Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 28.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Рекордите на Гинес"нови  
АвторHинa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 08:45



Тия дни по Канал 1 върви тази поредица. Гледах две-три серии и недоумението ми вече прерастна в изумление. Но не заради самите рекорди, а заради пълното им безсмислие.

Покриване с незнам си колко килограма пчели. Лягане сред незнам си колко на брой кобри. Нокти - и на ръцете, и на краката - дълги по двайсетина сантиметра, от които клетата женица едва ходеше, а и нищо не можеше да похване като човек. Дупки в ушите; гълтане на разни предмети; нож в главата... Да не продължавам, тъй като вие без съмнение сте наясно за какво става дума.

Моля ви обаче да ми кажете мнението си на психолози: нормални ли са тези хора? Или по-точно доколко са ненормални?
Комплекси ли някакви избиват по този начин? Жаждата им да станат "известни" патологична ли е, или те просто са тъпи и си мислят, че така придобиват особена ценност; че се отделят, издигат над тълпата...

И още един вече ОГРОМЕН въпрос:
Книгата на Гинес е най-продаваната в света - половин милиард екземпляри или май бяха повече. Е, как си обяснявате този интерес към подобни самоиздевателства? Нима във всичките тия хора, които са купили книгата, също има нещо нездраво, патологично?

И въобще какво става, за Бога?!



Тема Re: "Рекордите на Гинес"нови [re: Hинa]  
АвторElf (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 10:34



това е книга за мазохисти



Тема Re: "Рекордите на Гинес"нови [re: Hинa]  
Автор eзepo (Мелюзина)
Публикувано15.07.05 19:25



Глупости!Защо така снобски подхождаш, какво значи нормален човек и смислени рекорди според теб? Спортните съзтезания по бягане, разни скокове и щанги по какво се различават от тях?
Рекордите са показател за неограничеността на човешките възможности, повечето от тези хора имат специфични физически и/или психически дадености и просто ги показват, други постигат това благодарение на волята си. На цирк ходила ли си?Там няма ли подобни хора?
Какви патологии, какви телета под вола...
Проблемът май е при теб, м, щом възприемаш нещата по такъв начин Релакс!

Небо над озером кружит и служит лучам заходящего солнца


Тема Re: "Рекордите на Гинес"нови [re: eзepo]  
Авторelf (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 19:43



абе правят се на малоумни с тия рекорди

СЛОЖЕТЕ ЕДИН ЖЕЛЕЗЕН КУБ,печете го,варете го,слагаите го при змии,и го разголваите, трошете го и какъв е извода

ЖЕЛЕЗНИЯТ КУБ ПОБЕДИ ВСИЧКИ ГЛУПАЦИ КОИТО ЖЕЛАЯТ ДА ПОСТАВЯТ РЕКОРД В КНИГИТЕ НА ГИНЕС

"Проблемът май е при теб, м, щом възприемаш нещата по такъв начин Релакс!"

ехо как ще релаксира човек като му завират прът в задника с тези рекорди?



Тема Re: "Рекордите на Гинес"нови [re: eзepo]  
АвторHинa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 20:04



"Снобски подход", казваш. Добре, но какъв е твоят, щом правиш сравнение между бягането, скоковете, щангите и пускането на нокти по двайсет сантиметра, например. Я си помисли. Ама не, ти не искаш да мислиш, а да се заяждаш. Което означава, че човекът с проблемите си ти. Не знам обаче дали релакса ще те оправи



Тема Хе, хе,нови [re: Hинa]  
Автор eзepo (Мелюзина)
Публикувано15.07.05 21:12



хич не се заяждам а за пускането на такива нокти се иска голяма упоритост и непукизъм - я помисли колко хора, които реагират като теб е преодолял човечеца
Между другото в живота е точно така - на пръв поглед глупави, незначителни и безмислени неща дават тласък или основа на хората...

Небо над озером кружит и служит лучам заходящего солнца


Тема Re: Хе, хе,нови [re: eзepo]  
Автор456 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 23:43



Този рекорд ме навява на мисълта "да живееш,за да си поддържаш ноктите".Много смислен живот!...Мисля,че има много по-смислени начини да даваш тласък или основа на хората...



Тема Re: Хе, хе,нови [re: 456]  
Автор eзepo (Мелюзина)
Публикувано19.07.05 18:45



Не знам. На мен, току-що, студеният душ ми даде много положителен тласък, колкото и безсмислено да изглежда

Небо над озером кружит и служит лучам заходящего солнца


Тема Re: Е, хайде стига с това "Хе, хе,"нови [re: eзepo]  
АвторHинa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 19:49



В студения душ има ГОЛЯМ смисъл - той е полезен, приятен, ободряващ... и т.н.
Очевидно е, че представите ти за смислено и безсмислено са крайно объркани, ако въобще може да се говори за представи.

Много се надявам, че НЕ СИ психолог - тоест, че професионално нямаш абсолютно нищо общо с тази изключително сериозна и важна наука. Да, кажи ми - успокой ме! - че си попаднала в клуба случайно.



Тема Хе, хе,нови [re: Hинa]  
Авторeзepo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 20:34



имам НЕЩО общо, ама не точно с този вид психология- сериозната и важната, а с една друга често пееща цигански песни и ухилена до ушите, ама няма да ти отговарям повече да се успокоиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.