Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема хомеопатиянови  
Авторfeya (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 16:55



Моля за савет
Вазможно ли е да се лекува маниекална депресия чрез хомеопатични "препарати"без да се пият антидепресанти



Тема Re: хомеопатиянови [re: feya]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано13.01.06 08:38



Не ти го препоръчвам. Депресията, по-скоро е хронично заболяване. Предотвратяването на последващ депресивен период налага продължителен медикаментозен прием, ролята на психотерапията също е от значение. Хомеопатичното лечение не е подходящо. Лично аз бих избрала друг план за лекуване. Но хомеопатията силно изменя своето влияние при различните личности, така, че мнението ми съвсем не е категорично.



Тема Re: хомеопатиянови [re: Scheewa]  
Авторфeя (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 13:32



Да така е съгласна съм с теб,но аз се лекувах по "традиционните" начиникато пиех Seroxat близо 2 години без прекъсване,след това го прекъснах за 9 месеца(много бавно и плавно,защото желаех второ дете)-получих ,рецидив и отново го пих 1 годинаПочувствах се добре и отново направих опит да го спра..........главоболието ,което се появи беше неописуемо-стисках зъби 1 месец и психиатъра ме посаветва отново да го пия.Отново го започнах и го пих 1месецСлед савет с хомеопат започнах да се лекувам и благодарение на него успях да се откъсна от зависимоста на този медикамент-без никакво главоболие до този момент,но както се казва "НИЩО НЕ СТАВА ТОЛКОВА ЛЕСНО НА ТОЗИ СВЯТ" и отново съм в задънена улица...............Появиха се същите натрапливи мисли и страхът , които го имах преди да започна лечението си с Seroxat.Вчера бях на психиатър и той ми препоръча да пия Cipralex-но не знам какво да правя.........???Да влизам ли пак в тази спирала на антидепресантите.......???????
Моля за съвет-ако някой има мнение по въпроса



Тема Re: хомеопатиянови [re: фeя]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано13.01.06 20:22



Ами лично аз бих препоръчала Nortriptyline hydrochloride, но лечението продължава до 9 месеца. Подходящ е при пациенти с хронично-рецидивиращ ход на депресията.

*Абсолютно несъгласна съм да предприемаш каквито и да било действия, след прочитането на моя пост. Препоръчвам да не даваш много ухо и на другите, лекуващи от разстояние, като мен, защото все пак аз не съм твоя психиатър и съвсем не знам историята на болестта.


Успех!



Тема Re: хомеопатиянови [re: фeя]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 01:41



мила,като те четох те почувствах много близка. защото имах подобни на твоите проблеми. дълго време се влачих с антидепресанти без успех. от скоро пробвах хомеопатията и не съжалявам. опитай и ти, не допускай отново да се тровиш с химия. не съм чула досега за излекуван пациент с антидепресанти. те само замазват положението временно, но никога не лекуват. пожелавам ти зздраве и ти сстискам палци да оздравееш.



Тема Re: хомеопатиянови [re: mia]  
Авторфeя (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 14:34



Благодаря и на двете Ви(scheewa i mia)за съвета,който ми давате.Така или инъче,вече съм започнала с хомеопатичното лечение и ще го продължа .Искренно се надявам да се подобря по-скоро,че вече............уф.........не се издържаПритеснявам се само ,че вече мина 1 година от хомеопатичното ми лечение,а за сега завиден резултат няма-...........питам се дали не съм попаднала на точния ХОМЕОПАТ.........???



Тема Re: хомеопатия [re: фeя]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 15:09



za6to ne proveri6 vav forum homeopatia. tam moje6 da si izbere6 dobar homeopat. ako iska6, pi6i mi na adres: vesel_praznik@abv.bg



Тема Re: хомеопатиянови [re: feya]  
АвторEvelia (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 21:33



Az mnogo vreme pieh razli4ni homeopati4ni i bilkovi i kakvo li ne i nqma6e nikakva polza.I e obqsnimo,za6toto te ne mogat da nabavqt serotonina koito lipsva v mozaka.taka stignah do antidepersantite i blagodarqnie na tqh uspqh otnovo da opitam ot svobodata i udovolstvieto na jivota.Sega samo sajalvam,4e ne gi zapo4nah po-rano,a izgubih 6 godini ot jivata si v zabludata ,4e 6te se izlekuvam. No vse pak opitai,za da ne sajalqva6 posle pak,4e ne si opitala iot homeopatiqta!



Тема Re: хомеопатиянови [re: Evelia]  
Автор agrimonia (непознат)
Публикувано17.01.06 13:12



Мислите ли, че с хомеопатия може успешно да се излекува паническо разстройство и фобии? Бихте ли ми препоръчали хомеопат?



Тема Re: хомеопатиянови [re: agrimonia]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано17.01.06 17:48



Въпроса е ти какво мислиш. Хомеопатия без предварителна положителна нагласа не действа.
До сега с какво си се лекувала?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.