Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема партньор за самоуб.....  
Авторizhod (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 12:11



Който също мисли да си слага край на живота, да ми остави e-maila или ICQ-то си и ще се свържа с него. Тук не ми се коментира тази тема!



Тема Re:нови [re: izhod]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано15.04.05 17:30







Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано15.04.05 18:25



Е браво.



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Автор ddc (непознат )
Публикувано26.04.05 14:56



elena_3@mail.bg , shte 4akam da pishesh



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Автордpyr изxoд (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 22:36



дай ти координати



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Автор _WEHRMACHT_ (ПСИХИАТРИЯ)
Публикувано27.04.05 01:05



Mdaaa,mnogo si praktichen-anonimnostta predi vsichko-samo, che chiq?



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Авторsvetliobg (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 15:28



svetliobg@abv.bg
nadiavam se da pi6e6



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: _WEHRMACHT_]  
Авторgf (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 11:39



bonov_a@mail.bg



Тема ае вие хора луди ли сте БЕ АААА !?нови [re: svetliobg]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано21.02.07 02:44



ехэе колко самоубийци имало... ае вие хора луди ли сте БЕ АААА !?



Тема Re: ае вие хора луди ли сте БЕ АААА !?нови [re: Hani_G]  
Автор icedevil (baron fon)
Публикувано21.02.07 10:28



ЗА СЕФТЕ РАЗБИРАМ ЧЕ ИМАЛО НАИСТИНА МНОГО БОЛНИ ХОРИЦА В БЪЛГАРИЯ
БАСИ МАМАТА,НЕ ГО ВЯРВАХ.АБЕ ХОРА Я СЕ СТЕГНЕТЕ АКО НЕ СТЕ НАВЪРШИЛИ 30 ГОДИНИ Е НОРМАЛНО ЧАТ ПАТ ДА ИЗПАДАТЕ В ДЕПРЕСИЯ,ЖИВЕЙТЕ ДЕН ЗА ДЕН.Я СЕ ЗАПИЛЕЙТЕ НЯКЪДЕ ИЗ ПЛАНИНАТА ДА ВИДИТЕ КАК ЩЕ ВИ ОЛЕКНЕ.
МНОГО ХОРА ВИ ОБИЧАТ,НО НЕ ГО ПОКАЗВАТ.МНОГО ХОРА ВИ ХАРЕСВАТ,НО НЕ ГО КАЗВАТ.АЗ СЪМ ЕДИН ОТ ТЯХ.





Тема пич браво яко мнение :) харесва минови [re: icedevil]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано21.02.07 17:20



браво



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Автор Fry ()
Публикувано23.02.07 01:04



Може да се навия, но не веднага - първо трябва да се убедя че наистина това е най-доброто. Някакси ми е жал да пропилея живота. Въпреки че не са ми идеални картите... може би това пък прави нещата интересни... Пък и е хубаво, харесва ми - с правилното отношение нещата са толкова хубави.
Мисля си - дори и да не съм щастлив, все пак с някакви таланти ще мога да направя някому добро. Все ще мога да помогна някому, може би дори да имам деца и на тях да предам потенциала си (положителния такъв), да им дам може би някакъв шанс, и така да съм свършил нещо хубаво. А може и да се лъжа, не знам... може да са смешни колкото надежди имам в момента.
Маил-а ми е hgetjhe@yahoo.com



Тема да бе да...нови [re: Fry]  
Автор Hani_G (минаващ)
Публикувано23.02.07 01:15



аре са и ти ли ще се самоубиваш !? :)



Тема това е страх от смърттанови [re: izhod]  
Авторcтpaxyвaм ce чe нямa дa ro нaп (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 10:13



в основата на най-гадния егоизъм седи страхът от смъртта,...хубав начин си избрал да преодоляваш този си страх.,,,,а теб как те преодоляват околните ти...дори и да е бъзик,това пак си ти

ха-ха-ха.естествено всеки се
страхува от смъртта си,но ако го превърнеш в лубов към някои,или в работохолизъм..пък и в края на краищата щом имаш интернет не си толкова зле ...хи-хи-хи



Тема Re: това е страх от смърттанови [re: cтpaxyвaм ce чe нямa]  
Авторвepнo (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 00:36




яко откачалки има тука! Да живота понякога става наистина непоносим и труден, засипват ни всякакви неща, но и тяхното време свършва стига човек да дочака бурята да мине и да грейне онова топлото Слънце! Търението е ключа, а и преди да се родят са били мъртви , сега им се паднало да поживеят, а те бързат пак да се върнат към небитието! Слабост ли е това, или какво, всеки разполага с огромна вътрешна сила и трябва само да я отключи, са тя е Любов преди всичко, не позволявайте, обстоятелствата, или хората да ви внушат, че сте слаби! Не сте!



