Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема Какво е скрито зад тези модели на поведение при...нови  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано07.04.06 15:22



Така...за първи път влизам в раздел Психология и е адски интересно. Имам един въпрос, касаещ скрития смисъл (ако има такъв) на определени модели на поведение при мъжете.

Наблюдавам един 21-годишен субект.

1. Като отива да тоалетна в общественото място, където се срещаме, той използва писуарите при наличието на десетина свободни тоалетни кабинки, където човек спокойно може да се изпикае в уединение, без да бъде притесняван от никой. Какво означава това? Някой има ли идея? Знам, че по принцип това го правят стотици мъже, но ще ви кажа как си го обяснявам аз. Според мен пикането в писуар е своебразно разкриване на интимни части (защото като си свалиш гащите или поне ги смъкнеш, задникът ти гледа към зоната, през която минават всички) в помещение, в което влизат само мъже. Освен това писуарите са нещо като място за изложба на пишки, защото няма как да не погледнеш, ако до теб има някой. То всъщност не е ли това скритата цел изобщо?

2. Същият субект има склонност несъзнателно да си кръстосва краката типично по женски. Ако се усети, че някой от присъстващите го гледа подозрително, веднага си променя позата. Сега се сещам за един случай, когато пак си беше кръстосъл краката и в следващия момент се заговори, че някой си бил гей. Моменталически въпросният субект като попарен си откръстоса краката.

3. Трети модел на поведение пак при нашия приятел. Съзнателно или не, обича да си прокарва пръсти през косата отзад на тила. И не само на тила - през цялата коса, но най-вече на тила. Не го прави еднократно и бързо, а примерно може да продължи и до 3-4 минутно галене. Това не е ли отново типично женска привичка?

Най-вероятно вече ви е станало ясно, че се чудя дали този човек има би-сексуални тенденции. Какво е вашето мнение?



Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение пр [re: oneandonly]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано07.04.06 17:09



ами, питай го


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: 747]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано07.04.06 17:18



Не, не, абсурд! Не мога и да си помисля да го питам. Заобиколени сме от много хора, самите ние не сме достатъчно близки по между си и трябва да се действа много деликатно и стъпка по стъпка. Ако му го изтърся просто ей така, отговорът естествено, че ще бъде отрицателен и ще се изложа като за световно.

Добре, на теб какво ти е мнението на базата на това, което съм написал?



Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: oneandonly]  
Авторorи (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 20:24



Не знам за него, но мога да кажа за теб. Ако продължаваш така да анализираш всеки негов несъзнателен жест, ще мога да заключа, че ти си склонен към маниакалност и параноя. Не забравяй, че това какъв ни се представя светът не зависи от света сам по себе си, а от нагласи, представи, гещалти, които по склонност и насоченост отнасяме към т.нар. факти, поведенчески актове и др. Т.е. гледай на света екзистенциално - огледай първо собствената си интерпретативна призма и тогава съди (за) другите.



Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: oneandonly]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано07.04.06 21:16



ами, аз мнение така не си съставям...
интересно ми е, обаче, каква е причината да се интересуваш толкова?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: 747]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано07.04.06 21:42



Не е ли ясно каква е причината да се интересувам толкова? Влюбен съм. От една година съм влюбен като гъз. Наблюдавам и улавям всяко движение. Анализирам, задавам си въпроси.

А собствената ми интерпретативна призма е ясно каква е.

Колкото до въпроса за вманиачеността - любовта не е ли вид вманиаченост?



Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: oneandonly]  
Авторorи (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 21:49



Това е интересно... Ти си влюбен в мъж? Надявам се не се шегуваш, нали? Ако - не, тогава поне аз те разбрах. Няма какво да добавя повече!



Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: oneandonly]  
АвторKinetica (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 22:19



Едва ли можем да кажем със сигурност дали обекта на твоя интерес е гей или не, по това описание.

Ти, разбира се, би могъл да опиташ да се сприятелиш с него и след време да разбереш дали е склонен към интимна връзка с мъж. Поемаш риск той да не е и да останеш наранен, но същото го има и при хетеросекслуалните.

Имах приятел гей на когото се случваше понякога страшно много да си падне по някои хетеросексуален...но естествено да не получи взаимност. Струваше ми се, че тези мъже бяха поласкани да бъдат обект на такъв интерес и обожание, но само дотам. Той обаче водеше много активен социален живот, общуваше с много хора както наживо, така и по Интернет и по този начин не успяваше да затъне в депресия заради несподелени чувства с някого.



Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: oneandonly]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано08.04.06 00:17



и по каква причина, пък, трябва да е ясно - тука кой ли не пита за какво ли не - сигурно само рецепти за готвене не са били разисквани, но това - подозирам - е само защото още никой не се е сетил...
иначе - единственото нещо, което се сещам, че може да направиш, е да му разкриеш чувствата си, ама не истерично... и пак може да не стане нищо, но пък има някаква вероятност и да стане, иначе вероятността клони към нула - ако той потиска хомосексуалността си, едва ли ще тръгне да ти се разкрива той... а дори и да предположим, че и той има някакъв интерес към тебе, едва ли веднага ще ти каже - та, нали - както казах - потиска хомосексуалността си, ако я има...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Какво е скрито зад тези модели на поведение прнови [re: oneandonly]  
Автор Meceчka (TsukinoTamashii)
Публикувано08.04.06 11:11



значи съзнателно или подсъзнателно искаш той да е хомо- или бисексуален...и заради това ти желание, възприемаш всичко, което би подкрепило тази теза преувеличено - просто защото много силно ти се иска да бъде така...нищо от това, което каза не е сигурна предпоставка за хомосексуализъм - изваждането на пениса на показ може да е израз на комплекс за непълноценност и стремеж да се докаже именно мъжествеността, кръстосването на краката - вид защитна реакция, израз на несигурност и страх от сексуални контакти, галенето на косата - ами явно не е получавал и не получава достатъчно ласки и по този начин си ги доставя сам...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.