Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема трупането на самочуствие и самомнениенови  
Автор knig (непознат)
Публикувано05.03.06 19:25



няма ли човек самочуствие празен ли е? ясно е ,че то е като щит на личността ,нещо като отбрана за пред хората
самата дума е измислена с цел да се наложи един вид иерархия в обществото и нещата ,които трупат самочуствието са тези ,към които всеки се стреми спорад същността си
защо повечето хора постигат нещо не заради себе си, а да покажат на другите ,че могат и са повече от тях .излиза , че дълго време са живяли заради другите??

"В моята цивилизация този,който се различава от мен,не ме ограбва,а ме обогатява"


Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: knig]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 21:05



Самочуствието се постига като победиш .
Колкото повече хора побеждаваш и унижаваш толкова ти е по-голямо самочувствието.Слугите около теб са в постоянна депресия, а на тебе постоянно ти е голямо самочувствието.

Ако нямаше хора с голямо самочувствие, нямаше да има и депресирани.




Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: elf]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 21:32



Не, не, това, което ти казваш е трупане на самочуствие на чужд гръб.

Аз мисля, че най-депресирани са тея дето трупат самочуствие на чужд гръб и си мислят, че като го трупат на чужд, ще им стане много по-гот. Друг път!


Може да им стане, но понеже не е истинско, не им е всъщност гот, хваща ги яд, депресират се отново, пак трупат на чужд, пак нищо и така. До безкрай. Познавам едно момиченче дето краде. Краде готинки работи да има самочудствие, ма нали е на чужд гръп. НЕ се получава, за малко е не става. Верно, депресира ме като ми открадна червилото, но дреме ми на хвърчилото.





Ясно е че без самочуствие няма самоувереност и т.н. Личността страда.

Има друг вид самочуствие. Това е самочуствието, че си способен. Когато си способен да вършиш полезни и хубави неща.



Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: me]  
Автор knig (непознат)
Публикувано06.03.06 08:17



това пак е самомнението,да знае,че е постигнал нещо и това го крепи,не може ли да не мисли и да не се сравнява с другите?

"В моята цивилизация този,който се различава от мен,не ме ограбва,а ме обогатява"


Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: knig]  
Автор Fry (минаващ)
Публикувано06.03.06 12:40



Хмммм... малко сравнение с другите е здравословно. Защото примерно може да гледаш своите личностни качества и да си казваш - голям съм. Ама другите може да постигат по-големи практически успехи, и да трябва да се мобилизираш.
Зависи, аз съм на принципа на условната толерантност - имам си ясни граници - кои са ми приятели. Оттам нататък съм толерантен с всички, до момента в който не докажат че са идиоти/злобари...



Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: Fry]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 12:54



ама по принцип думичката самочувствие е пропита с злоба

Все трябва да се сравнянаме с другите , и да ги побеждаваме.

Колкото аз съм по-добре, а другите са по-зле и са по-прости толкоз ми е по-големо самочувствието


много се кефа като лъжа глупаци или им давам съвети, с които те ще постигнат по-малко от мен



Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: elf]  
Автор knig (непознат)
Публикувано06.03.06 13:02



това не е ли подигравка с хората и форма на егоизъм

"В моята цивилизация този,който се различава от мен,не ме ограбва,а ме обогатява"


Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: knig]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 13:05



А има ли самочувствие без ЕГО-изъм?



Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: elf]  
Автор knig (непознат)
Публикувано06.03.06 13:27



кадето е егото там е и азът,значи си прав!!!


"В моята цивилизация този,който се различава от мен,не ме ограбва,а ме обогатява"


Тема Re: трупането на самочуствие и самомнениенови [re: elf]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано06.03.06 15:19



“Ако нямаше хора с голямо самочувствие, нямаше да има и депресирани.”

Всеки си отговаря за собственото самочувствие. Никой не е длъжен да се поставя по-долу от останалите за да може те да се чувстват по-добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.