Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Развитие на непукизъмнови  
Автор Vocoder (непознат)
Публикувано24.10.05 22:38



Провокиран съм от някои неща, които гледам напоследък по телевизиите да пусна този постинг. Още повече, че въпросът е психологически и той отдавна ме вълнува.
Интересува ме, има ли някакъв начин, по който силно чувствителните, притеснителните и крайно емоционалните нараними хора могат да развият у себе си чувството за непукизъм? В личен план, много пъти ми се е случвало да страдам заради факта, че еди си кой не е харесал някоя моя постъпка. Неговото/нейното недоволство или гняв веднага рефлектира върху мен и настроението ми. Чувствам умора и нежелание за нищо (може и да имам някакъв комплекс, знам ли?)
Ето например и Елена и Миро от Биг Брадър. Не знам дали не преиграват, но ако всичко, което показват е истина, то те също са ужасно емоционални и чувствителни хора.
А колко над тези неща е Иван Славков (Батето). Каквото и да се случи, неговата усмивка не слиза от лицето му! Ако ще и трета световна война да стане имам усещането, че ще е все така весел. Как ли го постига? Дали това е неговата природа или той е работил върху себе си, за да развие непукизма си.
Има ли някакво средство, с което човек може поне по-малко да се влияе от това колко лоши неща за него е наговорил еди си кой и той да каже: "Не ми пука изобщо". Е, аз го казвам, ама само го казвам, а всъщност ефекта е никакъв.
Въобще, какво казва науката психология по въпроса за непукизма.



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: Vocoder]  
Автор alteza ()
Публикувано24.10.05 23:10



Може.
Аз съм настоящето на своето минало,и пак само аз ще бъда бъдеще на настоящето,т.е. на себе си.Тогава трябва ли да допускам друг да бъде част от нещо мое,когато той не е съществувал за мен...

Timor fecit deos.
Miserere nobis,Domine!


Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: Vocoder]  
Автор bLaf (непознат )
Публикувано25.10.05 23:12



Мноо ясно че може!

При разрив на шаблните, при които ти е пукало супер много и настройка в/у нов шаблон, подсъзнанието ти вече ще знае как да действа.
Например, ако не ти пука малко за околното мнение в дадена ситуация, направи само веднъж това, което би направил ако ти пукаше малко.

И тъй като "пукизмът" произлиза от чувството за страх оставя много дълбоки емоционални следи в нервната ни система.

По принцип, дадени качества могат да се научат, могат и да са "вродени" в човек(все пак те най-вероятно отново са научени(опционално може да има ДНК предпоставка за определени качества), просто средата, в която е израстнал го е научила на тях автоматично).
Ако като малък си си повтарял/са ти повтаряли че си некадърник да речем;
или майка ти постоянно ти е натяквала неща от типа "кво ше си помислят другите хора?", тогава винаги някои дето не е доволен от твоя постъпка ше те накара да си спомниш подсъзнателно за своите не-толкова правилни според другите дела(вкл. роднини и др. хора, за които ти е подсъзнателно вградено да ти пука) и по този начин да се чувстваш гадно.
А, ако като малък си бил отгледан като богато дете, на което всичко му е било под носа; винаги като си правел нещо лошо/неприятно на другите и си получавал дори награда за това от родителите си, то много ясно, че ще бъдеш отгледан като непукист.
Непукизмът е свързан и с още едно друго качество - студенокръвие.



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: bLaf]  
Автор alteza ()
Публикувано25.10.05 23:19



Ако като малък си си повтарял/са ти повтаряли че си некадърник да речем;
или майка ти постоянно ти е натяквала неща от типа "кво ше си помислят другите хора?", тогава винаги някои дето не е доволен от твоя постъпка ше те накара да си спомниш подсъзнателно за своите не-толкова правилни според другите дела(вкл. роднини и др. хора, за които ти е подсъзнателно вградено да ти пука) и по този начин да се чувстваш гадно.
А, ако като малък си бил отгледан като богато дете, на което всичко му е било под носа; винаги като си правел нещо лошо/неприятно на другите и си получавал дори награда за това от родителите си, то много ясно, че ще бъдеш отгледан като непукист.
Непукизмът е свързан и с още едно друго качество - студенокръвие.