Тема Re: това е страх от смърттанови [re: вepнo]  
Авторвepнo (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 00:39



Да се допълня аз...
И не си мислете, че на мен живота ми е по-розов, тъкмо напротив, но няма да се оплаквам сега , чакам си по-добри времена, те неизменно ще дойдат, само ще ви кажа, че не ни се дава нищо което неможем да понесем, но никой неможе да ви отнеме свободната воля, но все пак не се давайте без бой!





Тема лесно е да се каже ....нови [re: вepнo]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано25.02.07 01:46



.



Тема Re: лесно е да се каже ....нови [re: Hani_G]  
Авторвepнo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 00:31



стига ЕГАТИвизъм! Край! Лесно да се каже да, но "в началото бе словото", трябва и да се ВЯРВА! Я се замисли хубавичко, до какво хубаво са те докарали депресиите? Мене до нищо, или по-точно до нещо - дъното, от което трудно излязох, и ми помогна единствено вярата във вътрешните ми сили, които всеки носи у себе си, въпреки, че често ги приспиваме! Дават ми се постоянно нови и нови изпитания, но с вява, силата ми се увеличава и ги преодолявам, знаете какво става с уморените коне...инак...Да, имаше моменти, в които се предавах, връщах се в застоя, казвах и вярвах, че "не мога...", давах си време за размисъл, апатия,отчаяние, живеех пасивно, до момента, в който реша , че отново разполагам с достатъчно сили да изтупам праха от себе си и да продължа напред, ВЪПРЕКИ ВСИЧКо, и наистина е лесно да се каже, незнам дали звуча като човек, на когото всичко му е наред, но вярвай ми не е така- тъкмо напротив. Знам обаче, че искам да изляза победител от този живот, иначе може да ме смачка..винаги има такива периоди, не се предавайте! Поне се замислете, над една чужда от вашата гледна точка..
Всичко ще се оправи!



Тема ами ако ....нови [re: вepнo]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано26.02.07 01:15



ами ако не може да се оправи ако нямаш опция exit, ако всичко е загубено, това което си искал не си успял да направиш тогава какво? ако имаш само проблеми и нищо друго !? ако нямаш приятели, пари, нищо, нищо !?



Тема Re: ами ако ....нови [re: Hani_G]  
Автор icedevil (baron fon)
Публикувано26.02.07 15:20



Е КАКЪВ ЩЕ Е ТОЯ ЧОВЕ ДЕТО ТОЛКОВА НЕЩА ДА НЯМА.
ЕДВА ЛИ ИМА ТАКЪВ ЧОВЕК.
ПОНЕ ПРИЯТЕЛИ МОЖЕ ДА ИМА.
ТЕ НЕ СЕ КУПУВАТ.ПЕЧЕЛЯТ СЕ .
АКО ЧОВЕК ИМА ПРИЯТЕЛ С КОЙТО ДА СПОДЕЛИ НЕВОЛИТЕ СИ
ПО-ЛЕСНО ЩЕ ГИ ПРЕЖИВЯВА.
НЕ НЕПРАЗНО Е КАЗАНО ''СПОДЕЛЕНА БОЛКА,ПОЛОВИН БОЛКА''
СПОДЕЛЯЙТЕ БЕ ХОРА , СПОДЕЛЯЙТЕ!!



Тема na tebe kato vichko ti e naredнови [re: icedevil]  
Автор_O.O_ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 20:58



nikoga nqma da mojesh da razberesh nqkoi za koito veche nqma smisal jivota



Тема Re: да бе да...нови [re: Hani_G]  
Автор Fry ()
Публикувано27.02.07 00:16



не точно...



