетка вечер.И така ....8 години.Исках да спра,но симптомите се появяват пак.Май съм осъдена да продължавам още.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: mihi112]  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 21:05



Явно много хора се нуждаем от Ривотрила. Аз го пия вече три месеца и ми помага , но имам чувството , че не лекува а просто трябва да имам непрекъснато някаква доза от това вещество в себе си. Чудя се дали някой изобщо го е спирал ........



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Mитaka]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 08:48



И аз съм на същото мнение.Пия го от години и едва ли ще го спра,но пък с него се чувствам добре.Притиснена съм ,че съм се пристрастила,обаче не виждам друг изход.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Mитaka]  
АвторKita (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 13:53



Може ли някой да ми обясни при какви случаи се взема ривотрила - при нервно заболяване, или при психично разстройство, защото доколкото знам, двете неща са различни. Не мога да си представя ако ще трябва да го вземам редовно, ами ако се пристрастя към него? Мисля, че след това оттървне няма и така цял живот. Доколкото съм чувала хора с емоционален характер и по чувствителни, по лесно нараними, изпадат в такова състояние, че да не могат без депресанти. А, това никак, ама никак не ми харесва, но съдбата си е съдба. Моля споделете нещо по този въпрос, как е при Вас.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Kita]  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 21:38



Аз лично го вземам по препоръка на невролог, след като почти година страдах от безсъние причинено от някакво необяснимо за мен безпокойство. Какви ли не сънотворни и успокоителни пробвах, но не помогнаха. 0,25 мг. Ривотрил вечер след втория прием ми върнаха спокойствието. Направо да не повярваш.
Опитвал съм се да прескоча някой ден , но безпокойството се връща . Питам се кой от кого е зависим, дали аз от Ривотрила или той от мен.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: Mитaka]  
Автордaлия (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 20:05



дали има начин да се справяме без ривотрила
аз успях да го спра, но сега се боря с разни кризички. може би докато организма ми се поизчисти и свикна..... дано е така



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: дaлия]  
АвторИC (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 12:14



Моля,сподели как се справи със спирането.По някаква схема ли и каква е тя?Вземам го почти девет години и ми се струва ,че е прекалено много.Искам да го спра,опитвах,но не успях.Може би по твоя начин да успея.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: ИC]  
Автордaлия (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 13:35



само ривотрил ли пиеш или и нещо друго. и как се чувстваш като го пиеш. аз докато го пиех се чувствах по-спокойна, но не пълноценна. страховете и проблемите продължавам да си ги нося...
пиех 1/3 rivotril от 2мг. бяха ми го изписали преди 2 1/2 год. започнах да го спирам постепенно, като намалявах от хапчето- 1/4, !/8 понякога опитвах да прескоча, но като видех 4е не тстава пак си вземах намалената доза и така после през ден по много малко и го спрях.
около 1 1/2 месец откакто не го пия. интересното е че сега се чувствам по- зле отколкото когато го спрях, затова си мисля че причината не е в него. Сега вземам валериан и се надявам да се справя с него.
интересно, но се оказа, че черния ми дроб е доста натоварен- дали има общо с ривотрила не знам, но си мисля че не е изключено.....






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.