Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: хм, много дрогинови [re: милe]  
Автормилe (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 17:16



мейл: maedchen_m@yahoo.de



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kapincho]  
Автор kapincho (как непознат,бе)
Публикувано26.12.06 18:01



Честита Коледа "колеги"!
Желая ви физическо здраве и психическо удовлетворение от себе си!

Както писах по-горе, последното парченце Ривотрил изпих на 18 август. Оттогава не съм се и сещал за него.
След три дни ще изпия и последното парченце Серопрам, след 14 месеца прием. През последните три месеца свалях по 0.5мг на месец от два до 0.5мг. От Нова година ще съм ЧИСТ. Всъщност, през последните два месеца продължавам да го пия само заради формалната програма на спиране, иначе не изпитвам никаква нужда от него.

Нямам рецидиви, нямам атаки, нямам клаустрофобия, нямам депресия. Чувствам се напълно нормален - радвам се, ядосвам се, мъчно ми е (починаха двама много близки за мен хора), но НЕ СЪМ БОЛЕН!

В семейството ми казват, че съм се променил много. Даже синът се шегува, като казва на майка си, че трябвало да ми спрят хапчетата, защото съм станал прекален непукист.

Това е.

ПП. Щях да забравя. Дори не ползвах метода Линден, макар че си го купих по интернет. Все отлагах, за да се отдам по-съсредоточено на него, докато осъзнах, че всъщност дори не ми се занимава с това. Методът според мен е добър. Не е панация, но е една от най-добрите компилации на наличните в момента немедикаментозни техники за справяне с подобни проблеми.



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kapincho]  
Автор678 (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 00:03



е, ти нали си се справил с медикаменти.... не коментирай нещо , което не си пробвал



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: 678]  
Автор kapincho (как непознат,бе)
Публикувано07.01.07 11:06



Първо ЧЕТИ, после ПИШИ - основно правило за предпазване от глупави изказвания.



Не съм се справил САМО с медикаменти. Такова чудо още не е измислено - пиеш хапчето и скачаш от кревата. Всичко, което опира до психика се третира с комбинация от много средства и резултат се получава САМО ако и пациентът (или клиентът, ако предпочиташ) има достатъчно интелигентност и воля да се справи с проблема. Ако не беше така, нямаше да има депресии и тям подобни - пиеш си хапчето и нямаш проблеми. Е, за да стигна до тези изводи, в продължение на 4-5 години съм изчел поне 2-3 хиляди страници по въпроса, от най-различни източници, лекувал съм се при двама психиатри медикаментозно и при двама психотерапевти, а по време на дискутирането на тази тема съм си говорил с поне 20 души страдащи от, или лекуващи това заболяване. Ти явно не си си направил/а труда даже да прочетеш темата.

Имам пълното право да коментирам Линден метода, защото съм прочел и изгледал на видео указанията за неговото прилагане. Това, което не съм направил са самите упражнения, тъй като практически вече нямам нужда от това, но на основата на всичко преживяно, прочетено и споделено, аз съм абсолютно убеден, че този метод помага и е добър. Най-малкото, защото той не е нищо уникално, а проста, но добре направена компилация от 80% от препоръчваните от всички останали методи упражнения, при това от човек който имал достатъчно опит на собствен гръб. Не съм казвал, че САМО той ще ИЗЛЕКУВА някого. Абе, разберете го веднъж за винаги, бе хора. НЯМА ПАНАЦЕЯ (за по-простичките като теб превеждам - универсално лекарство или метод), ЛЕКУВАЩА ПСИХИЧЕСКИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ!!! Има СЪВКУПНОСТ от методи и медикаменти, плюс психическите сили на конкретния пациент, които МОГАТ (не е задължително) да доведат до излекуване.

И не се заблуждавай, че това го пиша за теб. Не заслужаваш такова внимание.
Пиша го, както и цялата тема, за наистина страдащите, които имат нужда от добър съвет, а не от тъпи констатации.



Тема Re:Не бой се, това се лекува.нови [re: agrimonia]  
АвторPayable on death (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 22:27



Не бойте се, това се лекува. - 5 Godini tova se optvam da naprvq!

Лекува се с хапчета. - 58 medikamenta.Predstavete si koi to4no sum propusnala!?

Какво е нужно да се направи:
1.Намери добър невролог, и направо му заяви, че искаш да бъдете лекуван, а не да те занимава с "поддържащо" лечение. - Nevrolog,Otonevrolog,Psihoterapevt,Psihiatur ,Psiholog- vseki sus saotvetnoto le4enie- nepoddurja6to.???

2.Не се бави защото минат ли три месеца без да е стартирало адегватно медикаментозно лечение шансовете да се излекуваш напълно, за съжаление ще намаляват с всяка изминала седмица. - maksimum mesec sled puvite simptomi!?

3.Помоли близките си да те оставят на спокойствие. Изолирай се. Сам си пазарувай, сам си готви (хляба ограничен и месо два пъти в седмицата). -Bez da znam suvetite ti i eventualnata polza ot tqh go napravih nesuznatelno.Efekt =0????

Забрави кафе, алкохол и сладко. Не че ще ти навредят в случая, а като допълнение към изолацията от външният свят, причинителят на актуалният ти проблем. - ne gi upotrebqvam po princip!!!!!?

4.Ходи редовно на контролните прегледи, поискай пълни изследвания. - Nesuznatelno izpulneno do posledniq pregled !?