Тема Re: ами ако ....нови [re: Hani_G]  
Авторвepнo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 05:35



Ами значи в една такава ситуация на човек му се дава да остане сам със себе си, да се научи САМ да си бъде приятел, да се запита, кое точно и какво точно в поведението му го е довело до това положение, да бъде крайно честен със себе си и пред себе си да признае грешките си, да губим не е нищо друго освен да се научим как да победим следващия път, просто трябва да разбереш "защо си загубил, и така ще научиш как да победиш следващия път, а току виж си станал и по-силен. И да ситуацията ми е позната, освен всички тези неща които си изброил ,за капак и човека когото обичах ме предаде, което тогава ми подейства много травмиращо и ужасно ме болеше , но ми мина. Сега вече знам какво искам, и не толерирам илюзиите, нещата бива и следва да са истински. Приятели, любими , всички. В някой момент ни боли за дадени хора, но след време разбираме, че те не са били истински, не са били за нас. А което, трябва ще се отсява, нали ме разбираш. А и ще се научиш да отсяваш качествените приятели, но всичко с времето си, сега се погрижи за себе си, това е част от пътя ти и покава, че се учиш и развиваш, и трябва да се опиташ да погледнеш на нещата от по-различен ъгъл, сега ще ти е трудно да ме разбереш, но след време ще ти е ясно за какво говоря. Просто бъди докрай честен със себе си, помисли добре, кое най-много те е ранило, а след това какво наистина искаш от живота, и запомни- всичко зависи от теб, дали ще проимаш нещата които искаш, иска се усилие, но си заслужава и вярвай ми, живота е честен джентълмен, не е ощетил никого, ни с цент, или вдигай летвата и вярвай повече в себе си, обичай се и се цени ! Не си мисли, че си единствения изпадал в трудна ситуация и си помисли и благодари за хубавите неща около себе си, знам че ги има, гледай повече за тях! А такива времена много има и занапред ще има, винаги идват да ни калят и научат на нещо, просто необходима част от пътя, твоята лична приказка! Позволи и да продължи, допиши я!





Тема Re: партньор за убиййствонови [re: izhod]  
Авторyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 22:21



а не искаш ли някой да ти превие врата с удоволствие ,а ...поне достави това удоволствие на някой...смелчага

ако искаш ще го направя за теб,но ще те убия няколко пъти



Тема Re: партньор за убиййствонови [re: yбиeц]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 01:45



аз искам! можеш да ме убиваш колкото пъти искаш, даже и един път ми стига.



абе сериозно, я кажете, как бихте ми препоръчали да се самоубия? от доста време се чудя как ще стане най-добре и най-ефективно. трябва ми сигурен начин, щото ако не успея от първия път, може после да се разколебая.



Тема Има някой, който ви обича...нови [re: izhod]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано06.03.07 09:44



... и държи на Вас !



Редактирано от cтpaннa птицa на 06.03.07 09:50.



Тема Айде да ви видя...нови [re: icedevil]  
АвторCrazy Hors (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:39



дали няма да се засмеете?





Виждам ВИ Ей!

А на тези, които все пак не се засмеят ще кажа:

Спокойно - вие не сте центъра на света!



Тема Re: na tebe kato vichko ti e naredнови [re: _O.O_]  
АвторДa бe (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:41



Така си мислиш ти, просто съм свикнал с тая мисъл! даже вече съм я забравил!



Тема Re: партньор за убиййствонови [re: caмoyбиeц]  
АвторCъвeтниk (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:43



Батенце, задаваш любимия ми въпрос!

Ама сериозно ли си го рещил или искаш това да е вик за помощ! Щото ако си го решил, да ти кажа че такъв НЯМА!

А да се метнеш от 12ия етаж може да оцелееш.. така че стискай зъби като мене.





Тема Re: партньор за убиййствонови [re: Cъвeтниk]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 23:51



Съвсем сериозно съм го решил. И моля те не ми казвай, че няма хубав начин, щото съвсем ще полудея


Знам че ТРЯБВА да го направя.

Идеята ти за 12ия етаж ми допада - вижда ми се доста сигурно. Малко ми е гадно като си представя как ще изглеждам след падането, ма нали няма да съм жив, така че все тая. А ако оцелея ще е наистина голям провал!
За всеки случай мисля да се презастраховам като добавя още няколко етажа.



Тема Re: партньор за убиййствонови [re: caмoyбиeц]  
АвторCъвeтниk (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 00:45



Ами тогава внимавай с просторите, ненормалник!





Тема Re: партньор за убиййствонови [re: Cъвeтниk]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 01:02



Не бой се!


Ще бъда много внимателен и дано не се изложа!



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: cтpaннa птицa]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 01:03



Ами като толкоз ни обича и държи на нас, да дойде да ни застреля - да не се мъчим!





Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано08.03.07 09:46



Любовта изключва всяко насилие !





Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: cтpaннa птицa]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 09:49



Жалко. Май не ми остава друго освен да скокна от 12ия етаж, както ме посъветва един доброжелател.





Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано08.03.07 09:59



По-добре недей, моля те !



