Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 28.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Психастенен Характернови  
АвторHero Of THe Day (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 13:57



Какво е това чудо и има ли измъкване от него.Да предложите нещо? Обясниха ми но малко не ми е ясно. От това , което знам не е нещо , с което можеш да се хвалиш.



Тема Re: Психастенен Характернови [re: Hero Of THe Day]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано24.05.05 16:31



Идва от:
"Психастения - слабост на нервната система, изразяваща се предимно в психическо безсилие, недостатъчна виталност и инициативност, намалена издръжливост и способност за себеутвърждаване, склонност към депресивни преживявания. Тясно свързано с психастенията е понятието: неврастения, отнасящо се до соматичните прояви на тази слабост."



Тема Re: Психастенен Характернови [re: holi_day]  
АвторHero Of The Day (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 18:57



За това нещо - психастенията има ли ефективно лечение



Тема Re: Психостениянови [re: Hero Of The Day]  
Авторholi_day (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:17



Лекува се доста успешно.
Лекарствата са скъпи, но пък са с протоколи към Здравната каса.
Съществуват и натурални хранителни добавки с успокоително и антистресово действие.
Препоръчва се автотренинг и релакс.

Необходим ти е специалист-психиатър, какъвто аз не съм, който да подходи съобразно конкретната специфика.

В началото на миналия век, когато за болестта се знаело съвсем малко и медицината, фармакологията, химията и пр. далеч не са били на това ниво, на което са днес, писателят Чуковский с това заболяване е продължавал да пише книга след книга...

Успех!



Тема Re: Психостениянови [re: holi_day]  
Автор Cathy (непознат)
Публикувано25.05.05 10:58



Интересно ми е как се разграничава това от депресията например? Има ли условие да си бил в това състояние цял живот или - щом казваш болест - е възможно да се придобие в пубертета или по-късно?
Много оплетено го казах.
Вродено или придобито състояние?



Тема Re: Психостениянови [re: Cathy]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано25.05.05 13:49



Психастенията е форма на невроза, която се развива под влияние на психотравмираща ситуация, на фона на тревожно мнителен характер.
Болестта обединява понятията: болезнено съмнение, безплодни мъдрувания, боязън и натрапчиви представи.
Характерно за психастеника е отсъствието на решимост, волева активност, липса на увереност и внимание.
Психическите функции на болния не са разстроени, особено в процеси, отнасящи се до отвлеченото и въображемото, но когато се стигне до действия отнасящи се до конкретната реалност...
"Благодарение" на загуба чувството за реалност, възникват постоянни колебания, съмнения, безплодни и безкрайни "зацикляния" по едни и същи въпроси.
Нещо като мисловна дъвка..............
Психастеникът като правило е нетърпелив, често е хипохондричен и като правило се страхува от психически заболявания.



Тема Re: Психостениянови [re: kem.kem.]  
Автор Cathy (непознат)
Публикувано25.05.05 16:51



Мерси



Тема Re: Психостениянови [re: kem.kem.]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.05.05 22:47



Добър превод.
Особено в частта за дъвката.






Тема Re: Психостениянови [re: holi_day]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано28.05.05 10:35



А знаеш ли аз какво виждам - виждам, че kem.kem. не просто си прекарва времето в този клуб. Виждам, че той говори по същество и наистина е полезен.

Не мисля, че това е клуб за художествено творчество, нито пък че психопатологията позволява свободни интерпретации и това е причината да смятам, че тук, поставен по този начин, въпроса за плагиатството няма място.

Дори kem.kem. да беше копирал текста, без да има никакво разбиране за нещата, това пак щеше да е в плюс за този, който поставя темата, а и за повечето четящи. За мен няма значение, дали той е ползвал посочения от теб текс за база на своя пост, но знаеш ли, смея да твърдя, че той може да коментира текста във всеки негов пункт - колко от нас могат да го направят... И точно заради това, ценя присъствието му тук.

'Ако мечтаеш грамотно, можеш да станеш и Бог.'


Тема Re: Психостениянови [re: diwa_orhideq]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано28.05.05 11:24



чак пък...


Мъжете знаем защо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.