5.Задължително започни занимания с йога. Ако имаш възможност може да ползваш учител. -Zanimavam se s ioga ot godini i ne sum spirala!?

6.Три пъти на ден - билковият чай. Съставките - в един от предишните ми постинги. Не забравяй да поискаш да ти изпишат нужните витамини и минерали.
И четене, много четене, колкото по-вече, толкова по-добре.

Sustavkite na 4aq ne sa tvoite no be6e smeska ot izvesten bilkar.Mineralite i vitaminite si mi gi bqha izpisali.4eteneto mi be6e edinstvennoto koeto vsu6nost mojeh i mi ostava6e da pravq!?

Запомни едно, за да се отключи това заболяване, вина определено носи нещо от околният свят (простуда, преумора, травма, работа при силен шум и вибрации и т.н.), затова докато трае медикаментозната терапия плюс още три - четири месеца по възможност, смело го игнорирай.
Opitvah se . Obi4am i haresvam jivota si!?

Все едно, че никога не си го познавал.
Naloji mi se da go opznaq,no polojih vsi4ki usiliq da go zabravq.Uvi -TO mi napomnq6e za sebe si ejeminutno!?

Нервните клетки на твоят мозък ще ти се отблагодарят за този жест.
Останалото остави на въстановителните и регенеративни способности на организма..
До ДЕН ДНеШеН Не СА ГО НАПРАВИЛИ!!! Нито те ,нито мозъкът ми!?
за организма мисляче няма нужда да казвам в какво състояние е след 58 медикамента!?





Тема Re:Не бой се, това се лекува.нови [re: Payable on death]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 12:03



Не намри ли поне едно нещо, което да има ефект



Тема Xanaxнови [re: kapincho]  
АвторXanax (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 05:33



Topic-starter of the rights, this acknowledgement there is here is this sites -


<a href="http://wwww.mlanet.org/am/photo/albums/edit/index.html">Xanax</a>
http://www.mlanet.org/am/photo/albums/edit/index.html
Thanks!



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kapincho]  
АвторVail (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 12:47



Neznaete dori kolko dobre Vi razbiram 6to se otnasq do depresiqta! Ot men da znaete,4e nqma nepostijimi ne6ta! Za edna godina se opoznah tolkova mnogo( no rano ili kysno 4ovek pak razbira 4e vsy6tnost ne se poznava) i otkrih tolkova mnogo ne6ta za jivota! A bqh ne prosto v depresiq...ne...bqh v strahova nevroza! I imah 4uvstvoto 4e ne moga da kontroliram sebe si,mislite si, pyk kamo li ne6to drugo! Na nai-golemiq si vrag ne pojelavam da izpada v tova systoqnenie, v koeto sym bila az!
No neka da mina na temata za rivotrila! Za men tova e dosta silno lekarstvo,vypreki 4e sym go vzemala v kombinaciq s o6te 3 podobni:)))! Estestveno, toi se spira po sy6tiq na4in kato vsi4ki drugi podobni lekarstva....mnogo bavno! Moqt syvet e da minete na ne6to po-slabo-edin vid da go zamestite i sled tova da sprete postepenno drugoto lekarstvo! Az pone taka napravih,no da Vi kaja 4estno,kakvoto i drugo da vzemete 6te Vi se naloji da go piete pone godina predi da go sprete!



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: kapincho]  
АвторPИO (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 16:01



Преди три месеца успях да спра ривотрила,но се наложи да започна отново.Спирах го постепенно ,но на третия месец без него стана ужасно-започнах да вдигам кръвно,получих главоболие,сърцебиене и много други неприятни усещания.Сега пак съм на хапче и половина от 0.5 мг и всичко е наред,но се питам така ли ще продължавам и завинаги ли.Привикване ли е това?



Тема Re: ПР и Ривотрил - спираненови [re: PИO]  
АвторИrлиka (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 00:05



След началото на тази година, незнайно по какви причини (вероятно преумора и психическо натоварване в офиса), започнах да вдигам кръвното налягане, да усещам тревога и безсъние, да нервнича, което не ми е съвсем присъщо. Обърнах се към личния лекар за съвет и той ми предписа Ривотрил от 0,5 мг по половин таблета сутрин и вечер. Нямах никаква представа какви са тези хапченца, докато не започнах да ги пия. Първите 3-4 дни не усещах нищо друго, освен спокойствие и желание за сън (даже на третия ден не издържах и се прибрах у дома, спах час и половина и отново отидох на работа). Пих ги, докато свърши опоковката. Повече няма да ги взема никога, макар че, според лекаря, трябва ди ги вземам поне три месеца. Свършиха, спрях ги и толкоз. Иска ми се да споделя с вас това, което реално забелязах, след като приемах Ривотрил някъде около две седмици... Всички събития, които ми се случваха, чувствах като далечно ехо от минал (едва ли не) живот. Нещо, което е било вчера, усещах като случило се преди много дни, даже губех представа колко. Не можех да се ориентирам, кога съм се виждала с някого, (изглеждаше ми твърде отдавна) и на няколко пъти изпадах в конфузни ситуации... Улавях се, че забравям... даже имена на артисти, певци или каквото и да е, за които винаги съм имала ясна представа и знания... Стигнах сама до извода, че е от хапчетата. Повече не ги взех. Вярно, трудно заспивам и сега, но поне съм на себе си. Ако някой иска съвет, то моят е да не посягате към тези хапчета. Преборете се сами. "Човек винаги може повече!"




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.