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Авторh (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 01:08



Ostavat ti i drugi ,no na teb taka ti e naj-lesno, zashtoto ne isaksh da se borish



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: h]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 05:07



Ти си мислиш, че е лесно. Лесно е на теб - да ме обвиняваш. Борих се дълги години - безуспешно. По-рано виждах смисъл, но вече ми омръзна да се боря напразно. Да гледам, как всичко се разрушава. За мен всичко свърши.



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано13.03.07 11:17




Радвам се, че си тук !



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Авторнxrrф (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 03:42



никой не те съди споко, имаш обаче такова чувство, защото го имаш у себе си, самоусъждаш се дълбоко в себе си, но не го осъзнаваш...човек ,който смята да се самоубие, просто го прави, а не пише по форуми ,и защо ли е партньора..не, ти търсиш някой да те разбере, да те подкрепи, да те усети..ужасно е, че се усещаш в безисходица, но вярвай ми на никого не му е лисно, и няма как инак да се развиваме, но си струва и да се живее..заради редица, прекрасни неща които ги има около нас, но трябва само да ги видим..близко, чак под носа ни..Бог е навсякъде, стига да можем да го видим..помисли си и над това, ти си хубав човек, разкажи ни за себе си, не за конкретните житейски битки ,защото е лично и може би няма да искаш да говориш, но разкажи ни някои неща за теб като човек, може би си просто в депрсия и си уморен и имаш нужда от почивка ? :)
мисля, че , донякъде помага, когато говорим за болката си Борих се дълги години - безуспешно. По-рано виждах смисъл, но вече ми омръзна да се боря напразно. Да гледам, как всичко се разрушава. За мен всичко свърши.
Не е. За теб тепърва започва. За каквото и да се бориш, имай търпение и знай, че неудачите могат само да те калят, да те изпитат, и не бива да позволяваш камъчетата да преобърнат колата. Вдигни се на крака и продължавай напред смело. Ще видиш, че като си упорит и не позволяваш несгодите да те сломят, ще се пребориш за това което ти се бориш в твоята борба , на твоя ти живот, а "борба" е тежка дума, приеми го като изпитание, като пътуване и му се наслаждавай, защото най-красивите неща, се постигат най-трудно и си заслужава ,времето и усилията.





Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: нxrrф]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 22:37



Драги мой, не търся никой да ме разбира или подкрепя. използвах тази тема, в която някой си е търсил партньор за самоубийство - според мен това си е чиста глупост - и толкова.
исках практически съвет как да го направя, но за сега получих само един смислен отговор. не знам дали ще го приложа.
Да се боря ми е омръзнало. Да разказвам за себе си не желая. направил съм достатъчно неща през живота си, постигнал съм много успехи, помогнал съм на доста хора. не смятам живота си за напразен и безсмислен. но повече изпитания не ми трябват. това е.



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Авторeтxтe (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 03:43



е да де. почивка имаш нужда, но защо трябва чак да умираш...почини сиа ..ти си знаеш..практически съвети ала бала--има хиляди прости начини ..въпроса е че ..не си струва, но ти си знаеш, никой няма право да те съди ,освен Бог..и все пак излез от това умопомрачение..



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: eтxтe]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 18:26



е как пък не спряхте да обиждате...
И после се чудим защо хората слагат край на живота си. ми то при такова отношение какво друго остава?


човек ви пита простичко как да го направи, а вие почвате да му развивате разни теории и да му обяснявате колко бил смахнат, умопомрачен и не знам си какво, колко бил хубав животът, кой го обичал и кой не... ами като не знаете какво да отговорите на конкретния въпрос или не искате, казвате "не знам", "не мога" или "не искам да отговоря". Толкова ли е сложно?



Тема Re: Абе, лигльо...нови [re: caмoyбиeц]  
Автор Tиx_yжac ()
Публикувано18.03.07 19:20



Гледам, че от доста време се превземаш тука. И се държиш просташки с хората, които изпитват някакво съчувствие към теб и се опитват да ти кажат нещо добро.

Конкретният ти въпрос бил да ти препоръчаме "подходящ" начин за самоубийство. Хайде де

Ти да не си малоумен, та да не можеш да си избереш начина сам? Ма това твоето е като някакъв бездарен водевил бе, човече!

П.П. Аз никога няма да посъветвам когото и да било, нито даже и теб, да сложи край на живота си. Но ако е решил непременно да се самоубие и не мога да го разколебая, бих му препоръчала да скочи от някъде - ама от МНОГО високо. И така, поне накрая да разбере какво е полет, та макар и надолу, надолу, надолу...