Не винаги е така!

Timor fecit deos.
Miserere nobis,Domine!


Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: bLaf]  
Авторalteza-минaвaм caмo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 23:23



Ако като малък си си повтарял/са ти повтаряли че си некадърник да речем;
или майка ти постоянно ти е натяквала неща от типа "кво ше си помислят другите хора?", тогава винаги някои дето не е доволен от твоя постъпка ше те накара да си спомниш подсъзнателно за своите не-толкова правилни според другите дела(вкл. роднини и др. хора, за които ти е подсъзнателно вградено да ти пука) и по този начин да се чувстваш гадно.

А, ако като малък си бил отгледан като богато дете, на което всичко му е било под носа; винаги като си правел нещо лошо/неприятно на другите и си получавал дори награда за това от родителите си, то много ясно, че ще бъдеш отгледан като непукист.
Непукизмът е свързан и с още едно друго качество - студенокръвие.

Не винаги е така!



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: alteza-минaвaм caмo]  
Автор bLaf (непознат )
Публикувано25.10.05 23:26



Съгласен съм, че не винаги е така, но в 75% от случаите е така.

Останалото зависи от зодии, знаци, ала бала...
но всяко качество, чувство, емоция може да се научи.



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: bLaf]  
Авторalteza-минaвaм caмo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 06:34



всяко качество, чувство, емоция може да се научи-абсолютно!Един човек да мисли като мен.Сега да видим колко не мислят по този начин...



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: alteza-минaвaм caмo]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано31.10.05 17:20



аз не мисля така...:) не може 4увствата да ги търси6 в главата...:) маика ми цял живот гледа много цветя и по всякакъв на4ин се опитва6е да ме трогне с някои поувяхнало цвете дето съм забравила да полея....е...не успя сега имам свое семество и малко цветя...:)) и ми коства големи усилия да ги запазя живи/ просто ги забравям/ любов не се възпитава...мога да възпитам децата си на 4естност, на трудолюбие, на дисциплина,но не мога да ги накарам да ме оби4ат ако сърцата им за мен са слепи...:)за тастие не е така..:)) и си мисля 4е ако хората не са 4ак толкова притеснени за самите себе си не биха били и толкова големи непокизи....това ка4ество според мен е пропорционално и наи-ве4е провокирано от егоизма,а виж егоизма подлежи на възпитание....:)



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: Strange_Woman]  
Авторalteza-минaвaм caмo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 00:00



Чувствата спрямо някой или нещо тръгват от нагласата,която сме си създади спрямо него (в главата)Реакциите ни също се основават на тази нагласа.
Пример
Обичаш някого-приятел например,просто като приятел,без значение кой от какъв пол е.Нагласата ти спрямо него е положителна.Той в един момент ти извъртява адски гаден номер-неговото поведение предизвиква твоето.Твоята реакция не се основава на чувства,а на трезва мисъл-чакай бе...Оттам нагласата ти спрямо него се преобръща,в повечето случай до крайност.Въпросът с децата разбира се е друг,но и там се тръгва от същото.Ние мислим и чувстваме с мозъка си,гласът на сърцето и мисълта на сърцето са в поезията...Не че не я обичам.



Тема Re: Развитие на непукизъмнови [re: alteza-минaвaм caмo]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано01.11.05 11:00



znam 4e tova e vyzmojno i mnogo po-lesno ot kolkoto da 4uvstva6 s syrceto si, no se nadqvam 4e horata sys syrca se uveli4avat....:)...ina4e - tejko ni....6te razdavame prisydi kato bani4ar bani4ki....neznam tova za kogo e dobro....naistina se nadqvam pove4eto da jiveem kato v romanite....:),...za6toto sym sigurna 4e e vyzmojno...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.