Тема Ooo, кфо стаа бе...нови [re: icedevil]  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано18.03.07 20:51



... мърсол?



Та кога, викаш, ще се самоубиеш? Аре по-бързо бе плужек! Стига си се обяснявал! Поне веднъж прояви решителност в психастеничното си животуване.



Тема Re: ами ако ....нови [re: Hani_G]  
Автор a|iaS (Force)
Публикувано21.03.07 15:04



Е, има и още по-лоши обстоятелства





May the Force be with you!

Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: нxrrф]  
Авторlench (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 19:09



Аз само да питам? Това усещане спохождало ли ти е ? Или изложението е професионален жаргон?
Щото е много лесно да се кажат две - три фрази като стегни се , усмихни се , има изход и т.н . Фрази!!!

А когато просто си живял , борил си се р минал си и през хубавото и лошото и вече няма нищо ново под слънцето. .... Да ще дойде пак хубаво ,но знаеш , че след него е лошо....... Тогава какво ? Къде е стимулът?
Да въпрос на умора ! ще си вземеш седмица почивка ..... и ще оздравееш за една седмица ли ? Глупости! Няма значение..... Няма д се самоубивам . Имам прекалено развито чувство за дълг пред хората за които отговарям..... И само толкова.
А Господ ....... да той е насреща . Това е добре! Поне едно добро....



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: lench]  
Автортaн (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 16:54



Lench, абсолютно си прав/а. Едно трезво мнение да прочета тук.



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 03:09



u4a psihologiq, imam nelek jivot i iskam da pomogna kato priqtel na vseki . znam 4e ne wqrwate , no opitaite, dawam po6ta no molq ne se 6eguwaite- mn ot nas gre6at za6toto prosto ne mislqt za sebe si
ps: pi6ete na bolka_az@abv.bg, sega idwa wakanciq i nqmam pc- tam kydeto otiwam no polse sym na razpolojenie!!!



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:38



незнам как ще ти прозвучи , но ми се плачи за теб(но не защото ще си отидеш , а защото няма начин после да се видим). знам как боли от безчувствието след като те обрули живота, намери ме...защото аз те търсех , но се уморих, НО ЗНАМ И ЧЕ ТЕ ИМА...защо ми отнемаш себе си...защо променяш писаното много преди мен и теб да те има?!има неща който незнаем!!!

пс: почувства ли нещо ?!



Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: lench]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:47



блестящо нечовешко (не егоцентрично), поздрявявам те не за трезвеността, а за това че дори в момент на афект ще си силен човек, защото не живееш само за себе си...!



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Авторcaмooбит (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:24



Хелооо
Даже и това НЕ е ИЗХОД.... ти знаеш. Егати глезотията.
Даже и това ли не можеш да направиш сам?!



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмooбит]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 04:05



9@dublin.ie



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: 9]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 18:27



ako nqkoi iska da spodeli, neka da mi pi6e, 6te se radwam bolka_az@abv.bg



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 03:52



Защо си давате адреса, ще вземат да Ви пишат разни болни хора и да Ви товарят с безумните си мисли... Освен ако нямате за цел да проучвате самоубийците...



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 11:42



знам, чесно казано мн ме е страх кой 6те ми пи6е и за какво , но знам че има хора който са сами и аз имам (6те придобия познание) да им помогна да не бъдат тъжни като са сами със себе си, аз бях така и само мн силни характери сами могат да излязат от това полужение. умират добрите хора, който по природа са по слаби, закона на силата и безчувствието е завладял всички, аз не мога да променя хода на нещата, но ако помогна на един 6те съм помогнала едно истински ценно същество да е тук и с нас, и утре......малко сме за да не се пазим взаимно, в една песен се казва че никога до сега 4овек не е бил толкова напред в развитието си и толкова сам

; просто съм неегоиска и против този закон на джунглата...но мн мн ме е страх и мен, защото знам с какво се захващам, ако има хора който са със необходимите знания нека и те да ми пи6ат 6те имам нужда от помощ...ВСИЧКИ ЗА ЕДИН И ЕДИН ЗА ВСИЧКИ!- каква утопия, но си е моя



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 04:44



Имате много интересни възгледи за този проблем. Похвално е, че сте готова да помагате на такива нещастници, на които никой не обръща внимание.
Но не Ви ли е хрумвало, че самоубийството при тези добри и слаби хора би могло да отразява някакъв вид естествен подбор, при който те са се оказали негодни? Ако те не са способни да живеят в този враждебен свят и им е трудно да понасят нещастието си, дали с грижите си да ги запазим тук не ги обричаме да страдат още повече?



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 13:46



Абсолютно сте прав,аз имам същата позиция (като част от животинския свят, но не и като човек)

Но КАКВО ОТ ТОВА?! (това е въпросът) Вие сте реалист, с правилна теза, но това би ли замръзило хуманността Ви?! Това , че сте реалистично-теоретично "правилен" прави ли ви "прав" за болката и живота като разглеждан общ проблем при напълно субективни гледни точки и разглеждани обекти ( човека, не като част от животинския свят, а като част от хуманистичкия социум). Как да си позволя, макар и да симпатизирам на реализма Ви, липсата на "нюанси и тонове" в оценката ми, като осъзнавам себе си като прашинка, Вас като две (нищо лично). Ревизията на ценности и приоритети, възгледи и обобщения е задължителна при такова статистическо отклонение от възможността да сме прави обективно.

Казано с други думи, смятам се съм твърде "миниатюрна" в знанията и разбиранията си, за да ги приема без да ги ревизирам до последно, затова и аксиомата на живота "времето ще покаже, ...опитът също" са надеждата в младостта ми...Това е и отговорът ми съотнесен към Вас.

пс: благодаря за изнесената издържана позиция

...още млада и *******

...



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 22:40



един разказ в моя помощ...много е взаймстван от друг форум, но моля да не ми се сърдят...това имах предвид в предния постинг...


В едно село живеел много беден старец, но даже кралете му завиждали, защото имал прекрасен бял кон. Кралете му предлагали невиждани суми за коня, но старецът винаги казвал, че конят за него не е кон, а личност и не може да го продаде....Веднъж старецът видял, че конят го няма и всички жители на селото му казали:
-Ти си един нещастен стар глупак, ние винаги сме знаели, че конят ще избяга в един момент. Да беше го продал и сега щеше да имаш купища пари.
-Не отивайте толкова далеч-отговорил старецът-просто кажете, че конят го няма на мястото му. Това е фактът. Дали това е нещастие или благословия, кой знае, това вече е разсъждение. А кой знае какво ще последва.
Хората се смеели на стареца, те знаели, че той не е съвсем в ума си.
Но след 15 дена конят се върнал и довел със себе си още 10 също толкова красиви коня.
-Старецът беше прав-започнали да говорят хората, това наистина не е било нещастие, а благословия.
-Не отивайте толкова далеч-пак отговорил старецът-фактът е, че конят се върна и доведе още 10 коня със себе си. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Това е просто фрагмент. Вие прочетохте само една дума в изречението, как може по нея да съдите за цялата книга.
Този път хората не обсъждали, но в себе си решили, че старецът не е прав-11 прекрасни коня, нима това не е благодат.
След една седмица синът на стареца, който започнал да обяздва конете, паднал и си счупил и двата крака.
Хората отново започнали да говорят:
-Прав беше старецът. Това не беше благословия, а нещастие.
-Вие сте пълни с разсъждения. От къде знаете това благословия ли е или нещастие. Кажете просто, че синът ми си счупи краката.
Това са фактите. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Животът ни се дава на парченца, повече не ни е дадено да знаем.
След няколко седмици страната започнала война и всички момчета от селото били взети войници. Цялото село плачело, защото знаело, че повечето от тях няма да се върнат. Синът обаче останал при баща си, защото бил инвалид. Хората отново отишли при бащата и казали:
-Ти пак беше прав, старче. Твоят син със сигурност ще остане жив, а за нашите не знаем. Твоето беше благословия.
Старецът отвърнал:
-Вие продължавате да съдите. Факт е само, че моят син е останал в къщи. Само абсолютът знае дали това е благословия или нещастие...

Докато съдите, вие не растете и не се развивате. Разсъждението означава застинало състояние на ума. Умът обича да разсъждава, защото развитието е рисковано и неуютно. В действителност пътешествието никога не свършва, завършва една част от пътешествието и започва друга. Животът е просто един безкраен път...



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 04:00



Чудесно разказче, пресъздаващо колективната мъдрост. Не мога да не се съглася с правотата му. А моето беше по-скоро излагане на разни лични мисли, родили се по пътя ми към самоубийството.
И все пак... понеже сме хора, освен да наблюдаваме фактите, е добре да ги съпоставяме, да търсим връзките между тях. Иначе би било прекалено просто и... скучно. Не знам колко беден е бил старецът от Вашия разказ, но със сигурност е бил много беден на емоции, да не кажа осакатен.
От друга страна умуването над подобни въпроси може да се окаже доста "полезно". Ето, аз от много време мисля за тези неща и това е единствената причина, че още не съм турил край на живота си.





Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 22:01



аз съм последния човек, който ще каже че , нещата в 90% от случайте имат смисъл...че е лесно ...Фройд казва : "Целта на живота е смъртта", аз казвам "И без това ще се мре, защо да се пререждаме?!"

пс: ако има някой който не е искал да се ражда нека знае че не е живял в реалния свят....
пс':caмoyбиeц, харесват ми нощните ти постинги, но не са здравословни, аз ги отказах



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 21:42



Това, че целта на живота е смъртта е казано много векове преди Фройд, пък то си е и самата истина, откъдето и да го погледнеш. За пререждането хубаво го казваш, ама тия, дето не сме се прередили в живота, защо да не го направим поне в смъртта?

пс: повярвай ми, нощните ми постинги са много по-здравословни и безопасни от суицидните ми мисли.



пс': не се безпокой, нощните ми постинги ще изчезнат от само себе си, когато постигна "целта" си



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 23:34



.............."пс': не се безпокой, нощните ми постинги ще изчезнат от само себе си, когато постигна "целта" си".....................
да прави6 хубав секс , а не да се рови6 във форуми

. да хубаво е да има любим човек с теб вечер



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 23:42



Под "целта" имах предвид онова, дето го бил казал Фройд


Пък от секс, колкото и да е хубав, обикновено не се умира, така че не ми го препоръчвай. Както и любим човек - щото едва ли ще се съгласи да ми помогне в осъществяването на "целта"



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторscorpio_girl (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 10:40



ясно ми е какви си ги лафиш...решение: Промени "целта"

?
аз ...не си губех времето с глупости, когато човека ,който обичам миказа че иска да му помогна в "сега6ната ти цел" аз посегнах към ******* и действах, той подско4е и ме изгледа като полу-луд, полу с възвърнат разум, мълча, аз се разплаках и му казах 4е ако си го позволи 6те го направя веднага 6том разбера и си търгнах ...разделени сме по основателни причини, но държа на тези си думи със същата сила.



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: scorpio_girl]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 03:32



Правилно си постъпила според мен.
Колкото до моята "цел", считам, че целите трябва да се постигат, не да се изоставят. Променянето на целите е за неудачниците и некадърниците.



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Автор probvala (tender)
Публикувано06.05.07 20:32



Аз също съм на мнение, че целите трябва да се изпълняват, но понякога човек е силно затруднен да осъзнае каква точно цел си е начертал и да разбере, че всъщност изходът съвсем не е това. От позицията на човек, дръзнал да се опита да си тръгне по желание от този свят, бих искала да ти кажа НЕ ГО ПРАВИ! Каквото и да се е случило и колкото и силна да е причината, която те кара да търсиш края, ти трябва да погледнеш нещата и от друг ъгъл, а ако ти е трудно да го направиш сам, просто се обърни и отвори сетивата си за помощ. Сигурна съм, че има хора на този свят, които ще ти подадат ръка. И няма да бъдеш неудачник или некадарник, ако промениш целта си... Просто опитай да тръгнеш по пътя отново...



If everything goes wrong, remember it could be worse!

Тема Re:а стига ве ...нови [re: caмoyбиeц]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 22:07



мъ ти що си още жив





Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторscorpio_girl (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 22:16



не съм се изразила правилно - посегнах и действах по - въпроса ВЪРХУ СЕБЕ СИ , понеже той мн ме обича , изтръпна при мисълта за възможността и аз да намеря това решение.затова смея да твърдя , че е 4ист егоизъм това желание да ви "тежи" да живеете...ЖЕЛАЯ ВИ МН ЗДРАВЕ



Тема Re:а стига ве ...нови [re: phantasm]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 01:31



ми щото имам малко несвършени дела и трябва да ги уредя първо. всяко нещо с времето си.


преди няколко дена казах на шефа си, че ще напускам работата - да не го изненадам неприятно.



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: scorpio_girl]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 01:33



ами аз точно това разбрах, затова казах, че си постъпила правилно. и аз на твое място така щях да направя.
съгласен съм, че намеренията ми са малко егоистични. но досега цял живот съм бил алтруист и съм мислил за другите. затова считам, че мога да си позволя поне накрая да бъда мъничко егоист.


благодаря за здравепожеланието - въпреки че няма да мога да се възползвам от него.



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Автор scorpio_girl ()
Публикувано07.05.07 12:04



найстина ли си го решил сериозно? на колко години си? аз съм на 20 и въобще не бих казала че имам сериозни причини да поема онази стъпка, заради егоиста когото обичам действах импулсивно, но в последствие разбрах че е голям ******, и се радвам че не забулих майчето ми в черно. има хора който са на ръба от години (мизерия, самота, глад дори;липса на деца), но продължават. Жалкото е че наскоро един дядо се хвърлил от 7 етаж

от самота...чисто логически, той е дядо, а ти?...моля те като човек , кажи защо така ре6и, може да пи6е6 на бележка

пс: лесно е когато човек разбере , че не живее само за себе си, а и по-малко боли.аз съм надеждата на родителите си, нима нямаш причина за противовес

всички търсят, само истинските намират, другото е дим !

Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 15:45



Това внася нов смисъл в твърдението - "толкова се обичам, че ще си посегна..." :)



Тема Re:глупУсти ... оправданиянови [re: caмoyбиeц]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 23:55



несИриозник такъФ





Тема Re:глупУсти ... оправданиянови [re: phantasm]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 00:21



а ти сериозен ли си?



Тема Re:аре де ...нови [re: female]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 00:28



малко смелост, лепни сама етикетчето





Тема Re:аре де ...нови [re: phantasm]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 01:46



не бих била толкова повърхностна, за да те послушам...но ако ми кажеш какво да пише ще си помисля





Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: scorpio_girl]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 01:35



решил съм го съвсем сериозно. премислил съм всичко и няма причини да не го направя. дано на оня свят е по-добре





Тема Re:ама то така ...нови [re: female]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 11:45



половината на готово ... нема да го бъде, шъ знайш



я бързу решавай тука/там/ сичкото сама



Тема Re:ама то така ...нови [re: phantasm]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 23:38



"я бързу решавай тука/там/ сичкото сама"


аз винаги така правя...и отдавна взех решение, но има стари въпроси за стари решения



Тема Re:ааа ... ъъъ ...нови [re: female]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 06:55



правиш си машина на времето начи ... тъй ли







Тема Re:ама то така ...нови [re: female]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 23:18



Благодаря, че го сподели с нас. На мен мн ми хареса(даже го показах и на др

, дано не се сърдиш) Благодаря.



Тема Re:много ще се сърдя даженови [re: female]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:00







Моля !



я пак, че ми хареса -



Тема Re:много ще се сърдя даженови [re: phantasm]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:18



това да ти се карам

или да те хваля?! Имам едно мн сполучливо решение - нищо лично в нета...но все пак бъди мил, моля!Никога нищо не се знае, никога...отсреща може да е твой приятел, а дори да не подозираш, чу ли, ако не си поне съм сигурна , че си го прочел


пс:....



Тема Re:алооууунови [re: female]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 16:18



къде се отнесе



просто ми хареса да се плезя, което е и ... обаче ...

абе, плезенето ( ) може ли да мине за мило



Тема Re:алооууунови [re: phantasm]  
Авторблa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 18:07



Много подходяща тема



Тема Re:алооууунови [re: блa]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 19:57



прав си



Тема Re:алооууунови [re: блa]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 21:44



за ...



Тема Re:алооууунови [re: phantasm]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:26



завзехме постинга, не говорим по основната тема (която е мн важна и актуална) ; извинявам се ако това е подразнило някой





Тема Re:алооууунови [re: female]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 16:01











Тема Re:алооууунови [re: female]  
Автор+++ (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 16:21



е, който се самоубил - самоубил се, с вас или без вас


вашият диалог поне е забавен



Тема Re:алооууунови [re: +++]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:43



малко черен хумор, а?

... Обожавам го

пс: Надпис на входа на гробищата:
"Министерство на здравеопазването ви предупреждаваше..."
**************************************************************
- Уважаеми пътници, говори капитанът на самолета. Вече можете да свалите предпазните колани. Няма да ви помогнат...
*************************************************************

Какво е хубаво и какво е лошо

Хубаво: Жена ти е бременна.
Лошо: В утробата й има цели три бебета.
Много лошо: Направил си операция за стерилизация. Преди три години.

Хубаво: Жена ти не говори с теб.
Лошо: Иска развод.
Много лошо: Тя е адвокат.

Хубаво: Синът ти расте.
Лошо: Свалил е възрастната ви съседка.
Много лошо: Ти също.

******************************************
моля не ми се сърдете не се сдържах, а защо на тези който им е интересно не пуснат пост и да си дращем там, тук наистина не ми е мн удобно
...но да кажат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.